Planet Golob

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
eh, to je le še ena klobasa iz vaših ust.

ne vem, kdo bojo pooblaščenci. jest bi rekel, da tisti, ki se po dolžnosti ukvarjajo s tem - najbolj verjetno veterinarski inšpektorji.

"
Pooblaščeni svetovalec je lahko vsaka polnoletna oseba, ki je državljan Republike Slovenije in izpolnjuje dodatne pogoje:
- ima najmanj srednješolsko izobrazbo,
- je najmanj tri leta aktiven član nevladne organizacije, ki deluje v javnem interesu na področju zaščite živali,
- ima opravljeno 40 urno usposabljanje iz biologije, fiziologije, obnašanja in zdravstvenega varstva živali, ter predpisov, ki urejajo zaščito živali in predpisov, ki urejajo postopke inšpekcijskega nadzora in prekrškovne postopke. Po predavanjih mora opraviti izpit za pooblaščenega svetovalca"


"Pooblaščeni svetovalci bi po novem potrebovali 40-urni tečaj, po katerem naj bi znali presojati pravilnost oskrbe tako rejnih živali kot hišnih ljubljenčkov, lahko bi celo svetovati skrbnikom živali. Gre za razvrednotenje veterinarskega poklica," so ocenili na zbornici. Ob tem so izpostavili, da se uradni veterinarji za opravljanje teh nalog usposabljajo več let, s šestletnim študijem in štiriletno prakso."
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.455
15.450
113
eh, to je le še ena klobasa iz vaših ust.

ne vem, kdo bojo pooblaščenci. jest bi rekel, da tisti, ki se po dolžnosti ukvarjajo s tem - najbolj verjetno veterinarski inšpektorji.
Ko bi vsaj bilo tako pa žal ne bo.

Mi je pa "izjemno zanimivo" da ne veš kdo bodo pooblaščenci ampak kljub temu pa mirno zapišeš, da gre "za še eno klobaso" (torej nakladanje), ko ti nekdo napiše, da bo to nekdo z zgolj nekajurnim tečajem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in B81

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.022
10.415
113
tist ko ima veselje gledat klanje, pa naj gleda, si bo tak al tak našel. Podpiram kamere. vsepovsod.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Ko bi vsaj bilo tako pa žal ne bo.

Mi je pa "izjemno zanimivo" da ne veš kdo bodo pooblaščenci ampak kljub temu pa mirno zapišeš, da gre "za še eno klobaso" (torej nakladanje), ko ti nekdo napiše, da bo to nekdo z zgolj nekajurnim tečajem.

seveda je klobasa, ker je napisal, da bo nekdo s tečajem več vreden kot veterinar! k da bi napisal, da je mestni redar več vreden kot policaj.

in pooblaščence sem omenjal v zvezi z ogledom videoposnetkov, ne pa s svetovanjem na kmetijah!

je pa tudi meni "izjemno zanimivo", da tako površno bereš, ker ponavadi si kar dosleden!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113

"
Pooblaščeni svetovalec je lahko vsaka polnoletna oseba, ki je državljan Republike Slovenije in izpolnjuje dodatne pogoje:
- ima najmanj srednješolsko izobrazbo,
- je najmanj tri leta aktiven član nevladne organizacije, ki deluje v javnem interesu na področju zaščite živali,
- ima opravljeno 40 urno usposabljanje iz biologije, fiziologije, obnašanja in zdravstvenega varstva živali, ter predpisov, ki urejajo zaščito živali in predpisov, ki urejajo postopke inšpekcijskega nadzora in prekrškovne postopke. Po predavanjih mora opraviti izpit za pooblaščenega svetovalca"


"Pooblaščeni svetovalci bi po novem potrebovali 40-urni tečaj, po katerem naj bi znali presojati pravilnost oskrbe tako rejnih živali kot hišnih ljubljenčkov, lahko bi celo svetovati skrbnikom živali. Gre za razvrednotenje veterinarskega poklica," so ocenili na zbornici. Ob tem so izpostavili, da se uradni veterinarji za opravljanje teh nalog usposabljajo več let, s šestletnim študijem in štiriletno prakso."

ja... sej to že vse vemo. nič novega.

in če bo tam konj do riti v blatu, ravno ne rabiš več let študija in prakse, da kmetu poveš, da to pa pač ni ok. Ali da pes na 3m ketni ne more do šalce vode, ki je umaknjena 5m.

pač pretiravate. vemo, da ti prostovoljci ravno ne bojo postavljali diagnoz in zdravili živali in pametovali kmetom s čim naj hranijo živino. Če pa bojo rešili kakšno žival nepotrebnih muk, pa toliko bolje. Itak bo na koncu vse dokončal veterinarski inšpektor.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
še en, k se mu ne ljubi sledit temi....

pejt brat za nazaj, ne bom še enkrat pisal.

sem kar dobro prebral tvoje klobase

"ne vem, kdo bojo pooblaščenci. jest bi rekel, da tisti, ki se po dolžnosti ukvarjajo s tem - najbolj verjetno veterinarski inšpektorji."

"ja... sej to že vse vemo. nič novega."

sedaj se pa odloči - a veš al ne?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.455
15.450
113
seveda je klobasa, ker je napisal, da bo nekdo s tečajem več vreden kot veterinar!
Ja pa saj na nek način zaradi te pristojnosti bo v določenih primerih tako nadzora kot svetovanja dejansko vreden več kot veterinar kar meni tudi zbornica, ki je ravno zaradi tega zapisala, da gre za razvrednostenje veterinarskega poklica.

je pa tudi meni "izjemno zanimivo", da tako površno bereš, ker ponavadi si kar dosleden!
Saj je tudi v tem primeru tako, nisem nič površen samo ti se zdaj nekaj ven vlečeš.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.957
113
Načeloma naj bi bilo tako, da če se "pooblaščeni prijavitelj" ne bo strinjal z mnenjem, ki ga bo podal uradni veterinar, se bo ustanovila neka 3 članska komisija, pred katero se bo potem tale uradni šolani veterinar moral zagovarjati.

In nikar ne mislite, da so pri varuhih živali samo ljudje, ki si želijo samo dobro. Je tudi kar nekaj iztirjencev, ki bi kmete najraje kar izgnali iz države.

Recimo, tale je zanimiv, sicer zaenkrat ni radikalen:
Od 1:23:10 dalje Vlado Began iz Koalicije proti lovu, ribolovu, mesu in mleku

V glavnem dokler zakonsko velja, da ne sme stopiti na tvojo parcelo je to vsaj neka varovalka, ne vem pa sedaj ali z uradnim veterinarjem lahko pride skupaj na parcelo ali ne. Z uradnimi veterinarji sicer nimam nobenih težav, vsako leto naredijo letni pregled, vmes pa delajo lokalni. Vse OK. Sicer imam tako ali tako vse pod kamerami že iz drugih razlogov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
sem kar dobro prebral tvoje klobase

"ne vem, kdo bojo pooblaščenci. jest bi rekel, da tisti, ki se po dolžnosti ukvarjajo s tem - najbolj verjetno veterinarski inšpektorji."

"ja... sej to že vse vemo. nič novega."

sedaj se pa odloči - a veš al ne?

takole se je začelo...

Uporabnik msenjur je napisal:
Posnetki so v arhivu, seveda nedosegljivi nepooblaščenim osebam.

Ti si postavil vprašanje:

pooblaščeni bodo pa - kdo??? Taisti kljukci ki bodo po nekajurnem tečaju vredni več od veterinarjev?

in jest sem ti odgovoril, da je to pa klobasa in

"ne vem, kdo bojo pooblaščenci. jest bi rekel, da tisti, ki se po dolžnosti ukvarjajo s tem - najbolj verjetno veterinarski inšpektorji."

In kaj ni novega?

to da bojo imel tisti svetovalci tako in drugačno usposabljanje.

pač govorimo o 2 različnih stvareh. Kamerah in ogledu posnetkov in teh pooblaščenih svetovalcih, ki bojo hodili po kmetijah.

Veterinarski inšpektor in pooblaščeni svetovalec pa ni enako!

Tko da ne basej, pa se odloči o čem se bomo menili.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.957
113
Moja napaka, kvalificiran prijavitelj se bo imenoval.

Prijavitelj ne sme vstopiti na zasebno zemljišče

S sprejetimi dopolnili se institut pooblaščenega svetovalca spreminja v institut kvalificiranega prijavitelja. Tako je že iz imena razvidno, da gre za osebe, katerih naloge bodo primarno odkrivanje ter prijavljanje mučenja in zanemarjanja živali, ozaveščanje in sodelovanje v inšpekcijskih postopkih, je dopolnilo obrazložila koalicija. Ob tem določa, da prijavitelj ne sme vstopiti na zasebno zemljišče, zaradi varstva osebnih podatkov pa so lahko na fotografijah zajete samo živali, ne pa tudi ljudje.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
takole se je začelo...



Ti si postavil vprašanje:



in jest sem ti odgovoril, da je to pa klobasa in



In kaj ni novega?

to da bojo imel tisti svetovalci tako in drugačno usposabljanje.

pač govorimo o 2 različnih stvareh. Kamerah in ogledu posnetkov in teh pooblaščenih svetovalcih, ki bojo hodili po kmetijah.

Veterinarski inšpektor in pooblaščeni svetovalec pa ni enako!

Tko da ne basej, pa se odloči o čem se bomo menili.

Samo še pojasnilo si dolžan, kje je zapisano, da bodo do posnetkov smeli samo veterinarski inšpektorji. Če si opazil, sem tam postavil vprašaj, ti pa si omenjal pooblaščence.

Over and out.
 

B81

22. jul 2007
36.404
10.223
113
Hmm....to bo verjetno kar dobro plačano delo, ker bo najverjetneje vsebovalo tudi dodatek za nevarnost. Mogoče ne od začetka, ampak ko bodo trije tepeni, pa sigurno :evil:
 

B81

22. jul 2007
36.404
10.223
113
Po novem po mučenje mučenje le, če bo storjeno naklepno. Nekatera mučenja pa bodo mučenja tudi, če bodo storjena iz malomarnosti. Bolanija.