Planet Golob

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.155
3.496
113
Še v absolutnih cifrah:
ffff.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

B81

22. jul 2007
35.301
9.481
113
sej to vas ves cas sprasujem. zakaj glih bosna? ocitno je tudi severneje okolje predrago? al zakaj bi rinil se dlje od centra?
Torej če prav razumem, sprašuješ, zakaj ne prestavi podjetja v severne države?

Tam bo dal dvakrat več za plače in zgleda, da mu njegov produkt tega ne prenese. Drugo je, če bi prodajal npr. diamante, ampak ker prodaja "ležaje", mu pač ne znese. Od davkov mu bo v bosni ostalo trikrat več v primerjavi s Slovenijo in dvakrat več v primerjavi s severom (številke izmišljene, upam, da kapiraš poanto).

Nekaj pri nas v glavnem ne štima, zato pa gre ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.025
97
113
Torej če prav razumem, sprašuješ, zakaj ne prestavi podjetja v severne države?

Tam bo dal dvakrat več za plače in zgleda, da mu njegov produkt tega ne prenese. Drugo je, če bi prodajal npr. diamante, ampak ker prodaja "ležaje", mu pač ne znese. Od davkov mu bo v bosni ostalo trikrat več v primerjavi s Slovenijo in dvakrat več v primerjavi s severom (številke izmišljene, upam, da kapiraš poanto).

Nekaj pri nas v glavnem ne štima, zato pa gre ven.

torej je sever se drazji kot mi?
 

B81

22. jul 2007
35.301
9.481
113
Dražji v smislu? Prehrane, nepremičnin, plač javnih uslužbencev, davščin? Se nikoli ne vprašaš, zakaj je pri nas slabše, kot na severu in v čem je razlika?

Seveda je dražji za nas, Slovence.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.883
6.508
113
seveda. dobicek je na prvem mestu.

ja, pac so zaprli in sli v bolj ugodno okolje. sam za cist vse krivit drzavo pa tud ne mores.

lahko pa bi se lastnik sprijaznil z malo nizjim dobickom in bi se naprej posloval tukaj. ampak to je njihova stvar in odlocitev.
Lahko bi tudi vse kar ima razprodal in zbran denar namenil za lacne v afriki. Ali pa pekel piskote dokler ne bi zmanjkalo denarja za testo.

lahko bi….

nic od tega ni realno. Drzava mora zagotavljat okolje da podjetja zelijo poslovat. Ker samo na ta nacin davke pobere. Iz katerih se pol gremo socialno politiko in ostalo
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.520
-8.400
113
Dražji v smislu? Prehrane, nepremičnin, plač javnih uslužbencev, davščin? Se nikoli ne vprašaš, zakaj je pri nas slabše, kot na severu in v čem je razlika?

Seveda je dražji za nas, Slovence.

Samo se bo treba zdej odločiti ...

Ali bomo dragi kot švabi in ne bo imel šans za proizvodnjo ležajev pri nas, ali pa bomo poceni delovna sila, kot Bosna.

Zdej smo nekej vmes, ne tič ne miš
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.968
2.362
113
Pomurje
pa saj razumeš, da privat firma ki deluje na trgu (in ne opravlja nekega družbeno koristnega poslanstva) obstaja izključno in samo zaradi enega edinega razloga in to je da prinaša dobiček lastnikom.

Če dobička ni dovolj, greš v okolje kjer ga lahko generiraš. Če ne najdeš okolja ali profitabilnega izdelka, ugasneš firmo oz. tak propadeš.
Ti si tudi polpismen? Kaj vam pa msenjur drugega piše.
EU-ju se mudi da srbi in bosanci čimprej pridejo v skupnost, da bodo isti vatli za vse.

Je pa res da s tem EU dela red na napačnem koncu.
Ljudi je dovolj, le da ti sedijo v službah, ki jih ne bi smelo bit, kar med drugim privede do drage države
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

B81

22. jul 2007
35.301
9.481
113
za preselit firmo gor.
Ja, dražji za preselit firmo gor, jug pa ugoden za preselit firmo dol.

Lahko pa bi država delala tako, da bi bila prijazna do podjetnikov, ki ljudem dajejo plače (minimalne ja) in se vozijo v poršejih, kupljenih v naših salonih oz. trgovcih (če odmislimo preCednico, ki raje kupi v kateri drugi državi). Se še spomniš tistega dejstva, da 5% najvišjih plača toliko davka kot 90% najnižjih (če sem si cifre prav zapomnil - mi jih pa podimo ven ker so grdi grdi kapitalisti)...
Država je tista, ki ima žezlo v rokah, ne podjetniki, še manj pa mi, navadni ljudje in tega marsikdo noče razumet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.883
6.508
113
Samo se bo treba zdej odločiti ...

Ali bomo dragi kot švabi in ne bo imel šans za proizvodnjo ležajev pri nas, ali pa bomo poceni delovna sila, kot Bosna.

Zdej smo nekej vmes, ne tič ne miš
Ne gre samo za delovno silo. Letos se je za 15.7% dvignila obdavcitev dobicka podjetij. Iz 19 na 22% in pri lunatikih ki trenutno krmilijo drzavo in se vsake tri mesece premislijo je nemogoce pricakovat da se DDPO ne bi spet povisal. In nepredvidljivost poslovnega okolja je okoliscina ki marsikoga preprica da bi morda sedez selil drugam. Ni vse v delovni sili
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
914
-181
43
seveda. dobicek je na prvem mestu.

ja, pac so zaprli in sli v bolj ugodno okolje. sam za cist vse krivit drzavo pa tud ne mores.

lahko pa bi se lastnik sprijaznil z malo nizjim dobickom in bi se naprej posloval tukaj. ampak to je njihova stvar in odlocitev.
A država, pa more svoje dobit 110 %, da futra svojo vojsko a la =0, Teja Jarec, Nika Cake, itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

erikson

Guru
25. avg 2007
21.983
5.848
113
Ko že jamrate o stroških države in visokih davkih. Sindikati so se za javni sektor dogovorili za 25 do 30 odstotkov višje plače.


Tisti javni uslužbenci, ki prejemajo manj kot 1.250 evrov bruto, kolikor znaša minimalna plača in kolikor bo po novem vreden prvi plačni razred, s 1. januarjem prejeli celotno razliko med zdajšnjo in višjo plačo.

Na novi plačni lestvici je med najnižjo in najvišjo plačo predvideno razmerje ena proti sedem. To bi ob minimalni plači 1250 evrov bruto pomenilo najvišjo osnovno bruto plačo v višini 8750 evrov. Danes najvišja osnovna bruto plača v javnem sektorju znaša dobrih 5400 evrov bruto.

Javnim uslužbencem naj bi se s prehodom v nov plačni sistem in odpravo plačnih nesorazmerij plače v povprečju dvignile od 25 do 30 odstotkov. Dogovorjen dvig bi razdelili na šest obrokov, prvega bi izplačali s 1. januarjem 2025, zadnjega s 1. januarjem 2028. Načeloma naj bi v prvih petih obrokih izplačali po 15 odstotkov, v zadnjem pa razliko. A ker bi obenem nominalno določili najnižjo višino izplačila ob posameznem obroku, bi javni uslužbenci, odvisno od dviga njihove plače, povišanje lahko v celoti dosegli že v manjšem številu obrokov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.025
97
113
Ja, dražji za preselit firmo gor, jug pa ugoden za preselit firmo dol.

Lahko pa bi država delala tako, da bi bila prijazna do podjetnikov, ki ljudem dajejo plače (minimalne ja) in se vozijo v poršejih, kupljenih v naših salonih oz. trgovcih (če odmislimo preCednico, ki raje kupi v kateri drugi državi). Se še spomniš tistega dejstva, da 5% najvišjih plača toliko davka kot 90% najnižjih (če sem si cifre prav zapomnil - mi jih pa podimo ven ker so grdi grdi kapitalisti)...
Država je tista, ki ima žezlo v rokah, ne podjetniki, še manj pa mi, navadni ljudje in tega marsikdo noče razumet.

Kot je napisal jest5, nekako nočemo biti bosna, za cheap in umazano proizvodnjo. po drugi strani, pa tok jambranja, če se firma iz slo preseli v bosno. Mogoče se standard tudi pri nas dviguje, in če firme ne želijo temu sledit, grejo drugam.

Kot že rečeno... mene bolj skrbijo podjetja, ki se selijo na sever od nas, kar pomeni, da raje nekaj več plačajo, kot da se jahajo z našimi zakoni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.926
14.799
113
Kot že rečeno... mene bolj skrbijo podjetja, ki se selijo na sever od nas, kar pomeni, da raje nekaj več plačajo, kot da se jahajo z našimi zakoni.
Narobe. To ne pomeni, da raje plačajo več kot pa da upoštevajo našo zakonodajo ampak, da raje plačajo več za obstoj v stabilnem gospodarskem okolju na podlagi česar lahko lažje naštudirajo kaj pričakovati ter kako poslovati in v takem primeru se lažje preživi tudi višje obdavčitve. Tebe bi torej moralo skrbeti nestabilna gospodarska klima v SLO oziroma aktualna SLO politika, ki je neposredno odgovorna za to ampak to pa že vemo, da iz te moke ne bo kruha.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
914
-181
43
Kot je napisal jest5, nekako nočemo biti bosna, za cheap in umazano proizvodnjo. po drugi strani, pa tok jambranja, če se firma iz slo preseli v bosno. Mogoče se standard tudi pri nas dviguje, in če firme ne želijo temu sledit, grejo drugam.

Kot že rečeno... mene bolj skrbijo podjetja, ki se selijo na sever od nas, kar pomeni, da raje nekaj več plačajo, kot da se jahajo z našimi zakoni.
Mislim, beri upam, da si dovolj inteligenten, da takšna selitev proizvodnje ni poceni in prinese mnogo problemov. Sem namreč sodeloval v takem procesu in nikoli več!
Upam da razumeš, da se poslovneži za ta ukrep odločijo po sili razmer in ne zato, ker jih to veseli.
Sicer pa me spominjaš na poslanko zelenih v Nemčiji (za njo je vse preprosto), zakaj bi gradili jedrske elektrarne, saj ima vsak doma vtičnico in elektriko v njej.