Pošta slovenije

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Iz tujine sem naročil več predmetov in že zadnjič mi je pošta slovenije rahlo stopila na živec.
Poštar je namreč na vso silo poskušal skozi okence nabiralnika natlačiti pošiljko, ki pa je seveda bila prevelika. Posledično je zaradi uporabljene sile počil CD s programom in gonilniki, poškodb na samem predmetu ni bilo. Gonilnike in program sem zatem našel na internetu, tako, da nekih težav nisem imel in bom že prebolel.
To, kar se je pa zgodilo danes pa ne mislim tolerirati. Od istega prodajalca sem (iz tujine) naročil 2 predmeta. Seveda sta spet prevelika za poštni nabiralnik. Tako je eden pristal na vrhu poštnih predalov v stanovanjskem bloku, drugega paketa pa ni od nikoder. Lahko, da ga je nekdo ukradel.
Kdo bo odgovarjal za nastalo škodo?
Naročen je bil še tretji predmet (iz tujine), neodvisen od opisanih dveh - ta paket je pa danes pristal pri sosedi. Še dobro, da je prijazna in je prišla povedat, drugače ne bi vedeli, da je paket pri njej.

A poštar ne more napisati listka pa pač pride nekdo na pošto po naročeno blago? V čem je problem?
Komu lahko j**** m****?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mene je zadnjič čakal pred vrati paket vreden 300€
bonk.gif
Čisto se jim je odpeljalo...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Na lokalno pošto, s pisno pritožbo v roki. Prej pokliči in vprašaj, kdaj je upravnik/ca v službi. Pridi tja, zajtevaj njega/njo, bodi tečen ko svinja in potalaj še pisno pritožbo. Zahtevaj opozorilo za poštarja - ker gre za jasno malomarnost oz. kar lepo lenobo... kaj več težko.

No, za izgubljeno pošiljko lahko prav tako težiš (recimo, da naj dajo delati poizvedbo), kako je z odškodnino pa ne vem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Točno to, meni so tudi danes dostavili amazonovo knjigo na okensko polico (jasno pada dež in piha veter), še sreča da sem opazil dosti hitro.

Samo to ni krivda pošte, če hočeš da poštar pozvoni in nekomu "uradno" preda pošiljko potem moraš to plačat - večina tujiih webštacun pa pošilja na nek čuden princip ki je poceni, samo pošte lahko pa tudi en dobiš. Obstaja opcija (vsaj na amazonu) da za protiplačilo pošiljko pošljejo "priporočeno" ... samo pride enako hitro, plačaš pa 5 EUR več.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Zakaj? Mu ni treba, če naslovnika ni doma (nabiralnik pa je premajhen) napisati sporočila o prevzemu paketa (tudi če ta ni poslan priporočeno)? Ali pa poskusiti dostaviti en drug dan? Kaj pa če gre za dostavo, ne vem, klinčevega pralnega stroja - kje pa piše da mora biti poslan priporočeno? Ker ne bo šel v nabiralnik, ga bodo kar pustili pred vhodom v blok?
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Sej imamo vsaj enega poštarja na forumu pa bo povedal kako je s tem ... če bi bilo res tako kot ti praviš, potem bi se pošta valjala v nedostavljenih pismih in paketih.

Verjetno mora poštat upoštevat neka pravila, samo če pusti paket pred vrati ker v nabiralnik ne gre mislim da je čisto OK. Nekako v stilu da je tvoja krivda da nimaš večjega nabiralnika. Če naročiš pralni stoj, potem bodi doma ali pa si naredi tak nabiralnik da bo šel notri!
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ma ne more biti tako...... Zakaj potem poštarji sploh nosijo pakete do nas? Zakaj si jih enostavno ne odnesejo domov? Pa če kaj ne potrebujejo, to podarijo komu ali prodajo.

Pri nas je bil eden pameten. Pa ne dela več na našem okrožju - po svoji želji.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Na prejšnjem naslovu sem večkrat dobil obvestilo o prispeli pošiljki, kadar sem dobil kakšno knjigo, ki ni šla v nabiralnik. In sem moral po zadevo na pošto. Na trenutnem naslovu pa poštar stlači boga in pol v nabiralnik. Na srečo do zdaj še ni bilo poškodb, a če bodo, ta poštar verjetno ne bo več raznašal pošte. Po mojih informacijah imajo na Pošti kar strog notranji nadzor in če v enem mesecu pridejo 3 utemeljene pritožbe čez poštarja, gre na disciplinsko.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
ksz

Sem klical na pošto. Rekli so, da v primeru, da ni prostora v nabiralniku mora poštar obvezno pustiti listek, da se lahko pošta prevzame na pošti.
S prijavo je bil uveden bil postopek notranje kontrole, jutri zjutraj me pokličejo, ko bo poštar še na pošti, da se lahko zadeve takoj razčistijo.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Pri meni v bloku so klasični regalni nabiralniki.
Če je pošiljka prevelika za luknjo v vratcih, pač odklene celo linijo vratc in da pošto v nabiralnik.
Če ne gre - me čaka listek.
Sicer pa naš poštar tudi sprejme prošnjo, da nas od - do ne bo doma in naj ne dostavlja reklam, oz če je prepolno pobere iz nabiralnika reklame in jih da v koš in da v nabiralnik samo pošto.

Zakaj bi bil s poštarjem v slabih odnosi in ga tožaril na pošti ?

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
meni se še v življenju ni zgodilo, da bi mi kak poštar pustil na polici/pred vrati/zabil skoz režo, kakršnkoli paket

če sem doma, prevzamem, če me ni, dobim listek in grem iskat na pošto... zdaj pa ne vem, a mam jaz srečo in sem povsod imel normalne poštarje, al pa vi smolo...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Meni se pa zdi da to sploh Pošta ne dostavlja ampak kaki dor-to-dor dostavljač. Vsak poštar pusti sporočilo, paket pa lahko prevzameš na pošti. Vsaj taka imajo navodila in ne vem razloga zakaj bi jih kršili. Tudi jaz nimam nobenih slabih izkušenj, Ker koliko vem lahko poštar v nabiralnik stlači samo pisma, pakete pa res ne.
Sploh pa so paketi zavarovani in na pritožbo, z dokazili dobiš vrnjeno vrednost paketa.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
No sam sem imel na novi lokaciji iste probleme. S tem, da mi je pošiljke puščal na tleh, hiša pa stoji ob eni najbolj prometnih cest.

Ene 2x sem moral klical, da so ga "skurcal", uradne prijave pa nisem podal, ker vem kaj bo potem...

Od sedaj naprej je BP, tako kot bi moralo biti že od prej. Očitno na "kmetih" drugače delajo kot v Lj
smile-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Poštar mora obvezno pustiti listek, če pošiljka ne gre v nabiralnik, tudi če pošiljka ni poslana priporočeno! Kar se tiče odklepanja cele vrste nabiralnikov, pa poštarji nimajo več nobenih ključev za odklepanje teh vrat, ker so nam jih pobrali, češ, da ne smemo odpirati, ker bi npr. lahko kaj ven vzeli...
bonk.gif
Hudiča, saj mi dajemo pošiljke noter...
Pa še ena pomembna stvar: Pakete, sploh iz tujine, dostavlja tudi mnogo drugih služb, ki so konkurenčne Pošti Slovenije, za to prej preverite, preden se k.určite tukaj, kdo je dostavljal. Sploh pa ni treba takoj it jokat na pošto in prijavit poštarja, vse se da lepo zmenit, verjemite!!!
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Točno to, meni so tudi danes dostavili amazonovo knjigo na okensko polico (jasno pada dež in piha veter), še sreča da sem opazil dosti hitro.

Samo to ni krivda pošte, če hočeš da poštar pozvoni in nekomu "uradno" preda pošiljko potem moraš to plačat - večina tujiih webštacun pa pošilja na nek čuden princip ki je poceni, samo pošte lahko pa tudi en dobiš. Obstaja opcija (vsaj na amazonu) da za protiplačilo pošiljko pošljejo "priporočeno" ... samo pride enako hitro, plačaš pa 5 EUR več.

To seveda ni res. Če je pošiljka prevelika za predlačnik, se v njem pusti obvestilo o pripseli pošiljke (in tu ni nič važno, ali gre za priporočeno, čisto navadno ipd) in se gre iskat na pošto. Vse ostalo je malomarnost poštarja. Pritožba in zahtevat ostre ukrepe proti lenobi nesposobni. Naj pač ne bo poštar, če ne misli delat, kot je treba.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ko jim pa poštar pusti listek, pa jamrajo zakaj ni pozvonil pri vratih.. Da bi pa nabavili ustrezne kaselce, ne to pa ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Kaselci imajo standardne dimenzije. In recimo današnji paket iz Amazona je bil tako velik, da ne bi šel niti v 3x večjega. Je bila na srečo žena doma dopoldne, ko je poštar pozvonil (itak najprej pozvini, šele če nikogar ni, piše listek), drugače bi moral jutri na pošto ...
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Poštar mora obvezno pustiti listek, če pošiljka ne gre v nabiralnik, tudi če pošiljka ni poslana priporočeno! Kar se tiče odklepanja cele vrste nabiralnikov, pa poštarji nimajo več nobenih ključev za odklepanje teh vrat, ker so nam jih pobrali, češ, da ne smemo odpirati, ker bi npr. lahko kaj ven vzeli...
bonk.gif
Hudiča, saj mi dajemo pošiljke noter...
Pa še ena pomembna stvar: Pakete, sploh iz tujine, dostavlja tudi mnogo drugih služb, ki so konkurenčne Pošti Slovenije, za to prej preverite, preden se k.určite tukaj, kdo je dostavljal. Sploh pa ni treba takoj it jokat na pošto in prijavit poštarja, vse se da lepo zmenit, verjemite!!!
zmaga.gif

Recimo, da to leti name.
Nočem nobenega spraviti v slab(ši) položaj na delovnem mestu. Nikakor! Sem mnenja, da se vse da zmeniti. Vendar, ker me med tednom ko hodijo pošiljke ni doma, se težko sam pogovorim s poštarjem. Sploh ne vem kdo poštar je, nimam njegovih kontaktnih podatkov, ničesar. Kako potem naj urejam zadeve če ne preko pošte?
Saj nočem nič slabega, kar je - je, vendar pa nočem, da se mi to dogaja v prihodnje (puščanje paketov na nabiralnikih ipd.).