Pogoji za penzijo 62 let/42 delovne dobe - predlog?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
a ni hecno, da vsi tisti, ki vemo, nis(m)o nikoli v vladi :) če pa že smo, v trenutku pozabimo, kaj vemo.
problem vseh vlad je, da kljub temu, da vedo, da je treba nekaj narediti, to raje zvrnejo na naslednjo vlado. kdo pa upa drezati v zdravstvo, pa penzije, pa plače, pa dohtarje, policaje, vojake...i to tako pet, šest puta i eto ti druge švice :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Lazje je pac volit lepe, uglajene, prijazne, pa ko tak lepo govorijo.

osel 2x, slovenec n krat
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Hja, saj je "očitno". Nekaj takšnega je možno enkrat na 100 let. Takšna vlada potrebuje večino ali pa izredno trdno koalicijo (praktično nemogoče), ker naslednjič z 80% gotovostjo ne pride več v parlament. Morda nikoli več.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Al pa drzavljane ki jim je pol pisde mrzle vode jasno.

zdaj pa ne vem kj od tega je najvecja moznost da se zgodi :D
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Najbrž kombinacijo obojega. Zato, ker državljani, ki jim ni jasno, tudi ne bi volili za nekaj takšnega. 100% bi dobili referendum. Mogoče je vseeno upanje.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Danes en zapis na SIOLu, poročilo obveščevalca.

"Slovenska politika je, naravno, odraz značaja naroda. Marljivi, vztrajni in počasnega mišljenja so Slovenci dobri podrejeni uslužbenci, iz njihovih vrst pa izide le malo voditeljev. Nekoliko pohlepni (morebiti zato, ker je bil boj za obstanek zmeraj trd), so nenehno nezaupljivi in se izrazito zatekajo k laži, pa čeprav brez pravega cilja. Čeprav vdani klerikalizmu, velja pijanstvo kot prvi narodni greh, razvrat pa je takoj za njim na drugem mestu. Od vseh lastnosti pri Slovencih najbolj izstopa okoreli materializem. Potemtakem se ne moremo čuditi, če takšen narod često odprto izraža naklonjenost do nedvomno dobre državne uprave iz avstrijskih dni, Jugoslavijo pojmuje le kot tržišče, kjer lahko plasira svoje industrijske proizvode in prostor, v katerem lahko njihovi sinovi služijo denar, in če imajo občutek, da niti klerikalcem niti liberalcem ni uspelo od Beograda izsiliti dovolj dobrih pogojev, zaradi česar so obdavčeni v korist drugih narodov."
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Marsikdo sanja o drugi "Švici" ali drugem "Singapurju". Pozablja pa, da ceno za hitro rast plačajo navadni ljudje. Izjema je, če imaš nafto, ali če mižiš na obe očesi in pereš denar iz sumljivih virov. Sicer pa brez velikega odrekanja ni hitre rasti. Ukineš delavske pravice, zmanjšaš državno porabo, ki ne pomeni investicij (denimo pokojnine, zdravstvo) in skoraj gotovo bo gospodarstvo postalo precej bolj svetovno konkurenčno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Recimo....

Ko bo nekoč sledil (svetovni) reset (da ne rečem vojna....pa ne taka proxy/hibridna/younameit)

In bo po njej en držal ušpičeno golenico.....drugi pa špičast kamen....

Kje/kaj bo takrat David? Bo DavidON....al bo na OFF? :)
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Pa preden me nekdo napade da, sem offtopic....

....ne rabimo jit daleč v zgodovino da nam postane jasno kaj bo sledilo ko se bodo začeli uveljavljat načrti raznih Elonov Muskov....Bill Gatesov....

Davidov? :) o prepovedani zasebni lastnini in nevem....o nekem "novom svjetskom poredku"....

Blueprint tukaj nam je lahko kar razpad exYU....kaj se zgodi ko masovno zaškripljejo finance....

Zato sem vprašal kaj bo David?
Bo vlekel voz proti Švici? Bo pobegnil v Švico in opazoval od tam? Se bo spustil iz neba kot Golob in nas razsvetlil in popeljal v svetlo prihodnost? Al bo na mojem hrbtu....jaz pa z čakijo v rebrih?

Pa zgoraj prispodobe niso misljene osebno.....samo zanima me kakšno vrsto razodetja imaš!
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Lahko da bo, lahko da ne bo. V povprečju smo podpovprečno finančno pismeni.

Kot si verjetno ze razbral, sem tudi jaz za reset sistema. Bodo "glave" povedale, kako bomo kot 65+ letni starci se vklopili v delovno okolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Lahko da bo, lahko da ne bo. V povprečju smo podpovprečno finančno pismeni.

Kot si verjetno ze razbral, sem tudi jaz za reset sistema. Bodo "glave" povedale, kako bomo kot 65+ letni starci se vklopili v delovno okolje.

Najhuje pa je to, da to pametujejo taki, ki cel lajf sedijo v parlanentu za velike pare, pa ao tudi sami bliz 70...

Al pa taki, ki so že od 47ga leta v penzjonu
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
po trenutni zakonodaji sem v enoštevilčnem odštevanju do penzije, pa so me začele zadeve zanimati:
- trenutno je 60 let/40 delovne: kdaj gredo v penzijo tisti ki so šli na šiht takoj po osnovni šoli, torej imajo pri 54 letih 40 let delovne ?
- nov predlog "na zahtevo EU" ali ne vem koga že, 67 let: samo dvig let, ali tudi delovne dobe ?
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
ma nekomu bi cahoones odrezal...
mi ki smo z 20 leti v službo šli bomo pri 60 letu starosti imeli 40 let delovne dobe... sedaj bi pa naj delali do 67 leta.. kaj pričakujejo 47 delovnih let? Kaj so nori? Starši so šli pri 52, 53 leti v penzijo, živeli v socializmu (ajde kot otroci v vojni), kjer je bilo kar se tiče stresa mirno življenje, mi pa sedaj v tem turbokapitalizmu naj bi delali 47 LET????? NORCI.

Generacija pred nami je delala torej30-35 let, generacija za nami bo delala 30-35 let (saj gredo pri 30 letih komaj v službe.. če sploh), mi pa 47... NORCI
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
"67" je samo številka, dejansko bo verjetno 63 ali 65, da se bodo sindikalisti lahko na veliko hvalili kako so "izpogajali" manj let, čeprav je 63-65 dejanski cilj od samega začetka
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne po tem sistemu boš delal dokler bošl hako. Potem pa a ali boš prej umrl ali pa sel na čakanje socialo ...do penzije .
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
ta sistem deluje tako, da tisti, ki delajo plačujejo penzije tistim, ki so že nehali. vse je to šlo, dokler je bilo samoumevno (kot je bilo takrat, ko so se taki sistemi sprejemali), da je otrok več kot staršev. En za mamo, en za ata, en za državo in razmerje med tistimi, ki delajo in tistimi ki ne, je bilo ugodnejše kljub vedno daljši življenjski dobi. Danes, ko je pa nacionalni šport imeti enega otroka, ker dvema se ne moreš popolnoma posvetiti (logiš) in mu omogočiti kar rabi (beri triljon krožkov in cunj z všečnimi imeni) in ga razvadimo do te mere, da ne samo da bo on delal za nas, ko bo sposoben za to, ampak bomo do groba mi zase, za svoje starše in za njih... ja, ne more biti drugače kot do 67 leta, še to je malo nizka meja, ker pričakovana življenjska doba je okoli 80 let. Pa še iz groba bi nas najraje ven vlekli. velik je jamr, da si otrok ne moremo "privoščiti", v resnici si ne moremo privoščiti jih ne imeti.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zadnje case hodim kropit te tik pred penzijo ali frisne pe penzioniste.
Imaš pa nad 80+ ,sam ti so ohranjeni in so v penziji tudi 30+ let. Seveda je njihova penzija 1500e .
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Ko je kancler Bismarck vpeljal državni medgeneracijski pokojninski sistem, je pokojnino v resnici dočakal eden od osmih zavarovancev, prebivalstvo pa je pridno naraščalo tudi brez priseljevanja.
V resnici je vsak pokojninski sistem medgeneracijski, tudi rentni. Naslednja generacija hočeš nočeš odloča, če je nek kapital kaj vreden. Lahko vsak upokojenec privarčuje nekaj kg zlata (ali pa nek sklad zanj), pa to lahko postane v trenutku ničvredno, če se naslednja generacija tako "odloči". Če naslednje generacije ni, oziroma je ta (pre)majhna, je ni valute, ki bo obdržala vrednost.