Planet Golob

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.264
2.650
113
Jaz sprašujem kakšne dodatne obremenitve in davke ima od neto plače? To mi napiši.

Zgoraj je predstavljeno koliko meni ostane neto za 3 ljudi.

Bruto vemo, da je strošek delodajalca večji ampak tukaj spet ima vzvode v rokah država.

Moja izračunana pokojnina je trenutno nekje 660 eur. Predvidevam, da bi ti sicer najraje videl, da bi bila glede na to, da mesečno vplačam za pokojnino nekje 190 eur moja pokojnina tam okrog 250 eur ali pa, da se stegnem za grmom. Kmetijstvo, kot sem že dejal višjih dajatev ne prenese.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.692
3.670
113
Eni plačamo za penzion kaso 800€ in več na mesec in 450€ za zdravstvo zavarovanje, da smo lahko v vrsti z takimi za 100€ mesečno.
Pol si pa lahko tak majster privošči privat doktora jaz pa ne!!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.264
2.650
113
Eni plačamo za penzion kaso 800€ in več na mesec in 450€ za zdravstvo zavarovanje, da smo lahko v vrsti z takimi za 100€ mesečno.
Pol si pa lahko tak majster privošči privat doktora jaz pa ne!!
Meni privat doktor ne pride na kraj pameti, mi pa zdravje še razmeroma služi in hodim zgolj na kontrole vsake par let.

Kako to, da ti pri plači od katere odvajaš tako visoke prispevke ne ostane za privat doktorja, če bi ga rabil? O kakšni izplačani plači je tukaj govora?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.692
3.670
113
Meni privat doktor ne pride na kraj pameti, mi pa zdravje še razmeroma služi in hodim zgolj na kontrole vsake par let.

Kako to, da ti pri plači od katere odvajaš tako visoke prispevke ne ostane za privat doktorja, če bi ga rabil? O kakšni izplačani plači je tukaj govora?
Nič več kot 1900€ Netto.
Tak da nisi ravno neki bogataš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.931
5.839
113
Od neto place, kar si ti gor napisal, gre:
- marsikomu kreda, da ima streho nad glavo
- elektrika, komunala, telefon, internet doma
- soncna elektrarna, kdor jo ima
- avti in njega vzdrzevanje ter gorivo
Zdaj sprašujes, kot da je placa delavca tringelt za kofe, ostalo pa ne vem, kdo plača... Ti si pa vse odstel, pa ostane nam jurja. Ja, super...

Za primerjavo, položnice za gospodarske subjekte so malo drugacne kot za gospodinjstva in kmete. Jaz imam pred seboj racun za elektriko - nekaj cez 50evrov za 96kwh porabljenih. Enako velja za popolnoma vse storitve. Druge cene za firme kot za doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in jonny77

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.692
3.670
113
Evo enega izračuna.
In del ki ga plača delodajalec je v resnici tudi tvoja plača.

Screenshot_20240718_103346.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.264
2.650
113
Od neto place, kar si ti gor napisal, gre:
- marsikomu kreda, da ima streho nad glavo
- elektrika, komunala, telefon, internet doma
- soncna elektrarna, kdor jo ima
- avti in njega vzdrzevanje ter gorivo
Zdaj sprašujes, kot da je placa delavca tringelt za kofe, ostalo pa ne vem, kdo plača... Ti si pa vse odstel, pa ostane nam jurja. Ja, super...

Za primerjavo, položnice za gospodarske subjekte so malo drugacne kot za gospodinjstva in kmete. Jaz imam pred seboj racun za elektriko - nekaj cez 50evrov za 96kwh porabljenih. Enako velja za popolnoma vse storitve. Druge cene za firme kot za doma.
Mišljeno je bilo od neto plače, kar še gre državi za plačati, ne redni mesečni stroški, ki jih imamo vsi. Ti redni stroški tako vemo, da so. V zgornjem je všteto vse, kar se rabi za delovanje kmetije, torej elektrika, vodo sem pozabil vpisati, internet, mobilni telefon, pač vse stvari, ki jih tudi podjetja uporabljajo in ker je vse na isti lokaciji pač nimam ločenega računa za vse te stvari za gospodinjstvo.

Drugače elektriko imam jaz mali poslovni odjem, in so cene, tudi, če nimaš SE iste kot za gospodinjstvo, vsaj takrat, ko sem sklepal so bile. Kako to, da potem tebi za podjetje računajo več, saj si menda SP ali?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.692
3.670
113
Na DDV še pozabljate.
Hop pa gre naslednjih 22% plače k državi.
Pa trošarine, bencin elektrika alkohol...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.931
5.839
113
Mišljeno je bilo od neto plače, kar še gre državi za plačati, ne redni mesečni stroški, ki jih imamo vsi. Ti redni stroški tako vemo, da so. V zgornjem je všteto vse, kar se rabi za delovanje kmetije, torej elektrika, vodo sem pozabil vpisati, internet, mobilni telefon, pač vse stvari, ki jih tudi podjetja uporabljajo in ker je vse na isti lokaciji pač nimam ločenega računa za vse te stvari za gospodinjstvo.

Drugače elektriko imam jaz mali poslovni odjem, in so cene, tudi, če nimaš SE iste kot za gospodinjstvo, vsaj takrat, ko sem sklepal so bile. Kako to, da potem tebi za podjetje računajo več, saj si menda SP ali?

Niso... Ker so gospodinjstvo zaklenjene, za MPO pa ne vec.

Zdaj ne bim o cifrah, ampak za občutek... Pri plači moje delavke gre k njej na TRR dobrih 60% od tega, kar mene stane. 40% pa nakazila na FURS.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.264
2.650
113
Nič več kot 1900€ Netto.
Tak da nisi ravno neki bogataš.
Saj ti verjamem, dejansko je obremenitev plače visoka. Za ta neto znesek, moramo mi trije delati 2 meseca, včasih celo 3, čisto odvisno od odkupnih cen, vremena, zdravja živali, popravil itd... Takšne so pač razlike v različnih poklicih.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.327
2.017
113
Zato ker je Slovenija draga država z nepredvidljivim davčnim in finančnim okoljem, kjer hočejo podjetnike z bajoneti v morje pregnat!
V Sloveniji gre dobro samo parazitom.
Žalostno toda resnično.
Pa v zadnjih 40 letih nam je uspelo z nesposobno politiko in šolstvom spremeniti narod iz marljivih delovnih ljudi v narod lenuhov
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.264
2.650
113
Niso... Ker so gospodinjstvo zaklenjene, za MPO pa ne več.
Ravno gledam ja, Petrol ima neki akcijski cenik 0,11955 € brez DDV za MPO. Brez SE bi ob trenutni porabi plačal 255 EUR samo za elektriko, brez omrežnine in vseh ostalih prispevkov. Redni cenik je 0,15995 in ob moji porabi bi bil cel račun za elektriko 551 eur, če sem na hitro dobro izračunal.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.991
2.326
113
Pomurje
Ravno gledam ja, Petrol ima neki akcijski cenik 0,11955 € brez DDV za MPO. Brez SE bi ob trenutni porabi plačal 255 EUR samo za elektriko, brez omrežnine in vseh ostalih prispevkov. Redni cenik je 0,15995 in ob moji porabi bi bil cel račun za elektriko 551 eur, če sem na hitro dobro izračunal.
Jaz imam MPO 0,175. Prodajam pa za 0,046
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.991
2.326
113
Pomurje
Moja izračunana pokojnina je trenutno nekje 660 eur. Predvidevam, da bi ti sicer najraje videl, da bi bila glede na to, da mesečno vplačam za pokojnino nekje 190 eur moja pokojnina tam okrog 250 eur ali pa, da se stegnem za grmom. Kmetijstvo, kot sem že dejal višjih dajatev ne prenese.

Si sam sebi odgovoril koliko ti prispevaš v pokojninsko in koliko delavec.

Da ne začnemo o zajamčeni kmečki, je podobno kot s socialci.