Pošta Slovenije

25842624f0228bf55f55-tina-gaber-nehala-piti-kavo.png
Sam kaj pa je na tino vplivalo pozitivno razn taubija s katerim je dobila moč, oblast in cekine?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Dokler je pismo, in to reda 9 centov, ni vredno pisarjenja tukaj. Sicer pa koliko mi je znano, pisemski promet ustvarja izgubo, kar pomeni, da je prepoceni.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Meni je bizarno to, da me v službi ceneje pride poslat nekaj a4 listov v kuverti po GLS, kot priporočeno po pošti, pa še bolj enostavno je. Pa nisem nek velik odjemalec GLS storitev, nekaj paketov dnevno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Meni je bizarno to, da me v službi ceneje pride poslat nekaj a4 listov v kuverti po GLS, kot priporočeno po pošti, pa še bolj enostavno je. Pa nisem nek velik odjemalec GLS storitev, nekaj paketov dnevno.
Pošlji v Zgornje Fukovce preko GLSa. Sicer pa koliko razumem preko GLSa pošiljaš navadno pošto, preko Pošte pa primerjaš priporočeno pošto. Imam prav, da v prvem primeru ne pošiljaš priporočeno?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Pošlji v Zgornje Fukovce preko GLSa. Sicer pa koliko razumem preko GLSa pošiljaš navadno pošto, preko Pošte pa primerjaš priporočeno pošto. Imam prav, da v prvem primeru ne pošiljaš priporočeno?

Preko GLS pošljem pošiljko, ki ima vedno sledenje in vedno je potreben podpis ob prevzemu. Dostavijo pa povsod, zakaj bi bili Zgornji Fukovci problem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Včasih je veljalo da določeni dostavljajo samo po velikih mestih. Periferijo pa prepuščajo Pošti. Zato sem mislil, da obstaja možnost da v Fokovce nebi dostavili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Cena poudarjena z rumeno.
Kje je razlika?
Mislim po teži, izgledu, pismo, razglednica?
Standardni pismo vs Navadno pismo?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.241
113
Standardno pismo vs Navadno pismo?
Standardno je standardizirano glede videza, velikosti in največje teže in se avtomatsko obdela. Recimo temu, da je na kuverti določenih dimenzij printan naslov po določeni specifikaciji.
Navadno pismo je napisano lahko tudi na roko z zelenim kulijem na šesterokotni kuverti narejeni iz roza šeleshamerja. Po potrebi nekdo v sortirnici dejansko pogleda kuverto in prebere naslov.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Cene pisemskih storitev Pošte dejansko ne prinašajo dobička, podražitev pa ne prizadane širše populacije, ampak predvsem firme, ki še vedno pošiljajo pisma po pošti. Tega je že veliko maj kot pred enim letom. Največji del pisemskih pošiljk predstavljajo računi, čeprav se tudi delež le teh zmanjšuje. S čim pošta sploh služi? Predvsem s paketi in nenaslovljeno direktno pošto(reklame). Paketi so ogromen porast doživeli v času korone, po koroni pa se trend nadaljuje in celo še povišuje. Glede na kvaliteto se za padec ni bati! Reklame so že malo bolj kritične, nekateri trgovci že poskušajo z drugimi prijemi privabiti stranke.
In ne, Pošta ne dela izgube, kot je zgoraj nekdo napisal, ampak deluje pozitivno, predvsem zaradi zaposlenih, ki delajo za drobiž in v težkih pogojih.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Zakaj se sploh še mučijo? Sindrom mati tereze? Še 6x skrajšajo delovni čas, da bo poenoten z delovnim časom poštarjev na terenu in ukinejo še tiste tri pošte, ki še stojijo kot samostojne poslovalnice in lahko zaradi bogatije zaprejo. Mi ne rabimo njih, oni ne rabijo nas.