Planet Golob

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.802
2.433
113
Do sedaj - od 13 000 - oddanih 900.
Kaj, a ni interesa ali so problem pogoji?
So slabi računalniki?
To, da narod ne ve za njih, ne more biti razlog!
Zakaj ga ne morem dobiti jaz - upokojenec. Če mi je že izobraževanje vzela!
Manj upokojencev se je prijavilo na izobraževanje, kot je prostih računalnikov!
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.187
5.460
113
900 je bilo vlog, pozitivno rešenih je bilo 450.

Sedaj bodo seveda spremenili razpis, da bo vključil več ljudi. Če imajo kaj pameti - v prvi fazi za upokojence z penzijo pod xxx€. Ampak do tega bo slo se vsaj pol leta mimo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
Do sedaj - od 13 000 - oddanih 900.
Kaj, a ni interesa ali so problem pogoji?
So slabi računalniki?
To, da narod ne ve za njih, ne more biti razlog!
Zakaj ga ne morem dobiti jaz - upokojenec. Če mi je že izobraževanje vzela!
Manj upokojencev se je prijavilo na izobraževanje, kot je prostih računalnikov!

si se prijavil?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.700
5.666
113
Ma jebenis... Penzicem in solam, da da po ucilnicah neki, pa socialno sibkim druzinam. Tole je ze 5x raztalan, ce bi bila volja. Ce pa res za nobenega ni dovolj dober, pa tudi jaz enega vzamem. Moj srednji bo vesel, da ima svoj laptop, ki ga bo nucal parkrat letno za racunalnisko jako zahtevne solske naloge. Zdele recimo CPP za kolo...

To je en vidik. Drug je pa seveda tale kultura nasa. Manj ima sam, bolj viha nos nad podarjenim. Kakrsnikoli so, sondovolj dobri, da en skozi osnovno in srednjo solo pride s tistim wordom in edgom, kar rabi. Kot receno, za nas bi bil dovolj dober, ce se bo ze res strn metal, ker za druge ni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
Ma jebenis... Penzicem in solam, da da po ucilnicah neki, pa socialno sibkim druzinam. Tole je ze 5x raztalan, ce bi bila volja. Ce pa res za nobenega ni dovolj dober, pa tudi jaz enega vzamem. Moj srednji bo vesel, da ima svoj laptop, ki ga bo nucal parkrat letno za racunalnisko jako zahtevne solske naloge. Zdele recimo CPP za kolo...

To je en vidik. Drug je pa seveda tale kultura nasa. Manj ima sam, bolj viha nos nad podarjenim. Kakrsnikoli so, sondovolj dobri, da en skozi osnovno in srednjo solo pride s tistim wordom in edgom, kar rabi. Kot receno, za nas bi bil dovolj dober, ce se bo ze res strn metal, ker za druge ni.

pomoje ni problem al je dovolj dober al ne.

pomoje je problem, ker ne znajo tocno dorect komu pripada in komu ne.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.187
5.460
113
Ven so izdali razpis. Sprejeli celo nek zakon, da to lahko razdelijo. Od 900 prijav je bilo pol upravičenih.

Kk ti potem veš da to ni urejeno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
21.751
5.685
113
Gre za dvoletno izposojo. Nekateri se verjetno ustrašijo tudi drobnega tiska.

V odločbi sklad izbranemu vlagatelju dodeli računalniško opremo v izposojo za dve (2) leti, obdobje pa se lahko na predlog upravičenca podaljša.
Upravičenec, ki mu je z odločbo dodeljena računalniška oprema v izposojo, mora z opremo ravnati s skrbnostjo dobrega gospodarja. Računalniške opreme ne sme izročiti v uporabo drugim osebam, uporablja jo lahko le za svoje lastne potrebe in potrebe svojih družinskih članov.
V skladu s 24. členom ZSDV-A, mora upravičenec v primeru nadzora s strani Tržnega inšpektorata Republike Slovenije omogočiti izvajanje inšpekcijskega nadzora nad izposojo računalniške opreme.
V primeru namernega poškodovanja, uničenja ali izgube opreme v času izposoje sklad upravičencu z odločbo naloži odškodnino glede na ocenjeno vrednost opreme.
V primeru, da sklad po izdaji odločbe o dodelitvi računalniške opreme v izposojo ugotovi, da prejemnik ni upravičen do izposoje računalniške opreme, je ta dolžan računalniško opremo po pozivu sklada vrniti Ministrstvu za digitalno preobrazbo.
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: nacek in B81

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.956
1.264
113
Do sedaj - od 13 000 - oddanih 900.
Kaj, a ni interesa ali so problem pogoji?
So slabi računalniki?
To, da narod ne ve za njih, ne more biti razlog!
Zakaj ga ne morem dobiti jaz - upokojenec. Če mi je že izobraževanje vzela!
Manj upokojencev se je prijavilo na izobraževanje, kot je prostih računalnikov!


Jebe se državi za tvoje izobraževanje.

Evo moj primer.

Preko zavoda za zaposlovanje sem se vključil v izobraževalni program da dobim nova znanja in lažjo zaposlitev.
CSD pa je proti temu da se jaz izobražujem in lažje najdem službo.
Očitno pač CSD želi da ostanem na socialni do konca življenja. Ne vem zakaj moram pol izpolnjevati tiste njihove vloge, ker tako ne želijo da se zaposlim.

Da ne omenjam da sem porabil več kot leto dni da sem se lahko udeležil izobraževanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.791
14.588
113
Ja koga pa bi ti zelel, da ti razlozi?

GolobRobert.jpg
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in aljoman

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.791
14.588
113
A tak zapis s kriteriji kot ga je na prejšnji strani objavil Hanzi in ki potrjuje navdbe iz prispevka, ki ga zavračaš kot neverodostojnega?