Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.319
-39
113
Pujs je na meniju, odrešeni smo
Screenshot-2024-09-03-10-45-36-47-e5d3893ac03954c6bb675ef2555b879b.jpg

ne ne... težko je odprt jedilnik lokalne šole. Treba je gledat tweeter in gledat slikce, ki jih drugi nestrpneži plasirajo in potem štalo delat po omrežjih.


pišuka, vaši imajo prav pečenko! dober jih pitajo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.407
2.711
113
v lokalni ostariji
bos doma en dan pripravil svinjino, pa bo kljukica. pa kozlicka in jagenjcka za vikend.

tudi pri tebi je enak problem, kot pri dacotu. problem je prilagajanje dolocenim skupinam, ne prehrana.

Preveč je nekega prilagajanja nekim malim skupinicam. Jedilnik mora biti raznolik, različne vrste mesa. Ne da se svinjino izključuje. Ni razloga da jo izključimo samo zato, da se prilagodimo enim. Prilagajanje ni vedno rešitev, kar se vidi tudi pri romski problematiki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.360
5.501
113
ne ne... težko je odprt jedilnik lokalne šole. Treba je gledat tweeter in gledat slikce, ki jih drugi nestrpneži plasirajo in potem štalo delat po omrežjih.


pišuka, vaši imajo prav pečenko! dober jih pitajo.
Jaz sem prilepil jedilnik od naše šole. Besedilo skopirano iz PDF-a, zato je bila taka dolga klobasa.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.407
2.711
113
v lokalni ostariji
Poglej priponko 91773

evo... sploh ne jejo slabo, še manj vegeterijansko in še manj vegansko.

Za kosilo podobne zadeve kot jest jem za malico.


Zdej pa nekaj vprašanj za naše alter ozaveščence za zdravo prehrano s svinjskim mesom:

Le katero suho meso ima pasulj? a a a? In suha salama - 100% govedina? Pa mesni sir je tudi baje iz 100% govedine...

In riba v petek?! kako predvidljivo!

in piščanec le 1x v tednu?! kako je to mogoče, če jih stalno pitajo s piščancem...

ha ha ha ha....
Pasulj kuhajo tudi muslimani ;) suhi meso je lahko goveje drugače, enako klobase. Salame so tudi 100% goveje, celo Halal so :) sušena govedina (govej "pršut") je meni vrhunska.

Ko sem v Bosni jedel pasulj je dal notri (musliman) svinjska rebrca ker je tako boljši. Res da mi je razložil da noben sosed tega ne sme vedeti ker so sedaj postali vsi občutljivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jello

Guru
22. sep 2008
9.968
3.802
113
Čakam wolfa da postreže s strokovnim komentarjem s twiterja, do takrat pa se lahko kratkočasite z jedilnikom iz RL, na katerem je dolgčas z govedino, svinjino, perutnino in ribami.
1725355733146.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.305
6.077
113
In pa tudi glutenom, oreščki, laktozo... Pa E-ji!!! Pa OHji, vsi po vrsti uni ta simpl. Pa strup v obliki sadja (to sem se pa tu naučila)...
Zakaj jih enostavno ne s kladvom po glav?!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.319
-39
113
Preveč je nekega prilagajanja nekim malim skupinicam. Jedilnik mora biti raznolik, različne vrste mesa. Ne da se svinjino izključuje. Ni razloga da jo izključimo samo zato, da se prilagodimo enim. Prilagajanje ni vedno rešitev, kar se vidi tudi pri romski problematiki.

zdele imaš 3 jedilnike napopane, kjer je vsak dan različno meso - VSAK DAN! Vsak dan jejo meso, pa vsi vemo, da je to itak preveč. Če pa bi pujsek izpadel (pa ni, da smo točni) pa ni nobena katastrofa, imaš še 2 dodatna dni v tednu, da boš še malo popestril otrokov jedilnik.

Pasulj kuhajo tudi muslimani ;) suhi meso je lahko goveje drugače, enako klobase. Salame so tudi 100% goveje, celo Halal so :) sušena govedina (govej "pršut") je meni vrhunska.

Ko sem v Bosni jedel pasulj je dal notri (musliman) svinjska rebrca ker je tako boljši. Res da mi je razložil da noben sosed tega ne sme vedeti ker so sedaj postali vsi občutljivi.

sej nisem rekel, da muslimani ne jejo pasulja. Vprašal sem, kaj je v tem našem pasulju... Dvomim, da nabavljajo 100% goveje halal salame, ker cena verjetno ni ravno prijazna kupcu, ker je neki ekstra.

No, sej... niso vsi isti.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
984
-206
43
Poglej priponko 91773

evo... sploh ne jejo slabo, še manj vegeterijansko in še manj vegansko.

Za kosilo podobne zadeve kot jest jem za malico.


Zdej pa nekaj vprašanj za naše alter ozaveščence za zdravo prehrano s svinjskim mesom:

Le katero suho meso ima pasulj? a a a? In suha salama - 100% govedina? Pa mesni sir je tudi baje iz 100% govedine...

In riba v petek?! kako predvidljivo!

in piščanec le 1x v tednu?! kako je to mogoče, če jih stalno pitajo s piščancem...

ha ha ha ha....
In ti veleum si prepričan, da se to isti jedilnik vrti vse tedne v letu. Butl.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sonny_Chiba

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.305
6.077
113
To še cakam...
Ce je to res ves denar, ki je namenjen, potem čarajo. Sploh ne vem, kako jim rata meso pa orescke za ta denar 1x na leto na meni dobit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.638
10.116
113
pa od tega morajo ne vem ka %% imet bio eko...
pač stiska se lokalnega kmeta do konca in naprej...
Tako da so starši zadnji ko se lahko bunimo. Če pa bo kak revolt, pa ukinit, pa od doma nosit...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.968
3.802
113
In ti veleum si prepričan, da se to isti jedilnik vrti vse tedne v letu. Butl.
Ostali trije tedni imajo druge jedilnike, razlika je v tem, da je na njih poleg naštetih vrst mesa tudi puranje meso, ki ga v navedenem jedilniku ni. Po pravici povedano, ostalih treh se mi ne da limat, ker sralca prepričal ne bom, če mu jih nalimam za naslednjih 10 let.

Kot sem že zadnjič, ko je bila tema pomanjkanje učiteljev napisal, težava niso jedilniki ampak sralci, ki nimajo absolutno nobenega stika s šolo, imajo pa fiksne ideje potegnjene s twiterja in ostalih greznic, ki se hvalijo kako edini strežejo s pravo resnico. Tudi ti si eden od njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in msenjur

jello

Guru
22. sep 2008
9.968
3.802
113
pa od tega morajo ne vem ka %% imet bio eko...
pač stiska se lokalnega kmeta do konca in naprej...
Tako da so starši zadnji ko se lahko bunimo. Če pa bo kak revolt, pa ukinit, pa od doma nosit...
Lokalni jogurt s kmetije nasproti šole je na sporedu enkrat na mesec, toliko da je kljukica. Nihče ni dovolj nor da bi se šel konkurenco z lidl čokoladnim mlekom. Ne kmet, ne organizator prehrane.