Počelo je

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Rip!
frown-1.gif
Je pa res še slaba cesta, ker ni gripa in je še velik peska. Zato sm šu sam, do Zbilja pa nazaj...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, grozno. SS motor je žal k temu tudi nekaj "dodal".
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Moti me edino to, da piše neprilagojena hitrost. To vedno napišejo, pa se rešijo raziskovanja in ugotavljanja pravega vzroka. Ja, kje pa je bil radar, da vedo..? Nono pa verjetno nosi očala... po 40 letu vid začne pešati. Verjetno je napačno precenil, kako daleč je motorist in brezskrbno zavil levo. Če ga je sploh videl. Zato pa, fantje, vozite kot da vas nihče ne vidi, predvidevajte. Raje počasneje, kot prehitro.
Če sta si v križišču nasproti v vozilom, ki stoji in bo zavilo levo -brez eye kontakta nikar brezskrbno peljati naprej...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nikomur en bom pripisoval krivde ampak motofrik... tebi se pa vidi, da si povsem na vaši strani in ste vedno nedolžni. Hkrati pa vedno ob takšnih dogodkih pozabite, koliko sami sekate ovinke, koliko se sami prehitro vozite...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Ne, napačno razumljeno. Po sliki sodeč, počasi ni vozil.
Bom kopiral drugi del mojega posta... ''Zato pa, fantje, vozite kot da vas nihče ne vidi, predvidevajte. Raje počasneje, kot prehitro.
Če sta si v križišču nasproti v vozilom, ki stoji in bo zavilo levo -brez eye kontakta nikar brezskrbno peljati naprej...''
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Tudi če bi imel Enduro, Coperja ali kaj drugega, bi bil mrtev...

Hotel sem namigniti, da odločitev za nakup in uporabo SS motorja prinaša "dodano" vrednost k tovrstnim nesrečam.
O tem so že bile študije in statistika.

Sicer pa moram povedati, da sem se ta vikend vozil z avtom in sem vedno bolj zgrožen kakšna je kultura na cestah in kakšno je divjanje ter neupoštevanje tudi pri avtomobilistih.

Upam ugibati, da tudi če bi zrel šofer (domačin) ne vozil tam "na pamet" in malo razmišljal ter vklopil vse receptorje, bi se lahko ta zadeva kako preprečila.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Počasi se zagotovo ni peljal, vsaj glede na poškodbe avtomobila. Najbrž je še malo zbremzal, razen če je ata slep in gluh.
Koga pa so rezali iz avta? Motorista? A je tista rdeča špura na vratih kri?

Drugače pa je motofrikov nasvet kar pameten, ne glede na to, kakšne vrste motorjev vozimo. Začetek sezone je, vsi smo še malo "zimski", tako motoristi kot avtomobilisti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Kolega je šel podobno enemu v bok, pri nekje 70kmh in je bilo škode dosti dosti manj (je tudi preživel, ima pa šrauf v nogi). Tole je šlo pomoje precej več. In žal moram (kot motorist) pritrditi avtomobilistom: motoristi vozijo (-mo) prehitro in predivje. Ravno danes sem šel (z avtom) z mulcem na morje in sta mi ene dva tako sekala ovinek, da bi se najraje obrnil, ju poiskal (skoraj 100% bi jih dobil v postojni na črpalki) in jima pokzala kaj si mislim o takih bedakih. Saj meni je vseeno če se en tak ubije, a v avtu sem imel dobro leto starega otroka, ki si res ni zaslužil da mu en takle izstrelek prileti v naročje.

Dobro piše zgoraj: treba je voziti kot da te nihče ne vidi in kot da bo vsak odreagiral najslabše možno. Sam vem da sem postal pravi "langsam fahrer" zadnjič me je z BMW R1200R prehitel dolenjec z kangujem (skoraj po dveh kolesih, hehe).
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Nikomur en bom pripisoval krivde ampak motofrik... tebi se pa vidi, da si povsem na vaši strani in ste vedno nedolžni. Hkrati pa vedno ob takšnih dogodkih pozabite, koliko sami sekate ovinke, koliko se sami prehitro vozite...

KAKŠNE HEBENE STRANI???

A si ti umsko na ravni mravljice?
Ti si potencijalni morilec hebote!
Razmišljaš kot...če se temu lahko reče razmišljanje seveda...
kot zakompleksani psihopat.
stupid-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Moti me edino to, da piše neprilagojena hitrost. To vedno napišejo, pa se rešijo raziskovanja in ugotavljanja pravega vzroka. Ja, kje pa je bil radar, da vedo..? Nono pa verjetno nosi očala... po 40 letu vid začne pešati. Verjetno je napačno precenil, kako daleč je motorist in brezskrbno zavil levo. Če ga je sploh videl. Zato pa, fantje, vozite kot da vas nihče ne vidi, predvidevajte. Raje počasneje, kot prehitro.
Če sta si v križišču nasproti v vozilom, ki stoji in bo zavilo levo -brez eye kontakta nikar brezskrbno peljati naprej...

467716-post_slo.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Ta cesta je ena sama ravnica, pa se tisti ovinek, ki je, je avtocestni... Ocitno je motorist fajn pritisnil. Se mi pa poraja se ena misel, glede na uro nesrece. In sicer nizko sonce, ki je mogoce zmanjsalo vidljivost motoristu. Ker, kot pise se je avto peljal proti Dornberku, torej proti vzhodu. Ker nisem motorist, nimam izkusenj z nizkim soncem, predvidevam pa, da ni kaj pretirano drugace kot v avtomobilu.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ghibli tvoja titula se odlično izkaže tudi v tvojih postih. Nadvse ujemajoča in nadvse naprimerna. Od kod si sedaj potegnil, da sem jaz potencialni morilec? Iz tiste luknje, kjer se vi vozite kot, da ste sami na cesti?
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Moti me edino to, da piše neprilagojena hitrost. To vedno napišejo, pa se rešijo raziskovanja in ugotavljanja pravega vzroka. Ja, kje pa je bil radar, da vedo..? Nono pa verjetno nosi očala... po 40 letu vid začne pešati. Verjetno je napačno precenil, kako daleč je motorist in brezskrbno zavil levo. Če ga je sploh videl. Zato pa, fantje, vozite kot da vas nihče ne vidi, predvidevajte. Raje počasneje, kot prehitro.
Če sta si v križišču nasproti v vozilom, ki stoji in bo zavilo levo -brez eye kontakta nikar brezskrbno peljati naprej...

Čist simple, se strinjam. Voziti moraš tako, kot da je za ovinkom mamica z vozičkom na sredi ceste. To je v današnjih časih moto, ker je za vse kriva hitrost. Ne pa da se nima mamica kaj sprehaja po sredi ceste, kjer ni njej prostor. Tega pa nobenga ne zanima.

No, končno dobil sliko nesreče. Mene je motilo tole sonce, pa tudi ne vem točen odsek. Ko ste omenili sama ravnina, se mi mogoče sedaj svita kje bi to lahko bilo. Evo, zame čisto deljena krivda. Un mulc ni videl avtomobila, da je umrl, ker ..... o tem bi lahko razpravljali. Nonotu pa ni svetilo sonce, pa je vseeno zavil z mislijo. Kaj boš ti mulc nekaj tišča tukaj, recimo. Ma se nagibam k temu, da ga sploh videl ni. Evo, pa ga ima na vesti. Nobenega ne opravičujem.

In nesreča se ni zgodila zaradi neprilagojene hitrosti. Vzrok nesreče je bilo nizko sonce in slep ata. To je bil vzrok. Posledica hitrosti je bila pa smrt mulca.

Tako kot nesreča v Wajdušni, ko jo je videl kolega. Vse je bilo po omejitvah, sam tisti, ko se je vključeval je gledal nebo kako je plavo, tisti ko je bil izsiljen, je pa štel vrabce po zraku. BUM. Kriva je bila itak ženska, ma je bila čista deljena krivda. Ker, kolikor je ženska spregledala avto, tudi voznik kombija ni naredil NIČ, da bi to napako popravil. Kam je torej gledal? Sedaj pa najbolje da dajo tam cono 30 pa kangujčka. Ker se nesreče dogajajo tudi, če se voziš 50 in vidiš pred sabo 200m. Sej to itak nobenega ne zanima, kam je gledal voznik kombija. Jebeš varnost. Potalat položnice, ker je bila voznica začetnica, upam, da so ji pobral še izpit. Bo za drugič vedla. No, pa bo lahko v bližnji prihodnosti še ena več vozila po Wajdušni brez izpita. Brez izpita bo ostala pa za brezveze. Zakaj za brezveze. Ker se te stvari dogajajo in se ti lahko zgodi zelo hitro.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sicer nisem motorist (verjetno moram napisati, da sem le posestnik kategorije A) po ghiblijevih kriterijih
evil.gif
pa vendar ti lahko povem iz svojih opažanj.

Če voziš zmerno in v skladu z omejitvami, si kaj hitro tarča podivjanih avtomobilistov (kombiji so pa itak ruska ruleta). Tvegaš tesno prehitevanje kot pri kolesarju, vožnjo za ritjo itd.

Včasih prav "tekmujejo" in se jim zatemni pred očmi, ko vidijo motorista.

Normalno je, da se v takih primerih seveda normalen motorist umakne in omogoči prehitevanje, vendar to vedno ni možno.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz sicer nisem motorist (verjetno moram napisati, da sem le posestnik kategorije A) po ghiblijevih kriterijih
evil.gif
pa vendar ti lahko povem iz svojih opažanj.

Če voziš zmerno in v skladu z omejitvami, si kaj hitro tarča podivjanih avtomobilistov (kombiji so pa itak ruska ruleta). Tvegaš tesno prehitevanje kot pri kolesarju, vožnjo za ritjo itd.

Včasih prav "tekmujejo" in se jim zatemni pred očmi, ko vidijo motorista.

Normalno je, da se v takih primerih seveda normalen motorist umakne in omogoči prehitevanje, vendar to vedno ni možno.

le pazi...
če si izbral napačno stran v tej vojni
10.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nisem z nikomer v vojni, ampak prometna kultura pri nas je katastrofalna.