Planet Golob

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.957
113
Dejansko je dekan Biotehniške fakultete lepo začel. Predlagatelji zakona so na sestankih sicer prisotni s telesom, z glavo pa so itak nekje drugje, ker cel čas nekaj drugega počnejo ali klepetajo. Kar nekako precej nazorno kaže, da so se odločili zakon v vsakem primeru sprejeti kakršenkoli že je, z vsemi neustavnostmi vred. Jadranka se je tako razburjala, da je že bila malce zaripla, nekako v smislu, kaj si pa stroka misli, da ji ugovarja. Daleč smo prišli, ni kaj.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.948
4.217
113
Dejansko je dekan Biotehniške fakultete lepo začel. Predlagatelji zakona so na sestankih sicer prisotni s telesom, z glavo pa so itak nekje drugje, ker cel čas nekaj drugega počnejo ali klepetajo. Kar nekako precej nazorno kaže, da so se odločili zakon v vsakem primeru sprejeti kakršenkoli že je, z vsemi neustavnostmi vred. Jadranka se je tako razburjala, da je že bila malce zaripla, nekako v smislu, kaj si pa stroka misli, da ji ugovarja. Daleč smo prišli, ni kaj.
točno tako je... na vseh področjih...
Mogoče še slabše na gospodarskem svetu, kot da ne obstajajo.

Kmalu bo ta Jadranka na čelu VURSA... tako pernati delajo, ko si naš si naš...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.022
10.415
113
po kateri zakonodaji?
lahko imaš kamere, vse proizvodnje jih imajo, za varnost in za razčiščevanje dogodkov/ nesreč in podobno. Ne služijo pa da bi se gledalo pod roke delavca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5, bizi in B81

B81

22. jul 2007
36.404
10.223
113
... ter vzpostavitev obveznega internega video nadzora v klavnicah...

Po zakonodaji ne smeš snemati zaposlenih na delovnem mestu. Delovno mesto mesarja je prostor za zakol. Kvečjemu se lahko kamere postavi na hodnikih.
Mi imamo kamere v proizbodnji, kot vecina ostalih.
Gledat pa ne smes, ko bi si zmislil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.957
113
Napisal sem najraje. In glede na to, da se zakon sprejema kljub nasprotovanju praktično kompletne stroke in zakonodajno pravne službe nekako res izgleda, da si bojo tile uzakonili praktično karkoli se spomnijo pa četudi bo protizakonito in v nasprotju z ustavo. Pač, kar si Jadranka, Meira in tista iz društva za zaščito konj zamislijo, to bo sprejeto. Sicer pa je celotna seja posneta, pa si lahko pogledaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.948
4.217
113
Napisal sem najraje. In glede na to, da se zakon sprejema kljub nasprotovanju praktično kompletne stroke in zakonodajno pravne službe nekako res izgleda, da si bojo tile uzakonili praktično karkoli se spomnijo pa četudi bo protizakonito in v nasprotju z ustavo. Pač, kar si Jadranka, Meira in tista iz društva za zaščito konj zamislijo, to bo sprejeto. Sicer pa je celotna seja posneta, pa si lahko pogledaš.

Robi je pred volitvami reku, dost je te politike, mi bomo nastavili na vodilna mesta le strokovne kadre.
Zdej je jasno katere kadre je imel v mislih.....

Mislim, da je presegel pesimiste v vseh pogledih.
top of the top
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
779
797
93
Kdo je včeraj gledal tarčo?
Dobra je bila Erika..... samo zanimivo je bilo, ko Šarec ni hotel razumeti enostavnega vprašanja....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

B81

22. jul 2007
36.404
10.223
113

od 1:16:30 naprej. Nimaš kaj ugovarjat...
Sicer jo je dobro zabila nazaj, ne vem pa kako je bilo kasneje, ko so pregledali Pravilnik.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.667
-400
113
Napisal sem najraje. In glede na to, da se zakon sprejema kljub nasprotovanju praktično kompletne stroke in zakonodajno pravne službe nekako res izgleda, da si bojo tile uzakonili praktično karkoli se spomnijo pa četudi bo protizakonito in v nasprotju z ustavo. Pač, kar si Jadranka, Meira in tista iz društva za zaščito konj zamislijo, to bo sprejeto. Sicer pa je celotna seja posneta, pa si lahko pogledaš.

kateremu delu zakona nasprotuje stroka in zakonodajne pravne službe?

Res ne razumem, zakaj v mesarski proizvodnji ne bi smeli imeti kamer? Sej to je pač proizvodnja - mesa. Sicer pogled ni najlepši, ampak tako pač je. In če imajo v drugih proizvodnjah kamere zaradi razčiščevanje raznih nejasnosti, verjamem, da je tudi v klavnicah kdaj kaj nejasno.

Res ne vidim razloga, zakaj taka gonja proti kameram v mesarijah. A kaj skrivajo? Al je pač treba bit proti, ker so si to zamislila napačna stranka? In če bo mesar zaradi kamere raje 2x premislil, preden se bo znesel nad živalijo, ker ima pač slab dan, teden, mesec, bom to podpiral.

Posnetki so v arhivu, seveda nedosegljivi nepooblaščenim osebam.
 

B81

22. jul 2007
36.404
10.223
113
Saj tam ko delajo klobase, ni treba snemat, lahko parklji in uhe se naprej letijo v mlin, klavnico samo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.487
2.957
113
kateremu delu zakona nasprotuje stroka in zakonodajne pravne službe?

Res ne razumem, zakaj v mesarski proizvodnji ne bi smeli imeti kamer? Sej to je pač proizvodnja - mesa. Sicer pogled ni najlepši, ampak tako pač je. In če imajo v drugih proizvodnjah kamere zaradi razčiščevanje raznih nejasnosti, verjamem, da je tudi v klavnicah kdaj kaj nejasno.

Res ne vidim razloga, zakaj taka gonja proti kameram v mesarijah. A kaj skrivajo? Al je pač treba bit proti, ker so si to zamislila napačna stranka? In če bo mesar zaradi kamere raje 2x premislil, preden se bo znesel nad živalijo, ker ima pač slab dan, teden, mesec, bom to podpiral.

Posnetki so v arhivu, seveda nedosegljivi nepooblaščenim osebam.
Daj si poglej sejo, pa potem še enkrat spiši: https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174984972?s=mmc
Od 2:07 do 2:37 je samo mnenje ZPS.

Bojo posnetki v arhivu ja... Se bo spisal zakon, da bo direkten stream do gospe Hot in Jadranke.

Sicer pa se mi postavlja eno vprašanje... A je ta ženska tudi ob volitvah tako vzvišena in nekako arogantna ali je to samo po volitvah? Ker to obnašanje mi je za politika neverjetno.