Popravilo avtomatskega menjalnika

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Ne, ker ja znano, da pumpe zadnjih 10 let pac scijejo! Oz bolje receno puscajo. Kar se opazi pravocasno. Redko se uscije na cesti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Nimam več kaj dodati.

Seveda nimaš, ker si navaden bednik. Jaz ti pač napišem da je ta avto do sedaj bil "cuker". Kar bi moral uradno narediti na 210tkm sem zaradi manjše sitnosti naredil na 150tkm in za drobiž živim dalje. Ti pač igraš budalo in tebi to predstavlja problem in zgodbo. Bogi. In ja, ne smiliš se mi, to je bila zgolj človečnostna fraza, nek način pomilovanja. Vem da ne razumeš in da si glede na očitno razočaranje nad življenjem pripravljen iz tega narediti novo zgodbo :) Aja, pa srečnega in zdravega!
 
  • Haha
Reactions: sad in Pepe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Pa ravno tojota...kjer ti v okviru rednega servisa zamenjajo boga in pol....pa sploh ne povejo. tudi kak blok motorja se najde...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.408
113
Jaz imam ta teden tretji servis na 180k, mi je rekel mehanik da če ga bom imel do 240k da bo treba na četrtem servisu razstavit del kjer je mehatronika in tam zamenjati filter, to se menda tudi ne dela nikoli oz. večina jih ne. Kot kaže se s tem več ne bom jaz ubadal čeprav mi ga je kr hudo dati stran ker res nimam nobenih težav, pa še veliki servis sem naredil na 150k km ko je začela cankati vodna pumpa tako da je avto ready.
Identično pri mojem službenem.
Pri 150 kkm odpovedala pumpa in istočasno naredil še veliki servis, pri 178 kkm pa še mehatronika na DSG-ju.
OK, če bo zdaj mir do 300 kkm... ...I can live with that.
Itak je pa služben in ga, zaradi bonitete, še nebi menjal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Identično pri mojem službenem.
Pri 150 kkm odpovedala pumpa in istočasno naredil še veliki servis, pri 178 kkm pa še mehatronika na DSG-ju.
OK, če bo zdaj mir do 300 kkm... ...I can live with that.
Itak je pa služben in ga, zaradi bonitete, še nebi menjal.

Meni je rekel mehanik da menda 90% teh pump v tej generaciji spusti na okoli 150tkm, da je to pač to.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Vsak od bralcev naj se pa sam odloči, če je tak Audi avto brez težav. Aja, ga prodajaš, pa je ko cuker, nov, brez težav :).
Berem polno nebuloz v tej temi, ampak tale me je pa še najbolj presenetila
A si mogoče namesto "Audi avto" hotel napisat samo "avto"?
Ker drugače ne razumem???

Al pa si hotel poudarit, da ima vsak Audi težave? Al kako? To iz osebnih izkušenj?

Sprašujem pa za prjatla, on vozi Audija :p Men se Audi gravža, še posebej tisti z ročnim menjalnikom ... :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
zakaj pol ni vpoklica in da zrihtajo vsem?

Nimam pojma kakšno politiko vpoklicev imajo, sploh za potrošni material. Bolj se mi zdi da se vpoklici generalno šibajo za stvari ki bi lahko bile potencialno nevarne za uporabnika, kakšni airbagi in podobno sranje in morda kakšni sklopi ki bi lahko naredili večjo nadaljno škodo in bi potem oni zaradi tega najebali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.408
113
Točno ja, še to me more skrbeti. Vsaj ne uščije se ne na ful, ampak začne počasi kapljati. Sicer imam veliki servis drugo leto in upam da bo do takrat pumpa zdržala, zaenkrat je ok

Nimam pojma kakšno politiko vpoklicev imajo, sploh za potrošni material. Bolj se mi zdi da se vpoklici generalno šibajo za stvari ki bi lahko bile potencialno nevarne za uporabnika, kakšni airbagi in podobno sranje in morda kakšni sklopi ki bi lahko naredili večjo nadaljno škodo in bi potem oni zaradi tega najebali.
Očitno ima VW na splošno težave s temi pumpami.
Pri trenutnem Passatu B8 2018 se mi ni uscala in sem opazil, da nekaj ne štima, ko je temperatura motorja naenkrat začela nihati med 90 in 110 C.
Nivo hladilne tekočine je bil normalen.
Se mi je pa pumpa uscala (zasvetila lučka, da ni dovolj hladilne tekočine) pri prejšnjem Passatu B7 in sicer že pri 75 kkm, po dobrih dveh letih.
So pa takrat na servisu to porihtali v okviru garancije, oz. jamstva.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Pravzaprav se še sploh nisi peljal v njem a ne? :valjamse:
Pa saj to je dejstvo. Ljudje največ vejo o tistem avtu, ki ga od blizu sploh še videli niso. To sem se naučil iz dolgoletnega branja raznih forumov. Tudi Alterja :)


Ampak sem se pred davnimi časi že nekajkrat peljal z Audijem. S 100tko tam nekje v začetku devetdestih. ;) Torej sem že ekspert.
 
  • Haha
Reactions: motoroki in RoMeX
Pa saj to je dejstvo. Ljudje največ vejo o tistem avtu, ki ga od blizu sploh še videli niso. To sem se naučil iz dolgoletnega branja raznih forumov. Tudi Alterja :)


Ampak sem se pred davnimi časi že nekajkrat peljal z Audijem. S 100tko tam nekje v začetku devetdestih. ;) Torej sem že ekspert.
faaak stari pa to je blo takrat drugo vesolje. 2,3 E, pa šibedah, pa auto klima, pa narisan kodiran ključk na zadnjih stranskih steklih...To se je cedilo sline kot bi imel steklino....že 80 so ble oh in sploh, 100 pa presežek vseh presežkov.... če je gor pisalo quattro pa sploh nimamo kaj debatirat. Buletpruf za uvijek, grajen ko tank, komfort kt dnevna...audi tak kt mora bit