Ponev za jajca

I

Izbrisan uporabnik #9334

Vem, da sem prejšnjič mal preveč zapel. Sam človek, dej zastop no, da obstajamo ljudje, ki na plinu veliko raje in udobneje kuhamo in se na razne argumente in statistične podatke pač ne oziramo.

Tako kot jaz npr, ko raje visim na moji, namesto na Dolly Parton. Kaj čmo ... :rolleyes:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Špargert-plin-indukcija-plin-....špargert?

Res da v bloku ga ne moreš imeti, ni poceni, pa drva, čiščenje, ampak za kuhanje je super, če znaš. Pa za kruh pečt.
Jajca pa kar na plošči narediš. Ne rabiš ponve. :)
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Ni v redu, ker si nisi ohranil delovnega prostora na levi strani. Okoli šporhertov je treba imeti vsaj pol metra delovne površine, sicer "se matraš kot pjes", bi štajerci rekli. Komolci bolijo ...
Ja, razumem, samo to je davek kuhinje v bloku, ni prostora.... Zato pa je okrog indukcije "dovolj" prostora, saj je ta primarno kuhališče.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
E, tko bi mel jest, samo obratno.

Tudi jaz, če bi bilo dovolj prostora, saj je dejansko plin preblizu leve stene. Zato sem tudi oblogo moral zaščititi s steklom. Ker je to v preko 40 let starem bloku, je kuhinja enostavno prekratka za optimalno razporeditev. Tudi pečica je morala ostati pod ploščo.
Po enem letu uporabe (pa govorim o vsaj eni uri dnevno) ni večjih pripomb s strani našega "masterchefa", edino čiščenje plinske plošče jo kar jezi:), ker si je res treba vzeti nekaj časa. Indukcijo, kot je že zapisano, v 15 sekundah spucaš u nulo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Ampak ko berem tiste pravljice, da se na indukciji ne dajo speči palačinke,se jim lahko smejem.
Ob dobri (težki) ponvi ni noben problem tudi če ima ponev že nekaj tisoč palačink za seboj in ostale kuharije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Ampak ko berem tiste pravljice, da se na indukciji ne dajo speči palačinke,se jim lahko smejem.
Ob dobri (težki) ponvi ni noben problem tudi če ima ponev že nekaj tisoč palačink za seboj in ostale kuharije.

Seveda se spečejo :zmaga:, jaz sem pač zapisal mnenje, da jih žena raje peče na plinu, ker je pač primerjala in lahko izbira. Jih je pa seveda tudi na indukciji poskusila in tudi od teh ni nobena ostala:)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Tudi jaz, če bi bilo dovolj prostora, saj je dejansko plin preblizu leve stene. Zato sem tudi oblogo moral zaščititi s steklom. Ker je to v preko 40 let starem bloku, je kuhinja enostavno prekratka za optimalno razporeditev. Tudi pečica je morala ostati pod ploščo.
Po enem letu uporabe (pa govorim o vsaj eni uri dnevno) ni večjih pripomb s strani našega "masterchefa", edino čiščenje plinske plošče jo kar jezi:), ker si je res treba vzeti nekaj časa. Indukcijo, kot je že zapisano, v 15 sekundah spucaš u nulo.
Govorim o dveh indukcija 5 plin.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Ampak ko berem tiste pravljice, da se na indukciji ne dajo speči palačinke,se jim lahko smejem.
Ob dobri (težki) ponvi ni noben problem tudi če ima ponev že nekaj tisoč palačink za seboj in ostale kuharije.
Spečem ti jih povsod, tud v črni kuhinji, še na uni stari klasik električni plati sm jih kot mulc peku, kje jih pa pečem rajš je pa druga pesem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in BojanP

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Ampak ko berem tiste pravljice, da se na indukciji ne dajo speči palačinke,se jim lahko smejem.
Ob dobri (težki) ponvi ni noben problem tudi če ima ponev že nekaj tisoč palačink za seboj in ostale kuharije.

palacinke se specejo povsod. tudi na vrocem kamnu. ampak indukcija pac dela kakor dela, on-off. zato se palacinke lepse, lazje specejo na plinu. predvsem zaradi regulacije moci. seveda, ko se enkrat navadis na indukcijo, tudi tam gre.

vse profi kuhinje imajo plin. edino kaksna voda se obcasno zavre na indukcijo ...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
palacinke se specejo povsod. tudi na vrocem kamnu. ampak indukcija pac dela kakor dela, on-off. zato se palacinke lepse, lazje specejo na plinu. predvsem zaradi regulacije moci. seveda, ko se enkrat navadis na indukcijo, tudi tam gre.

vse profi kuhinje imajo plin. edino kaksna voda se obcasno zavre na indukcijo ...
On-off dela samo poceni indukcija. Pa se ta vecinoma na nizjih moceh. Kakovostna indukcija pa stalno dovaja enakomerno energijo.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
vse profi kuhinje imajo plin. edino kaksna voda se obcasno zavre na indukcijo ...
Mislim da je tukaj razlog v napeljavi. Plin napeljati je enostavno za takšne zahteve kot jih imajo profi kuhinje. Me zanima kakšno el. napeljavo bi potrebovali za enakovredna indukcijska kuhališča.

Takoj druga zadeva je pa robustnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej ni treba z ranglami razbijat po kuhni :zavijazocmi: . Takrat ko začne kuharca ropotat in razbijat, vsi točno vedo, da ni bilo nič za hišni mir. Pa še indukcija se lahko razbije o_O .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:sprasujemse:
Plin je zaenkrat najbolj čisto izgorevanje. Do takrat ko ti župa čez pobegne. Ampak tista svinjarija ni "plin".
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Podobne teme