Popravilo avtomatskega menjalnika

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
ja, ta je naslednik dl501, pomojem ko so 2015 naredili ime "ultra" na audijih

Ja na šesticah so bili prvi not. Saj pravim glede na dejanske izkušnje in kaj sem malo spraševal okoli niso neka katastrofa. Bolj me zanima kako so kaj 8 stopenjski tiptronici v 210KW Q7nkah ali Touaregih. Sem nekako počasi v fazi menjave in bom verjetno vzel Q7, ene dve leti staro do 50kkm.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Ima isti menjalnik noter. Po tujih forumih sem našel nekaj primerov pričevanj uporabnikov ko je menjalnik oziroma mehatronika guznila po veliko manj kot 60k km. Kako leto ali dve nazaj je bila na alterju tema ko jr nekomu šel na 2 leti starem kodiaqu avtomat... ne spomnim pa se kaj točno je bilo narobe.

Večina pa jih nima sploh nobenih težav, tak da če si baksuz si pač baksuz. Redno vzdrževanje, drugo tako nimaš kaj... ali pa kvačkalica, ampak če ti tam gre dvomasni vztrajnik si potem v primeru popravila na istih cifrah. Jaz sem servis DSG naredil pri avto Jarc v Mb, tudi mojster ki mi je porihtal menjalnik je rekel da je bila noter pravilna količina olja, kar je baje velikokrat problem, ker samo na izpust preko čepa ne dobiš vsega ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Jaz imam ta teden tretji servis na 180k, mi je rekel mehanik da če ga bom imel do 240k da bo treba na četrtem servisu razstavit del kjer je mehatronika in tam zamenjati filter, to se menda tudi ne dela nikoli oz. večina jih ne. Kot kaže se s tem več ne bom jaz ubadal čeprav mi ga je kr hudo dati stran ker res nimam nobenih težav, pa še veliki servis sem naredil na 150k km ko je začela cankati vodna pumpa tako da je avto ready.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Jaz imam ta teden tretji servis na 180k, mi je rekel mehanik da če ga bom imel do 240k da bo treba na četrtem servisu razstavit del kjer je mehatronika in tam zamenjati filter, to se menda tudi ne dela nikoli oz. večina jih ne. Kot kaže se s tem več ne bom jaz ubadal čeprav mi ga je kr hudo dati stran ker res nimam nobenih težav, pa še veliki servis sem naredil na 150k km ko je začela cankati vodna pumpa tako da je avto ready.
:valjamse: Ahm, kaj pa je zate težava? Da ti prednji del avta odpade?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Jaz imam ta teden tretji servis na 180k, mi je rekel mehanik da če ga bom imel do 240k da bo treba na četrtem servisu razstavit del kjer je mehatronika in tam zamenjati filter, to se menda tudi ne dela nikoli oz. večina jih ne. Kot kaže se s tem več ne bom jaz ubadal čeprav mi ga je kr hudo dati stran ker res nimam nobenih težav, pa še veliki servis sem naredil na 150k km ko je začela cankati vodna pumpa tako da je avto ready.
Meni je filter zdaj zamenjal plus olje, zato pa je bil račun malo čez 1k€. Večinoma se to ne menja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Saj ne da je vodna pumpa potrošni material ki je predviden za menjavo. Boldaj ti kaj hočeš :)
To je ista zadeva kot pri Tiguanu od kolega, ki mu je začelo po pol leta pri 15.000km na zadnjih diskih vse ružit, ker so prerjaveli. Ampak ja, pač potrošni material, predviden za menjavo, nje? Kaj se je pa vozil po dežu z njim. Nič takega, top šit, nobene napake, avto ko cuker. No, on ni bil tega mnenja in je šel na servis in so mu pod garancijo menjali diske, ker je bila to tovarniška napaka.
Samo v info za druge, ti vem, da veš, ker si caR: interval za velik servis na tvojem vozu je na koliko? 210.000km In to, da spusti pri 150.000 km pač je težava. No, za tebe ne. Me zanima, če bi težava nastala, ko bi se ti avto uscal ponoči ob 21.00 na poti domov iz Zadra. Ampak ok, zate je pač to vse normalno in avto nima nobenih težav. Tudi v redu.
Vsak od bralcev naj se pa sam odloči, če je tak Audi avto brez težav. Aja, ga prodajaš, pa je ko cuker, nov, brez težav :).
A boš še kaj napisal, kaj si še kaj takega, kar je sicer potrošni material, moral predčasno zamenjati? Ali pa, če je še kaj crknilo, čeprav je avto popolnoma brez težav. Da se še malo zabavamo. Hvala. :cool:
PS: Upam, da si izpolnil svojo dozo večvrednosti za danes. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Samo v info za druge, ti vem, da veš, ker si caR: interval za velik servis na tvojem vozu je na koliko? 210.000km In to, da spusti pri 150.000 km pač je težava. No, za tebe ne. Me zanima, če bi težava nastala, ko bi se ti avto uscal ponoči ob 21.00 na poti domov iz Zadra. Ampak ok, zate je pač to vse normalno in avto nima nobenih težav. Tudi v redu.

Seveda vem da je veliki servis na 210kkm in tudi vem da je bil nekoč na 120kkm in tudi vem da je material bistveno slabši kot nekoč. Tebi pač to ni jasno. Prav tako imamo na firmi Renault kombije kjer je interval servisa na 40kkm, pa jih tudi delamo po "normalnem" intervalu. Kar se pa tiče "Zadra", zato pa so asistence. Ampak če če če... primerjava tvojega kolega pri novem avtu po 15kkm in mojega 7 let starega pri 150kkm ni na mestu, žal. Kakorkoli, če tebi predstavlja menjava vodne pumpe in da hkrati daš še naredit veliki servis, da rešiš situacijo nek problem, potem se mi res smiliš in res bog ne daj da ti splazi menjalnik, turbina ali motor. Ti se požreš ali celo obesiš.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kakorkoli, če tebi predstavlja menjava vodne pumpe in da hkrati daš še naredit veliki servis, da rešiš situacijo nek problem, potem se mi res smiliš in res bog ne daj da ti splazi menjalnik, turbina ali motor. Ti se požreš ali celo obesiš.
Ne rabim se ti smilit.
Ne bom pa avtomobilu, ki bi se mi uscal, pravil, da je brez težav.
Boš še kaj povedal, kar ti ni crknilo, na avtomobilu brez težav?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Enkrat ze sprejmite da zivljenjska doba avta NI 300 ali 400 tisoc, ampak ravno nekje do prvega velikega servisa. Vse kar je nad 150 jurjev in ene 6 let je podarjeno in brez tezav. Vsaj v razvitem svetu je tako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Enkrat ze sprejmite da zivljenjska doba avta NI 300 ali 400 tisoc, ampak ravno nekje do prvega velikega servisa. Vse kar je nad 150 jurjev in ene 6 let je podarjeno in brez tezav. Vsaj v razvitem svetu je tako.
Ne vem zakaj to meni pišeš. Meni je to jasno.
Ampak malo težko napišeš, da z avtom RES NIMAŠ NOBENIH TEŽAV, če se ti je vodna pumpa uscala na 3/4 predvidene življenske dobe.