Plača v javnem sektorju

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Moja dela že 6,5 let kot vzgojiteljica in je še vedno v 30 plačilnem (v 30 se začne kot vzgojiteljica), ker zaradi recesije ni napredovanj, drugače bi bila verjetno v 32. Plača pa je za 30 razred nekje od 900-950€ Ima pa narejen pedagoški fax. To je s prve roke.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
lanos, brezzveze

a ne veš, da so učitelji največji lenuhi, brezdelneži, nič niso delali...

da o vzgojiteljivah ne govorim.

eh ja...

še enkrat, ne želte si da še bolj skurjeni in razočarani učitelji učijo vaše otroke. ker otrok ni komad iz CNC-ja, ki ga lahko zavržeš pa narediš drugega.

da pa so "stari" učitelji prišli na solidno plačo pa so morali ogromno predelati. ker drugače so težko postali "svetniki" (kjer je bajna plača okoli 1400€...)

je p ares, da bi morali omogočiti tudi mladim napredovanje...


mimgrede: ko bo snečko in podobni pametnjakoviči šli v šolo v naravi recimo na smučanje z razredom otrok nej se pa oglasijo. sploh če bo kdo padel in si pri smučanju zlomil nogo, roko...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Nekdo je omenil univ. dipl. ing. strojništva. Ja ok..... vsaka čast...... Ni mi tuje strojništvo.......... tukaj vse kar zahebeš, lahko narediš drugo....

Ti, eno koordinato zajebeš na teh ploščaš, pa gre 40k€ v pm. Zajebaš drugič pa letiš, ker pač si predrag da bi lahko delal take stvari. Glede, da se je treba rokov držat te prej kot v 2 mesecih pogruntajo.

molding_plates.gif


Kaj lahko pri vzgojiteljici pogruntajo, če se ravno kakšnemu frocu kaka oč ne izlije. Pri meni se je je šel v srednji šoli učitelj matematike programerja in v zadnjem letniku je pri pol urah manjkal
bonk.gif
, misliš da je kdo kaj pogruntal..... Če me ni, pojdite iz šole ne stati pri vratih in to je blo to.

Ali pa dohtarju, ki zajebe pacienta? Ja, abdukcijo lahko naredimo, samo ponavadi tako ali tako nič ne odkrijemo.
hysterical-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
ja ja jtfc samo pri vas odkrijejo "koordinate"...

dej ne seri.

če učitelja ni se slej ko prej pobunijo starši če druzga ne. ampak hej, najlažje je pavšalno obtoževat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To sem bol na splošno odgovoril, ker to je postala velika Slovenska fama gasilci pa politiki in je vsem bajno debatirat o tem in nabirat "glasove" odobravanja. Gasilcem lokalcem vsako leto nov tovornjak, ki je samo za proslave, ko so jih rabli na terenu (primorska enkrat gorelo), so pa vsi skočili v luft in jih pustili v garažah.

Seveda si takoj sam od sebe vrgel v enačbo policiste, potem medicinske sestre ipd.
stupid-1.gif


Še enkrat povdarjam nisem odpisal samo tebi, ti si pač zadnji, ki jih je omenil in sem si vzel minuto da spišem to moje zelo popularno nažalost realno mnenje. Tudi jaz potem nosim glavo na tnalu, ko se peljem na šiht.... kaj šele, ko vsak dan izivam zdravje za PCjem, ali pa ko kak štrom rihtam in je itak vse narobe označeno.
tongue-1.gif
In kaj imajo gasilci lokalci z novimi tovornjaki veze s policisti, vojaki, zdravstvenim osebjem, v glavnem z vsem JS?
sprasujem se.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
primerjaš vrednost kovinskega izdelka, ki je menda vreden 40k z otrokovim življenem. Celo roke izdelave omenjaš. A ni to mal bolano??? Kolk bi normalen človek plačal, da bi imel zdrave, žive in zadovoljne otroke?? (če bi bilo plačljivol). Meni je moj otrok in tudi tvoj (če jih imaš) vreden več kot ti tvoji kovinski izdelki. Upam, da razumeš.

Tudi čuvaj/vratar ima svoje naloge, čeprav sedi in se sprehaja. Če bi v firmi dnevno pokradli za 500€ robe, če ga ne bi bilo, je njegova plača 1000€ na mesec majhna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In cene izdelkov so zmeraj dve. Eno je cena izdelave (vsi stroški), drugo je pa tržna cena.

PS- Tvoj izdelek je zelo lep. Kolk je koristen, ne vem. Za mene , nič, za naročnika menda veliko. Ni važno. Sem bil pa kar nekaj časa zaposlen na podobnih zadevah. Pa z slabšimi stroji, kot so danes. Veliko slabšimi. Kolk je bilo šele tam možnosti, da zahebeš.
Vsako delo mora biti pošteno plačano. Ampak, delo...... mi imamo problem, da država plačuje nekatere , ki ne delajo nič.
Status zaposlen, delavne naloge pa nezaposlen.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Jst pravim, da nimajo nobene kontrole, nobenih rokov itd.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.465
2.780
113
v lokalni ostariji
imajo imajo in večjo kontrolo kot ti... samo moraš učke odpret da boš videl...

in ja... včasih so drejarji znal kaj naredit. zdej pa USB ključk notr pa gasa...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
imajo. Samo od drugih.
Največja kontrola so starši v vrtcih. Pa tudi razne inšpekcije, svetovalne službe, socialna so prisotne.
Znanka je morala na neka predavanja ker je imel en otrok neko bolezen ( ne vem kakšno). Vse je bilo (skoraj) normalno z njim, razen, če .... en kup razlogov.... se zgodi da..... ne vem kaj.... mora ukrepati tako in tako, ker če ne bo tako, bo lahko otrok umrl. Zdaj pa ti delaj še z 10-15-20 drugimi. Veš, imajo odgovorost do življen, medtem, ko jo imaš ti do rokov.
lp

ps:http://www.zurnal24.si/predlog-za-razresitev-ravnatelja-clanek-243925
In zdaj bi lahko celo debato spet vrgli o tem ali je to upravičeno ali ne. Če ni ukrepal. OK.
Če bi pa moral zaradi mulcev, ki pretepajo druge najeti varnostnike, bi pa spet kritiziral da gre denar davkoplačevalcev.
Učitelj bi potem moral biti tudi mojster borilnih veščin in odvetnik, da bi se branil še na sodišču, ko ga mularija ni jemala resno
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
jtfc, tudi če zajebeš eno koordinato, ne gre kar 40k k vragu, ker se da take stvari popravit.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.830
113
Fakt je edino to, da je Gaber s svojo reformo (šolarji so postali zaščiteni kot cigani; same pravice, nič dolžnosti) šolstvo čisto uničil, ko sedaj hodijo starši z odvetniki na šolo izsiljevati učitelje za boljše ocene, ni več normalno.
Da so za novodobne starše njihovi otroci angelčki, čeprav delajo nevem kakšne pizdarije v šoli.Ne, naš pa ni tak !
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Raje delam kot programer in na CNC-ju, kot pa mulce mirkam v vrtcu, ker bi bili kmalu vsi na obešalnikih in čakali svoje mamice in atkote.
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gloglo pravi:
V Abanki ima žena plačo 820 neto... ima pa univerzitetno izobrazbo.. Gre na vlak od 7.45 pride dam ob 18h. Vse kar je več kot 16 ur se briše.......

Še enkrat če gledamo gradbeni sektor no tam pa niti poleg minimalca še prispevkov ni plačanih.. Problem javnih uslužbencev je sledeč, sami seb se smilite, če vam kej ni všeč greste lahko v privat sektor....

Tam boste pa hitro videli in vsak mesec na e-davkih dajali vlogo za razkritje podtkov...

Še enkrat baba z srednjo šolo ima večjo plačo kot visokoizobražen kader v realnem sektorju.. to si obenem pozabu povedat, še več delajo po več kot 8 ur na dan celo deljen delovni čas.

Ni važna izobrazba, ampak delovno mesto.

Če iščejo čistilko, je vseeno če si ddr, saj dobivaš plačo za ranga čistilke.

Tako da tvoja žena ne dela na delovnem mestu, kjer se zahteva univ. izobrazba...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ne se obešat toliko na izobrazbo, ker univerzitetno izobrazbo ma ogromno ljudi in ogromno jih čaka brez službe. Tisti iz javnega sektorja s plačami okrog jurja so lahko samo tiho, predstavljajte si položaj delavcev v realnem sektorju, kjer se firme dnevno borijo za svoj obstoj na trgu.
Žal se mi vse bolj dozdeva, da se večina ljudi iz javnega sektorja tega ne zaveda, so v nekem milnem mehurčku, kjer se jim nima kaj zgoditi...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
... druga zadeva je pa še ta, da tud izobrazba nekaterim ne pomaga. V bivši firmi, nas je možakar vse "scat" peljal, glede znanja v nekih specialnih zadevah. Sploh ne vem, če je imel kakšno šolo. Prav zabavno je bilo gledati, ko so prihajali razni univerzitetni diplomirani inžinirji z nič ali par let delovnimi (ne)izkušnjami. So mladci delili pamet, možakar jim je pa dokazoval in dokazal da so še samo diplomirani "butli". No, pošteno je bil možakar tudi plačan, ker je direktor že vedel, da je sposoben tudi brez nazivov.
Sej v JS je pa tud ogromno takšnih primerov.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Očitek, da ima inženir premalo znanja iz fakultete in da smo se vse morali uæiti na fakulteti, ni pravi, saj človeku fakulteta da le ''Smisel za kritično presojo; in tehniko, kako v najkrajšem času odpraviti (tehnični) problem, najti rešitev zanj''. Temu se reče, da je človek inženir na področju strojništva, kar ni isto, kot ekspert na področju ležajev, materialov, zobnikov in vijakov. Na fakulteti se ne opravlja ekspertize področij.

In določeno področje kjer je človek delal je očitno ekspertiza, In inženir ima vse pre-dispozicije, da jo osvoji prej kot vsi njemu podobni.Takoj na na začetku ti lahko vsak soli pamet, če ti pa pa po 2 letih še soli tak pamet je pa itak s tabo nekaj narobe. Kaj misliš, da na ekonomskem faksu učijo kako se piše različne dopise, katere je vsaka tajnica brez šol že pred 30 leti znala.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
ksz

imel na srednji šoli učitelja matematike, ja ... UČITELJA, se pravi bil je fosil, naučil nas ni nič, se pravi niti faksa ni mel, hodil je na učiteljišče ... plača pa preverjetno 1,7k neto, smo videli plačilno 1x
smile-1.gif


bi reko da je v takih problem. ker se jih neda popucat oz jih sistem varuje
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Nekdo je omenil univ. dipl. ing. strojništva. Ja ok..... vsaka čast...... Ni mi tuje strojništvo.......... tukaj vse kar zahebeš, lahko narediš drugo....

Ti, eno koordinato zajebeš na teh ploščaš, pa gre 40k€ v pm. Zajebaš drugič pa letiš, ker pač si predrag da bi lahko delal take stvari. Glede, da se je treba rokov držat te prej kot v 2 mesecih pogruntajo.

molding_plates.gif


Kaj lahko pri vzgojiteljici pogruntajo, če se ravno kakšnemu frocu kaka oč ne izlije. Pri meni se je je šel v srednji šoli učitelj matematike programerja in v zadnjem letniku je pri pol urah manjkal
bonk.gif
, misliš da je kdo kaj pogruntal..... Če me ni, pojdite iz šole ne stati pri vratih in to je blo to.

Ali pa dohtarju, ki zajebe pacienta? Ja, abdukcijo lahko naredimo, samo ponavadi tako ali tako nič ne odkrijemo.
hysterical-1.gif

edino ti delas in imas odgovornost...noben drugi iz gospodarstva, kaj sele JS

btw. tote ploščice iz auminija al kaj pač je to nikoli ne stanejo 40k...tak da še buče kotališ..sploh pa je vse skupaj sestavljeno, tak da če kako koordinato mimo pihneš pač narediš na novo tisti majhen košček...
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Greš stavit, potem dam pogodbo....

Za opravljanje dela na delonem mestu se zahteva VII stopnja strokovne izobrazbe ekonmske ali druge sutrezne smeri....
Sem šu prav prebrat pogodbo...

tko da.. aja še podatek dela v Ljubljani....
Skratka v Javnem sektorju nam razlagajo pravljice in se sami sebi smilijo u bistvu si pa v realnega ne upajo....

to je fact. Razlika je ponavadi le ta, da tam morjo delat, kar za medicinsko sestro ne velja, to mi je jasno..
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Nekdo je omenil univ. dipl. ing. strojništva. Ja ok..... vsaka čast...... Ni mi tuje strojništvo.......... tukaj vse kar zahebeš, lahko narediš drugo....

Ti, eno koordinato zajebeš na teh ploščaš, pa gre 40k€ v pm. Zajebaš drugič pa letiš, ker pač si predrag da bi lahko delal take stvari. Glede, da se je treba rokov držat te prej kot v 2 mesecih pogruntajo.

molding_plates.gif


Kaj lahko pri vzgojiteljici pogruntajo, če se ravno kakšnemu frocu kaka oč ne izlije. Pri meni se je je šel v srednji šoli učitelj matematike programerja in v zadnjem letniku je pri pol urah manjkal
bonk.gif
, misliš da je kdo kaj pogruntal..... Če me ni, pojdite iz šole ne stati pri vratih in to je blo to.

Ali pa dohtarju, ki zajebe pacienta? Ja, abdukcijo lahko naredimo, samo ponavadi tako ali tako nič ne odkrijemo.
hysterical-1.gif

edino ti delas in imas odgovornost...noben drugi iz gospodarstva, kaj sele JS

btw. tote ploščice iz auminija al kaj pač je to nikoli ne stanejo 40k...tak da še buče kotališ..sploh pa je vse skupaj sestavljeno, tak da če kako koordinato mimo pihneš pač narediš na novo tisti majhen košček...

Koordinata gre skozi vse plošče, torej vse plošče zajebeš. Pustimo to, samo primer je to....