Policist na njivi povozil pobeglega motorista

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Fant je za svojo nespametnost pokasiral hudo kazen. Če se uspešno pozdravi, upam da se bo kaj naučil iz tega, da se policajem ne beži.Policaj pa tudi... kje mu je logika, da z avtom nori po poljih in njivah?
Če pa človek malo premisli... -kar tako že ni začel lova nanj. Ali je bil star znanec policije, ali pa je polismen bil psiho.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa bi bil za tebe pravi postopek, ko nekdo pobegne, oz ne ustavi policiji, če predpostavimo, da je ta oseba morebiten morilec na cesti in se ga mora čimprej odstraniti iz ceste, ker je nevaren sebi in ostalim ?
Kaj je za mene prav je irelevantno. V tem postopku nisem ne sodnik, ne porota, ne priča.

Kako je dejansko prav, pa piše v zakonih in predpisih. Bolj kot jaz ju poznata kamela in Apollo, na primer, ko sta baje policista.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Komaj cakam na Apollovo novo uniformo!

Sylvester-Stallone_Judge_l.jpg


Judge Apollo(TM).

Jaz sem za
smile-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Ko policist zaustavlja vozilo in mu ta ne ustavi obstaja nek razlog, da ne ustavi in policist nikakor ne more vedeti zakaj ta oseba ne ustavi. Obstaja možnost, da je ta oseba pred 5 minutami pobila tričetrt otrok v bližnji šoli ali oropala pošto in ustrelila uslužbenko ali posilila žensko in jo umorila itd... in je na begu in ZATO se taka oseba MORA ZAUSTAVITI na tak ali drugačen način, da se razjasni razlog za neustavljanje na policistov znak. Ne vem kako je nekaterim to težko razumet na tem forumu.
No če je policaj posumil na tovrstnega zločinca in morilca, potem je pa sploh nepotrebno, da je divjal za njim in ogrožal vse po vrsti.
Lahko bi ga drug dan aretiral v postelji kake policistke brez da koga ogroža. .
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.906
113
A resno?

Zakaj se potem policija ne pogaja s teroristi? Saj vedo, kdo so, pa bi jih šli pohapsat naslednji dan?

Tudi če policaj ve, kdo je mujo, vseeno ni dokaza, da je on vozil takrat motor, če ga ne ustavijo. Če se ne dokaže, kdo točno je vozil "motorno vozilo" avtomatsko postane krivec lastnik vozila...je bil to mulc?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.906
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa bi bil za tebe pravi postopek, ko nekdo pobegne, oz ne ustavi policiji, če predpostavimo, da je ta oseba morebiten morilec na cesti in se ga mora čimprej odstraniti iz ceste, ker je nevaren sebi in ostalim ?
Kaj je za mene prav je irelevantno. V tem postopku nisem ne sodnik, ne porota, ne priča.

Kako je dejansko prav, pa piše v zakonih in predpisih. Bolj kot jaz ju poznata kamela in Apollo, na primer, ko sta baje policista.

To je ena izmed lastnosti slovencelja ja, glede vsega se buni, ko pa se mu da možnost, da pove kaj pametnega, pa zataji.

Vsi tukaj, ki grajate delo policista, nimate niti približno dobrega predloga, kako bi se drugače uredila zadeva, veste edino povedati le, da je policist svoje delo opravil narobe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.906
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa bi bil za tebe pravi postopek, ko nekdo pobegne, oz ne ustavi policiji, če predpostavimo, da je ta oseba morebiten morilec na cesti in se ga mora čimprej odstraniti iz ceste, ker je nevaren sebi in ostalim ?
Kaj je za mene prav je irelevantno. V tem postopku nisem ne sodnik, ne porota, ne priča.

Kako je dejansko prav, pa piše v zakonih in predpisih. Bolj kot jaz ju poznata kamela in Apollo, na primer, ko sta baje policista.

Pa poskusiva še takole.

Recimo, da trenutno ni nobenega zakona pri nas, niti ustave, na tebi je naloga, da napišeš zakon, kako se v dotičnem primeru rešuje dotičen problem.

Kaj bi napisal ?
 

Marlboro

Pripravnik
18. apr 2012
83
0
6
Še bolj me skrbi lastnost slovencelja da je treba za 2k eur itak prenapihnjenih kazni kar pomendrat človeka. 2k invalid, 4k v smrt? Kje je meja Darjan?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Vsi tukaj, ki grajate delo policista, nimate niti približno dobrega predloga, kako bi se drugače uredila zadeva, veste edino povedati le, da je policist svoje delo opravil narobe.
Mater si butast, sem ti ravno post višje napisal. če gre za morilca poštne usluženke, kot je praviš policaj utemeljeno posumil, ga ni treba lovit po cestah, ampak ga bo našel naslednje jutro v v postelji kolegice policistke. Ta metoda se je vedno dosedaj izkazala za uspešno.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Citat:
Po tvojem je potrebno policistu, ki te ustavlja zbežati in potem nisi kriv.Policist te ne sme loviti, ker lahko ogrozi tvoje življenje....Se pravi-policistov ne potrebujemo.

lej ne palamudi... tvoje teorije so res neverjetne

fact je da je notranja že sprožila predkazenski postopek (verjetno, ker je po tvoje vse ok)
fact je, da je policist že na bolniški, kar je znana praksa plavih, ko gre vse narobe
fact je, da mora policaj merkat na varnost in že za stingerja dobit dovoljenje komandirja na postaji....


tukaj je bilo kršeno veliko praks in napotkov, zato tudi predkazenski postopek, brez ovadbe oškodovancev (al ti dejansko misliš, da pride do predkazenskega postopka kar tako?)

tvoja nabijanja pa gredo v tej smeri....
če te kdo napade se ne smeš braniti, lahko, sam ko napdalca preveč zlomiš, gre skor 100% za prekoračen silobran, pač taka so pravila za nas in za policaje....

Vemo, pa da so plavci kot pribito še nekaj palamudili na njivi in baje premikali motor..... zato tudi bolniška in predkazenski postopek... Kar tako verjemi mi, nebi bilo tega.

Tvoja nabijanja pa so črno bela. Ker če bi bilo tako kot ti praviš, bi lahko nedko ki samo zamahne proti teb vzel poštilo in nekoga pihnil..

ČEŠ ČE ME NEKDO NAPADE A SE NE SMEM BRANIT, FACT JE TA, DA NITI ROPARJA V SVOJI HIŠI NE SMEŠ UBIT, TUDI ČE TE NAPADE....

tko pač je? Zgleda, da ti tega ne razumeš... Ja nekje v ZDA pa ga lahko ubiješ... legalno?
A je dost poenostavljeno povedano, da boš razumel.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.725
6.906
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Vsi tukaj, ki grajate delo policista, nimate niti približno dobrega predloga, kako bi se drugače uredila zadeva, veste edino povedati le, da je policist svoje delo opravil narobe.
Mater si butast, sem ti ravno post višje napisal. če gre za morilca poštne usluženke, kot je praviš policaj utemeljeno posumil, ga ni treba lovit po cestah, ampak ga bo našel naslednje jutro v v postelji kolegice policistke. Ta metoda se je vedno dosedaj izkazala za uspešno.

Pa še enkrat, ker si spregledal:

Citat:

Tudi če policaj ve, kdo je mujo, vseeno ni dokaza, da je on vozil takrat motor, če ga ne ustavijo. Če se ne dokaže, kdo točno je vozil "motorno vozilo" avtomatsko postane krivec lastnik vozila...je bil to mulc?

Pa recimo, če bi mujo takrat, ko ga policisti spustijo ker vedo kdo je, slučajno povozil nekoga, bi se nekako obtožilo policiste, ne? Ali kaj bi rekel tisti osebi, ki je bila povožena "ja, mulca smo videli, da nima izpita in nam je pobegnil, a ker ni oropal pošte, ga nismo ustavili, se opravičujemo, če vas je povozil, ampak v času ko smo ga mi ustavili, ni bil ravno videti pretirano nevaren, saj ni oropal pošte".
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Marlboro pravi:
Še bolj me skrbi lastnost slovencelja da je treba za 2k eur itak prenapihnjenih kazni kar pomendrat človeka. 2k invalid, 4k v smrt? Kje je meja Darjan?
Pozabil si vračunat še karter. A misliš da bi policaju komandir verjel, da je razfukal avto, ker je lovil hudega kriminalca, če kriminalca nebi mogel pokazat? A ne štekaš da ga je blo nijno onesposobit brez izbire sredstev.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
[cenzura] si ti zadet..

pa kva je zate mulc zdaj terorist.... in da pogajajo se z napadalci... pa ponavadi se teroristi prej legitimirajo po telefonu, preden grejo v avkcijo...
stari ti si bolan...

znano je da je že notranja uvedla predkazenski postopek, kar kaže na hudo nepravilnost
tudi policaj je odjadral na bolniško, kar je praksa plavih ko gre vse narobe

odgovarjaš na tretja pitanja, pri zasledovanju morjo policaji že za stinger zaprositi dovoljenje, za katero mora biti izpolnjenjo več pogoje...

fact je tudi da na njivi bežeči ni ogrožal nobenega, kvečjemu policaj mulca.... Stvar, k jo razlagaš pa je taka, da če te nekdo napade oz zamahne ali samo nakaže, ga lahko hudo poškoduješ...

naredi to in poročej, ti bo hitro jasno kakšen je zakon...... un bo dobil sodnika, ti pa kazensko ovadbo... in šele če je dovolj dokazov, gre zadeva v predkazenski postopek, kar se je v danem primeru zgodilo...

ZDEJ PA ŠE ENKRAT, KAJ OD TEGA NE RAZUMEŠ?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.012
1.232
113
42
hahahahha dej debili upam da vas nikoli ne srečam v cestnem prometu. Sintič, juriš pa krneki upam da nimate izpitov
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Vsi tukaj, ki grajate delo policista, nimate niti približno dobrega predloga, kako bi se drugače uredila zadeva, veste edino povedati le, da je policist svoje delo opravil narobe.
Mater si butast, sem ti ravno post višje napisal. če gre za morilca poštne usluženke, kot je praviš policaj utemeljeno posumil, ga ni treba lovit po cestah, ampak ga bo našel naslednje jutro v v postelji kolegice policistke. Ta metoda se je vedno dosedaj izkazala za uspešno.

Pa še enkrat, ker si spregledal:

Citat:

Tudi če policaj ve, kdo je mujo, vseeno ni dokaza, da je on vozil takrat motor, če ga ne ustavijo. Če se ne dokaže, kdo točno je vozil "motorno vozilo" avtomatsko postane krivec lastnik vozila...je bil to mulc?

Pa recimo, če bi mujo takrat, ko ga policisti spustijo ker vedo kdo je, slučajno povozil nekoga, bi se nekako obtožilo policiste, ne? Ali kaj bi rekel tisti osebi, ki je bila povožena "ja, mulca smo videli, da nima izpita in nam je pobegnil, a ker ni oropal pošte, ga nismo ustavili, se opravičujemo, če vas je povozil, ampak v času ko smo ga mi ustavili, ni bil ravno videti pretirano nevaren, saj ni oropal pošte".
A pri stacionarnih radarjih pa ni problem, da kazen pošljejo lastniku vozila, četudi ni on storil prekrška?

Nisem še slišal, da bi bil policaj obtožen za nesrečo, ki bi jo povzročil nekdo drug nekje drugje ko policaja ni biolo zraven. Poznaš ti kak tak primer?

Ampak po tej tvoji logiki bi morala prometne kazni plačevat komisija, ki je dala prekrškarju vozniško dovoljenje in ga spustila na cesto.