Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Ja pa saj na nek način zaradi te pristojnosti bo v določenih primerih tako nadzora kot svetovanja dejansko vreden več kot veterinar kar meni tudi zbornica, ki je ravno zaradi tega zapisala, da gre za razvrednostenje veterinarskega poklica.

Kakorkoli veterinar bo vseeno nadrejen pooblaščencu. Pooblaščenec bo lahko samo prijavljal naprej, nobenih ukrepov ne bo mogel izdajati.

A občinski redar je tudi razvrednostil poklic policista? pa ima več pooblastil, kot tale življenska policija.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
ja, sej zato pa mu pravimo OSNUTEK, PREDLOG.

zdej ga je treba pa še izpiliti. Ampak se mi zdi, da zdej ni časa za to... vprašanje, če se bo tole kaj premaknilo v tem mandatu.

V osnovi pa zakon ni napačen, in bi bilo prav, da bi bilo več nadzora na tem področju.

Kolikor se bere populistične klobase, se omenja le nadzor nad kmetijam, snemanje štal, snemanje klavnic, itn. - kot da je to največji problem zakona.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in aljoman

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
55
40
18
In nikar ne mislite, da so pri varuhih živali samo ljudje, ki si želijo samo dobro. Je tudi kar nekaj iztirjencev, ki bi kmete najraje kar izgnali iz države.

Tudi med kmeti se žal najde kak 'iztirjenec', ki zanemarja in muči živali. Nekateri veterinarji pa tudi vedno ne ukrepajo, čeprav so seznanjeni z nepravilnostmi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.958
113
ja, sej zato pa mu pravimo OSNUTEK, PREDLOG.

zdej ga je treba pa še izpiliti. Ampak se mi zdi, da zdej ni časa za to... vprašanje, če se bo tole kaj premaknilo v tem mandatu.

V osnovi pa zakon ni napačen, in bi bilo prav, da bi bilo več nadzora na tem področju.

Kolikor se bere populistične klobase, se omenja le nadzor nad kmetijam, snemanje štal, snemanje klavnic, itn. - kot da je to največji problem zakona.
Je že bil popravljen in je še zmeraj slab ampak sprejet v nadaljnjo proceduro. Meni se ne zdi, da imajo še kaj namen popravljati
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ne razumem, zakaj bi imeli take posebne pooblaščence samo na tem področju?
kot da drugje ni problemov, mogoče so še večji...

lahko bi imel recimo posebne pooblaščence za policijo in nvo-jevci z dolgoletni stažem hodili s policaji po dolenjskih naseljih
in kontrolirali če palicaji držijo pendreke pod pravim kotom

al pa vojaške pooblaščence, bi šli v afganistan al pa na kakšno podobno eksotično lokacijo in preverjali če so metki, ki letijo naokol po nato standardih

al pa kaj vem, v zdravstvu, nism zihr da vse tiste postelje po katerih ležijo čakajoči na hodnikih na urgenci, ustrezajo vsem standardom...

a čm še, al je dost?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
ne razumem, zakaj bi imeli take posebne pooblaščence samo na tem področju?
kot da drugje ni problemov, mogoče so še večji...

lahko bi imel recimo posebne pooblaščence za policijo in nvo-jevci z dolgoletni stažem hodili s policaji po dolenjskih naseljih
in kontrolirali če palicaji držijo pendreke pod pravim kotom

al pa vojaške pooblaščence, bi šli v afganistan al pa na kakšno podobno eksotično lokacijo in preverjali če so metki, ki letijo naokol po nato standardih

al pa kaj vem, v zdravstvu, nism zihr da vse tiste postelje po katerih ležijo čakajoči na hodnikih na urgenci, ustrezajo vsem standardom...

a čm še, al je dost?

dej še mal, da bos mel mal lepsi dan...

kr naberi kader, pa lobiraj pri strankah, mogoce ti pa uspe.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Vedno pa nisi tako pametoval!

Se spomnim mesečnika, ki je po TV razlagal, kako je treba pripraviti razpis in najti ustreznega dobavitelja, še bolje pa iti na Kitajsko in najti res pravega dobavitelja, šlo pa je za maske v začetku kovida.
tale mehanik ki ima preveč časa in misli da ve kaj o politiki je pred časom razlagal kako se levica le heca, da oni pa že niso tok radikalni kot se kažejo.
odkar so na vladi so še bolj radikalni kot so se pa vedno kazali naš mehanik ki mu je edini vir radio1 pa še vedno tava v temi in misli da se to hecajo.

ne moreš z retardi pa da se jebeš, če je glup je glup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.958
113
Dobesedno. Da žival postane naša hrana je potrebno mnogo vsega, na koncu tudi klavci in mesarji. Nekateri pač s tem nimajo nobenega problema, nekateri ga pa pač imajo, povsem odvisno od človeka. Zdaj če poslušaš NVOje so ti, ki so šli za mesarje vsi pijanci s čustvenimi problemi in razbitimi družinami ampak ok... Realnost je pač tam kjer je. Jaz iskreno ne bi zmogel tega, mi je pa pač žal za vsako žival, ker sem jo pač poznal po imenu ampak tak je pač njen namen in če želim preživeti je pač ne morem spustiti na pašnik, da bo uživala leta in leta do naravne smrti ampak pač mora v klavnico. Pri nas sicer ni industrijskih rej, kjer ima žival samo številko, je pa sam sistem sledenja nastavljen tako, da ime ni nujno.

Zdaj, če bo kdaj pri nas zaživel sistem 100% vegi, se bomo kmetje pač prilagodili (kolikor jih bo še ostalo), saj bi najbrž šlo glede na trend propadanja kmetij. Bo pač treba pozabiti tisti okus vratovine in slanine (pri pujsih) in pljučne pri govedu. Je pa vseeno vprašanje, kako bo zadeva vplivala dolgoročno, glede na to, da je že v osnovi del evolucije.
 

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
55
40
18
Tudi če začneš normalen, je verjetno zelo težko, da pri takšnem delu ostaneš normalen


Confessions of a slaughterhouse worker

It's unclear whether slaughterhouse work causes these (mental health) problems, or whether the job attracts people with pre-existing conditions. But either way, it's an incredibly isolating job, and it's hard to seek help. When I'd tell people what I did for work, I'd either be met with absolute revulsion, or a curious, jokey fascination. Either way, I could never open up to people about the effect it was having on me. Instead I sometimes joked along with them, telling gory tales about skinning a cow or handling its innards. But mostly I just kept quiet.