Planet Golob

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.226
9.305
113
Tukaj misliš na komunistične poboje premožnih in inteligence? Saj veš da so bile vaške straže odziv na to?

Podobno kot pri ciganih dandanes! No saj komunist....cigan....ni neke bistvene razlike v mindsetu....
Stvari med 40 in 45 niso ble črnobele, sam tebi je to tako zelo težko zastopit, da je veselje. Vratove so rezal psihopati, izgovor je bil pa med njimi različen, vse od zvezde dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.713
5.575
113
Pujs je na meniju, odrešeni smo
Screenshot-2024-09-03-10-45-36-47-e5d3893ac03954c6bb675ef2555b879b.jpg
A najdeš še kak menu iz Đesenica? Sej je samo skok čez Mežaklo....par km zračne linije....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.713
5.575
113
Poglej priponko 91773

evo... sploh ne jejo slabo, še manj vegeterijansko in še manj vegansko.

Za kosilo podobne zadeve kot jest jem za malico.


Zdej pa nekaj vprašanj za naše alter ozaveščence za zdravo prehrano s svinjskim mesom:

Le katero suho meso ima pasulj? a a a? In suha salama - 100% govedina? Pa mesni sir je tudi baje iz 100% govedine...

In riba v petek?! kako predvidljivo!

in piščanec le 1x v tednu?! kako je to mogoče, če jih stalno pitajo s piščancem...

ha ha ha ha....
Sej sem mu napisal zgoraj....naj da še lokalni menu iz Đesenic....sej to je isto gorenjska....sam par km zračne stran.....pa da tam vidmo kaj dajejo u svoje ćorbice.... :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.713
5.575
113
Stvari med 40 in 45 niso ble črnobele, sam tebi je to tako zelo težko zastopit, da je veselje. Vratove so rezal psihopati, izgovor je bil pa med njimi različen, vse od zvezde dalje.
Etak da niso bile....zato bi bilo pa pametno da si kaj prebereš preden se začneš kregat tu gor....

Vaške straže 40-45 VS vaške straže dolenjska 24 (pa še par let prej okol Drnovška)

Ne bi mogel stopit v boljšo primerjavo....si si jo še sam odprl :D ..... mogoče boš sedaj končno razumel zakaj vaške straže....

Obramba pred cigani.... takšnimi in drugačnimi!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.331
-54
113
Pa a si ti normalen? Kaj bojo doma nadomeščal? Če muslimani želijo prilagojen jedilnik naj oni nadomeščajo doma, tukaj, kjer se hrana pošteno plača naj dajejo pa otrokom jesti normalno hrano.

Kaj pa bi morali oni nadomeščat? njihov mulc bo tudi brez svinjine čisto normalno zrasel. Sej imajo naši probleme, da bi njihov otrok čutil manjko svinjine v razvoju - torej, če v šoli ni svinjine, jo nadomeščaš doma - če se ti zdi, da je to nujno potrebno. Pa dej, a ni fajn za večerjo eno klobaso povečerjat?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.331
-54
113
Mogoče tebi kako čtivo ne bi škodilo.

kaj priporočaš?

ne vem kaj nabijate s to svinjino, povejte odkrito, da vas pač moti prilagajanje jedilnika muslimanom in basta in da vrsta mesa dejansko nima nobene veze. In to kljub 3 objavljenim aktualnim jedilnikom, kjer je svinjina na sporedu ne enkrat, ampak v večih oblikah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.226
9.305
113
Kaj pa bi morali oni nadomeščat? njihov mulc bo tudi brez svinjine čisto normalno zrasel. Sej imajo naši probleme, da bi njihov otrok čutil manjko svinjine v razvoju - torej, če v šoli ni svinjine, jo nadomeščaš doma - če se ti zdi, da je to nujno potrebno. Pa dej, a ni fajn za večerjo eno klobaso povečerjat?
Ne razumeš, anede? Vodja prehrane ima da sestavlja jedilnike brez agend od muslimanskih, krščanskih do bio eko. S tem da na dneve ko je krščanski post nekak bolj razumem prilagoditev za en dan, je le kristjanov največji procent, čeprav ne spadam mednje in pač tud mojim mulcem ni škodil brezmesni dan. Tukaj se je svinjino v določenih primerih črtalo zaradi prilagajanja glasni manjšini, kar ni prav.
Pri nas recimo jedilnik sploh ni bil problem. Problem je blo tist kar je na krožnike prišlo, ker je bila izvedba katastrofalna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.331
-54
113
Ne razumeš, anede? Vodja prehrane ima da sestavlja jedilnike brez agend od muslimanskih, krščanskih do bio eko. S tem da na dneve ko je krščanski post nekak bolj razumem prilagoditev za en dan, je le kristjanov največji procent, čeprav ne spadam mednje. Tukaj se je svinjino v določenih primerih črtalo zaradi prilagajanja glasni manjšini, kar ni prav.
Pri nas recimo jedilnik sploh ni bil problem. Problem je blo tist kar je na krožnike prišlo, ker je bila izvedba katastrofalna.

ne, res ne razumem. Pravico do obroka imajo vsi. In šola mora to zagotovit. Seveda diskriminacija ne pride v poštev. Torej, kaj jim ostane? delati dvojne menije, kot sem že omenil - ampak to je spet dvojno delo, za kar seveda ni denarja, ali narediti jedilnik, ki je za vse ok. Jest vodje prehrane čisto razumem, vi imate očitno neke težave z razumevanjem sistema.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.226
9.305
113
ne, res ne razumem. Pravico do obroka imajo vsi. In šola mora to zagotovit. Seveda diskriminacija ne pride v poštev. Torej, kaj jim ostane? delati dvojne menije, kot sem že omenil - ampak to je spet dvojno delo, za kar seveda ni denarja, ali narediti jedilnik, ki je za vse ok. Jest vodje prehrane čisto razumem, vi imate očitno neke težave z razumevanjem sistema.
Diskriminacija na podlagi česa? Vera nima v šoli kaj počet. Ker potem smo pa že pri zagotavljanju veganskega obroka, kako boš pa to prilagodil? Boš rekel, da bodo pa pač nadomestili meso doma?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
986
-204
43
kaj priporočaš?

ne vem kaj nabijate s to svinjino, povejte odkrito, da vas pač moti prilagajanje jedilnika muslimanom in basta in da vrsta mesa dejansko nima nobene veze. In to kljub 3 objavljenim aktualnim jedilnikom, kjer je svinjina na sporedu ne enkrat, ampak v večih oblikah.
Senjur, jaz predlagam svinjimo, zate pa:

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5