Pošta slovenije

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
če si v bajti ti noben ne brani zmontirat gor magari pasjo uto z vhodnimi vrat vred namesto kasla, pa tudi že kje po blokih sem videl da je kdo imel večjega od tistih 20na 20 cm. mi imamo tistega ameriškega, paše marsikaj not
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Poštar mora obvezno pustiti listek, če pošiljka ne gre v nabiralnik, tudi če pošiljka ni poslana priporočeno! Kar se tiče odklepanja cele vrste nabiralnikov, pa poštarji nimajo več nobenih ključev za odklepanje teh vrat, ker so nam jih pobrali, češ, da ne smemo odpirati, ker bi npr. lahko kaj ven vzeli...
bonk.gif
Hudiča, saj mi dajemo pošiljke noter...
Pa še ena pomembna stvar: Pakete, sploh iz tujine, dostavlja tudi mnogo drugih služb, ki so konkurenčne Pošti Slovenije, za to prej preverite, preden se k.určite tukaj, kdo je dostavljal. Sploh pa ni treba takoj it jokat na pošto in prijavit poštarja, vse se da lepo zmenit, verjemite!!!
zmaga.gif

hopa hopa, vse kaj sem s tujine dobil preko kake kurirske službe ki ni pošta slovenije sem moral za paket podpisat, medtem ko pri pošti če ni priporočeno se tudi pri nas zgodi, da so sploh vrečke z oblačili ponavadi kr na pragu, pa so to paketi vredni tudi nad 100 €
wink-1.gif


tak da, vsekakor niste vsi šalabajzerji, jih je pa kr nekaj med poštarji to je dejstvo
tongue-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Vendar, ker me med tednom ko hodijo pošiljke ni doma, se težko sam pogovorim s poštarjem.
Naročaj pošiljke na naslov, kjer si dosegljiv med tednom?
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

"Najlepše" pri teh poštarjih je, da si delajo dvojno delo in dostavljajo dopoldna, ko nikogar ni doma.

Očitno jim je užitek, da pridejo pozvonit na vrata s polnim kombijem robe, napišejo listek (bom enega pokazal) kam se celo da poklicati, a številke ne razbereš
smile-1.gif
nakar robo spet preložijo na pošto.

Skratka prazno delo, dopoldne se vozi s kombijem, da mu čas mine in da prezrači pošiljke.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Po tvojem bi potem poštarjem bilo obvezno popoldansko delo. Me zanima kake zabuhle oči bi ti dobil, če bi ti tvoj delodajalec rekel "Dragi moj Snacer, od jutri naprej bo tvoj delavni čas izključno od 14 do 22 ure" ... a bi ti pasalo?
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Jaz naročam kar dosti zadev prek interneta, tako da me včasih čaka v enem tednu tudi 5 listkov in več, Občasno se srečava s poštarjem in vedno nekaj stoka, kot da mu gre na živce, da mora toliko dostavljati in pisati listke. Zanima me, kako gledate na take stranke? Verjetno se marsikateri poštar ne zaveda, da več paketov pomeni tudi več denarja za njegovo firmo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Po tvojem bi potem poštarjem bilo obvezno popoldansko delo. Me zanima kake zabuhle oči bi ti dobil, če bi ti tvoj delodajalec rekel "Dragi moj Snacer, od jutri naprej bo tvoj delavni čas izključno od 14 do 22 ure" ... a bi ti pasalo?

Kot delodajalec bi raje videl, da pošilje dostavlja, ne pa da jih vozi na izlet. Meni ni problem, ko sem v mestu in imam pošto blizu, kaj pa ko dostavljajo v rovte.

Verjetno je pametno prej poklicati, tisti EUR stroška za klic ali še manj ne bo problem. Drugi kličejo ali pustijo mobitel na listku če ne kličejo.

Ampak ne, boljše je delat kot avtomat, pocinglaš ni, gremo dalje, ko "razvoziš" 50 paketov si opravil delo jih razložiš na pošti in magla.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
MrDaco za peke te pa ne skrbi, ko ponoči pripravljajo kruh in pecivo? In še mnogi drugi...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
MrDaco za peke te pa ne skrbi, ko ponoči pripravljajo kruh in pecivo? In še mnogi drugi...

Načeloma me... Samo če si se pred 20 leti zaposlil kot pek, si vedel v kaj se podajaš. Poštar (in ostali kao normalni poklici), pa nebi bil najbolj vesel da mi za vedno spremenijo delovni čas za popoldne. Pa predstavljaj si štalo, če bi današno pošto dobil popoldne ob 18:00 uri (ne govorim o paketih pač pa splošno).
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Vendar, ker me med tednom ko hodijo pošiljke ni doma, se težko sam pogovorim s poštarjem.
Naročaj pošiljke na naslov, kjer si dosegljiv med tednom?
zmaga.gif

Ni tako enostavno, ker me običajno ni od 5.30 do 19.00. Med tem časom sem pa večkrat dnevno na 3 različnih lokacijah (faks in 2 različni službi). Se zgodi, da kakšen dan pridem že ob 17h domov, ali pa kakšno uro prej, da lahko grem kaj kupit ali pa uredit (recimo na pošto po paket
grin1.gif
)
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Potem mi pa brez filozofiranja raloži, zakaj poštarji dostavljajo pošiljke in pa priporočena pisma dopoldan?
Če je bil že 3695X na naslovu dopoldan in nikogar ni bilo doma (glej glej, ljudje hodijo v službo), potem je lahko logično sklepat, da ne bo tudi 3696-ič nikogar doma!
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Aha, še tole mi razloži! Zakaj pa bi bila štala če bi poštarji delali tudi popoldan? Misliš da bi bili edini, al kaj?
rolleyes-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Meni je kar všeč, da dostavljajo dopoldan, ko me ni doma. Praviloma vse, kar je pri nas kupljeno, vzamem po povzetju. Nikoli več ne plačam nič vnaprej. Denar za prevzem pa imam le redko v žepu. Ko pa grem na pošto, pa pač lahko plačam z NKBM BA kartico brez provizije.
Edino enkrat me je nek poštar zeznil, ko je pripeljal paket po 17.00. Baje ga je dopoldne spregledal in je moral popoldne znova na pot. No ja, sem izpraznil žepe vsem družinskim članom in plačal takoj...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Preden gre debata "v maloro" in nekdo še Hitlerja in Žide potegne v to temo

Kot prvo je treba prebrati Zakon o poštnih storitvah 2 - in potem nadaljevati (sicer priznam, da ga sam nisem popolnoma prebral
redface-1.gif
).

Mi je pa nekako jasno, da ima pošta obvezo servisirati tako državljane, podjetja in tudi državo - in da morajo "zadovoljiti" vse tri - upam, da je vsem jasno da ima država prioriteto (žal), drugo je gospodarstvo (podjetja) - zadnja je pa raja - in ker pač v glavem državne inštitucije in podjetja potrebujejo prispelo pošto dopoldan (da tisti dan še lahko kaj z njo naredijo) se pač pošta dostavlja zjutraj.

Nekje je celo zapisano (sicer ne v samem zakonu - bo že kaki poštar povedal kje), da mora PS dostaviti 95% (upam da se ne motim) pošiljk naslednji delovni dan - tretji delovni dan pa mora biti dostavljeno 100% pošiljk - in to pač gre v osnovi le tako, da ponoči dostaviš pošto na centralno pošto kjer se potem razporedi na "lokalno pošte" - tja prispe zgodaj zjutraj in začneš dejansko dostavo ("lokalni poštar") že zjutraj, da imaš dovolj časa, da ob neugodnih vremenskih pogoji dostaviš do večera vse.

Vse to pa seveda ne opravičuje ali dovoljuje pusti pošto kar "nekje" - samo kot je že nekdo pred mano omenil - predvidevam, da to počnejo v glavnem dostavne službe (paketna dostava door-to-door), ki s pošto nimajo ama baš nobene veze (in ne podležejo zgoraj omenjenem zakonu).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Enkrat sem že povedal, zakaj se dopoldne v glavnem dostavlja, pa naj še enkrat: Kot prvo, podjetja hočejo imeti pošto zjutraj in že če jo prineseš okoli enih, te grdo gledajo! Kot drugo, delati začnem ob 5h zjutraj in včasih do 9 ali 10-ih sortiram pošto po rajonu. Potem grem v dostavo za cca. 5 ur. Če bi delal popoldne, to pomeni, da npr. če bi začel ob 12h s službo, bi potem do 17h sortiral in potem šel v dostavo, vrnil pa bi se okoli 22h...
bonk.gif
Da ne govorim o tem, da je potem treba narediti še obračun, prisoten mora biti šef in obračunske delavke itd., tako da bi lahko pošto zaprli ob polnoči.
Dostava paketov poteka cel dan, avto je v pogonu non-stop, paketov je ogromno in ne moreš vse nesti samo popoldne, saj ni variante, da bi jih znosili v roku. Sicer pa sem že enkrat povedal, da takrat, ko je npr. Davek na stavbno zamljišče in delamo cele dneve, ni uspešnost vročitve skoraj nič večja popoldne kot dopoldne, saj ljudje popoldne počivajo in ne odpirajo vrat ali so v trgovini, na rekreaciji itd.! Za pakete pa imaš itak možnost, da določiš, kdaj se ti dostavi, npr. do deste ure dopoldne ali po 17h popoldne... Se pa seveda ta storitev plača!
Še koga kaj zanima?
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Ni tako enostavno, ker me običajno ni od 5.30 do 19.00. Med tem časom sem pa večkrat dnevno na 3 različnih lokacijah (faks in 2 različni službi). Se zgodi, da kakšen dan pridem že ob 17h domov, ali pa kakšno uro prej, da lahko grem kaj kupit ali pa uredit (recimo na pošto po paket
grin1.gif
)

Potem imaš pa točno 2 možnosti........

a) ne naročaš nič po pošti.......snameš hišno številko.....za kaka obvestila se kar na lokalni policijski zmenš da ti jih že v štartu prpopajo na oglasno desko.....

b) greš na pošto ( pa pustiš svoje sitnarjenje doma pr ženi) in se lepo kulturno zmeniš za poštno ležeče.....aja piiiii to je treba pa plačat
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
. Če naročiš pralni stoj, potem bodi doma ali pa si naredi tak nabiralnik da bo šel notri!
evil.gif

Za razne hladilnike in pralne stroje itd se predhodno pokliče in se zmeniš s stranko kdaj bo doma....

Ponavad so pa še vsi pametni zakaj jim ga nočeš zmontirat.......
stupid-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kot delodajalec bi raje videl, da pošilje dostavlja, ne pa da jih vozi na izlet. Meni ni problem, ko sem v mestu in imam pošto blizu, kaj pa ko dostavljajo v rovte.

Verjetno je pametno prej poklicati, tisti EUR stroška za klic ali še manj ne bo problem. Drugi kličejo ali pustijo mobitel na listku če ne kličejo.

Ampak ne, boljše je delat kot avtomat, pocinglaš ni, gremo dalje, ko "razvoziš" 50 paketov si opravil delo jih razložiš na pošti in magla.

Večji problem je v mestu.......k pride senilni starček z rumenimi gatami na vrata.....pa tm pol ure odšteva denar pa komplicira v 3..... In takih strank je dost da jih maš 10 od 70 pa pol res lahko delaš do 22h ponoč....seveda PS plača vse nadure
ne-ne-1.gif


Na vasi se vsi poznajo......če ga ne dobiš na zvonc ga pa na betončku v lokalnem baru.....

Ok mobitel na vasi še gre......da bi to izvaju v mestu.......no go!!! Plus bi mel polno klicev omejencev k bi hotl paket ob 20.02 direkt po poročilih...

Ne da je boljše....MORAŠ delat kot avtomat...plačan si samo do 13h pol delaš zastonj za take Snecerje iz naslonjača k vstajajo ob 8mih....ti pa ob 5ih
tongue-1.gif


Vedno sm si želel da bi kaka sitna tajnica 1 dan delala namest mene (ko sem še delal na pošti) pa da jo vidmo pol pametno......bemte u sise
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Car - se ti ljubi pogledati kako imate "rok dostave" s pravilnikom urejeno? Kot sem zapisal zgoraj sem nekje zasledil, da mora PS biti kar "poskočna" - ni mačji kašelj doseči 95% v prvem dnevu!

Pa še nekaj - nekak imam občutek, da si "vžgal po meni" - pa sem v bistvu na poštarski strani in mi gredo nenormalne pritožbe nekaterih kar ornk na organ.

Aja - čez pošto v našem kraju ni kaj pripomniti - vsi prav prijazni in po PSu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Dostava za pakete je do 13h........izjeme če stranka plača nalepko da je po 17h (al 15h se ne spomnm najbol)

Skupine tud do 16-17h ( Merkator...špari.....privatniki)