Planet Golob

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.269
2.667
113
Ja sem ja. In tudi napisal sem, da kmetijstvo več ne prenese. A ti bi uzakonil, da kmetje plačujejo 400 eur, če pa ne morejo pa naj crknejo za grmom?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.995
2.331
113
Pomurje
Ja sem ja. In tudi napisal sem, da kmetijstvo več ne prenese. A ti bi uzakonil, da kmetje plačujejo 400 eur, če pa ne morejo pa naj crknejo za grmom?
Spet se na mene repenčiš. Jaz ti privoščim 1k€ penzije.

Samo plačaj toliko kot ostali državljani, ki niso kmetje.
Če ni dovolj je treba zraven še v službo. Žalostno, ampak druge očitno ni.

Od desetih sodelavcev samo en nima kmetije doma. En ima 100 bikov in 20ha, drugi 25ha, ostali so manjši.
Sem pa fleksibilen, ko rabijo fraj dobijo fraj. Za kmetijstvo vedno, za uživancijo pa kot ostali sodelavci.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.808
2.130
113
Spet se na mene repenčiš. Jaz ti privoščim 1k€ penzije.

Samo plačaj toliko kot ostali državljani, ki niso kmetje.
Če ni dovolj je treba zraven še v službo. Žalostno, ampak druge očitno ni.

Od desetih sodelavcev samo en nima kmetije doma. En ima 100 bikov in 20ha, drugi 25ha, ostali so manjši.
Sem pa fleksibilen, ko rabijo fraj dobijo fraj. Za kmetijstvo vedno, za uživancijo pa kot ostali sodelavci.
kaj pa kulturniki ti gredo tudi kaj v nos?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.269
2.667
113
Spet se na mene repenčiš. Jaz ti privoščim 1k€ penzije.

Samo plačaj toliko kot ostali državljani, ki niso kmetje.
Če ni dovolj je treba zraven še v službo. Žalostno, ampak druge očitno ni.

Od desetih sodelavcev samo en nima kmetije doma. En ima 100 bikov in 20ha, drugi 25ha, ostali so manjši.
Sem pa fleksibilen, ko rabijo fraj dobijo fraj. Za kmetijstvo vedno, za uživancijo pa kot ostali sodelavci.
A sem kje rekel, da mi je 660 eur premalo? Ni za nek luksuz ampak če sedaj trije preživimo s 1000 bom sam najbrž s 660 tudi.

Ja saj, 100 bikov nahraniš, če so na rešetkah še nastelješ, pa si gotov. Dela na polju vmes je sicer kar nekaj ampak ni vsakodnevno. Marsikdo dela tako. Večina rejcev bikov sicer za krave niti slišati noče, ker potem v službo ne bi mogli, razen, če ima 2 ali 3 krave. Brez krave pa tudi bika ni.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.995
2.331
113
Pomurje
A sem kje rekel, da mi je 660 eur premalo? Ni za nek luksuz ampak če sedaj trije preživimo s 1000 bom sam najbrž s 660 tudi.

Ja saj, 100 bikov nahraniš, če so na rešetkah še nastelješ, pa si gotov. Dela na polju vmes je sicer kar nekaj ampak ni vsakodnevno. Marsikdo dela tako. Večina rejcev bikov sicer za krave niti slišati noče, ker potem v službo ne bi mogli, razen, če ima 2 ali 3 krave. Brez krave pa tudi bika ni.
Jezus in Marija skupaj, kje sem napisal da je tebi 660 premalo.
Ne sproduciras enega prispevka, da ne skačeš levo desno gor dol.

Trenutno smo na kulturi, Zlatko vas se jebe kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
919
-183
43
bOd neto place, kar si ti gor napisal, gre:
- marsikomu kreda, da ima streho nad glavo
- elektrika, komunala, telefon, internet doma
- soncna elektrarna, kdor jo ima
- avti in njega vzdrzevanje ter gorivo
Zdaj sprašujes, kot da je placa delavca tringelt za kofe, ostalo pa ne vem, kdo plača... Ti si pa vse odstel, pa ostane nam jurja. Ja, super...

Za primerjavo, položnice za gospodarske subjekte so malo drugacne kot za gospodinjstva in kmete. Jaz imam pred seboj racun za elektriko - nekaj cez 50evrov za 96kwh porabljenih. Enako velja za popolnoma vse storitve. Druge cene za firme kot za doma.
Kreda za stanovanje - na to glej kot naložbo!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.936
5.848
113
Nope... Nepremicnina, v kateri zivim, je zgolj strošek. Ker me samo stane. Vsaka naslednja pa je res boljsa ali slabsa nalozba.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.936
5.848
113
Drgac je precej enako, ja... Tok pa tok moram vsak mesec dati, da imam streho nad glavo. Bolj plasticno ne gre razlozit, ce ti ne gre, ti pa pac ne gre. Nalozbe so zadeve, ki nekaj vračajo. Ce kupim drugo stanovanje in ga oddajam, npr... Ce prodam tega, v katerem sem, pa kaj? Hja, moram drugega kupiti ali, kot si rekel, iti v najem - sem nazaj na istem. Prav nobenega profita vrednega besede nalozba ni v tem.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
919
-183
43
Drgac je precej enako, ja... Tok pa tok moram vsak mesec dati, da imam streho nad glavo. Bolj plasticno ne gre razlozit, ce ti ne gre, ti pa pac ne gre. Nalozbe so zadeve, ki nekaj vračajo. Ce kupim drugo stanovanje in ga oddajam, npr... Ce prodam tega, v katerem sem, pa kaj? Hja, moram drugega kupiti ali, kot si rekel, iti v najem - sem nazaj na istem. Prav nobenega profita vrednega besede nalozba ni v tem.
Od kupljenega stanovanja plačaš davek, od najetega ali socialnega pa ne, torej je naložba, bolj plastično ne gre.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.936
5.848
113
Seveda ga... A te zbega, ker lastnik dobi položnico na tvojem racunu pa piše najemnina? Najemnik plačuje tekoce stroske in vzdrzevanje, zavarovanje, davke - vsemu temu skupaj pa malo tringelta za lastnika se pa rece najemnina.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.989
5.852
113
Golob podpisal z Zelenskim.



Slovenija se s sporazumom, ki sta ga podpisala Golob in Zelenski, zavezuje, da bo raziskala vse možnosti, da bi Ukrajini še naprej nudila potrebno varnostno in obrambno podporo. V letih 2022, 2023 in 2024 je Slovenija Ukrajini zagotovila 13 svežnjev vojaške pomoči. Enako raven pomoči pa namerava zagotoviti tudi v letošnjem in prihodnjih letih, piše v sporazumu.

Hkrati se je Slovenija zavezala, da bo letos prispevala dodatnih pet milijonov evrov za humanitarno pomoč in obnovo Ukrajine, pa tudi za program Žito iz Ukrajine in za blaženje posledic vojne v Ukrajini za prehransko varnost. Poleg tega se je Slovenija zavezala podpori reformnim ukrepom Ukrajine, ki so bistveni za njeno približevanje Evropski uniji in zvezi Nato.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
919
-183
43
Seveda ga... A te zbega, ker lastnik dobi položnico na tvojem racunu pa piše najemnina? Najemnik plačuje tekoce stroske in vzdrzevanje, zavarovanje, davke - vsemu temu skupaj pa malo tringelta za lastnika se pa rece najemnina.
Dobiš ti na računa za najemnino postavko davek? Hmm, zanimivo.