Plača v javnem sektorju

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če so "privatniki", je to stvar ponudbe, povpraševanja in dobrega dela.

Drugače pa sodniki in strokovni sodelavci, kolikor mi je znano, nimajo nekih hudih plač.

Je pa ta profil potrebno primerjati z zdravniki...
nikakor z zdravniki ni primerjave!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nimajo hude plače??? A to je potem 700€??? Pa še nobene odgovornosti!!! V primerjavi z po tvoje nesposobnimi učitelji!!!
Snecko... preveč kritiziraš vse okol sebe (razen sebe in svojih). Prej sem namerno omenil "mešalce megle" pa si odgovoril, da jih je težko najdit. (nekaj v tem smislu). Najlažje je kritizirat takšne, ki so izpostavljeni....
Ja, ti jih bom jaz naštel. Za vsakim slabim delavcem ali dobrim delavcem stoji šef. In ta šef je zelo dobro plačan, da zadeva (posel) laufa, kot mora. Evo, en profil "mešalcev" sem ti že napisal. Ampak teh je kar nekaj, če se povzpenjamo od najmanjših do višjih.
Pa da ne bo pomote. Ne mislim na vse.... je jih pa kar preveč

Kak naj sebe in svoje kritiziram, če pa sem v realnem sektorju
sprasujem se.gif


Itak da se zdravniki in sodniki primerjajo.

Poleg tega pa pozabljaš, da so sodniki OBLAST!

Sodnik začne v 40. plačnem razredu.

To je 2 jurja bruto za nekoga, ki je star 30 in visoko izobražen...

Naj me kdo popravi, če sem se pri cifri zmotil.

No saj zdravniki pa začnejo menda z 41. plačnim.

Glede mešanja megle nisi razumel. Pravim, da je nekatere težko najti in sploh ne vemo za njih.

Ker sicer je kar seznam mešalcev megle, agencij, študijskih centrov itd...
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Plača učitelja, z nekaj leti delovno dobe je blizu 900€

Ti to normiraj na 20ur, torej 1800€., če bi cel mesec delal
cheer.gif


c/p pa res niso priprave na nevem kaj.... no!


Gospod na sliki pa ni zaposlen v JU.

Ampak je šef "društva" in ga plačujejo člani s svojimi prispevki.

Tako da je to stvar članstva, če mu dajo tako radodarno plačo.

Ki pa nima prav nobene veze z JU....

Prav nobene.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

če pa ni v JU :)

sicer se strinjam da je abnormalno plačan
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zakaj pol tehnična šola ne najde učitelja? Ta, ki je bil je šel nazaj v gospodarstvo v eno firmo. Glede plače pa je prav napisal že kajn, od 880€ al kok je suhi 30 plačilni razred pa učit do 25 ali pa starejši prfox z napredvanji ipd. dodatnimi izplačili na ravni ravnateljev/direktorjev okoli 1700€ neto za 18 ur.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
To si zdaj tak napisal, da mora en kolegij od 100 učiteljev to popravljat 12 ur na dan naslednjih 6 mesece.

Veš kako to gre?

1.) File -> Open -> Plan_dela_peti_razred_2014.docx
2.) Ctrl + F
3.) Klikneš zavihek "Replace"
4.) Pod Search vpišeš "Telovadba"
5.) Pod Replace with vpišeš "Šport"
5.) Klikneš Replace All
6.) Klikneš Save As
7.) Vpišeš Plan dela_peti_razred_2015_novo.docx
8.) Ponoviš vajo za ostale predmete
9.) Kolneš nad količino dela in ministra, ker si porabil 10 minut za brezveze
10.) Ravnatelju oddaš poročilo, da si delal na projektu 5 dni, vsaki dan 3.5 ure

Bogi...

Če ne znaš, pa daš naredit svojemu ali sosedovem otroku.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Je pa grda resnica da je v vrtcih vsaj 30 ološa, v rangu frizerska srednja šola and company.

in to še ni vse, vse so "visoko" kvalificirane, kar pomeni vsaj 6.stopnja izobrazbe. In pazi to, v enem letu narediš tak "študij", na podlagi xy SŠ.
Pa ne da sem jim fauš za to delo. Delo je jebeno.
Sistem je nastvaljen tako, da rabiš "izobrazbo", ki je v resnici sploh ne rabiš. To pomeni, da zlezeš malo više po plačni lestvici.

Delo je jebeno za pomočnice (previjanje itn), vzgojiteljica ni nobena 8 ur na šihtu. Plače pa več kot marsikater štromarski ali šlosrski inženir...

Ološ je pa šel na vzgojiteljsko že pred 30-leti. Ali pa trgovsko in frizeraj kot pravi sajkek.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.siol.net/novice/slovenija/2015/01/bojana_potocnik.aspx

Citat:
Nočem reči, da je DSP neutemeljena, v večini primerov je, ampak velikokrat je tudi zlorabljena. Učitelji že leta opozarjamo, da so ure DSP v nekaterih primerih tudi zastonj inštrukcije za starše, ki se ne morejo sprijazniti s tem, da njihov otrok ni odličnjak, ali pa se jim z njim ne da ukvarjati in to breme prenašajo na šole , ker strokovne službe niso dobro opravile svoje vloge in so odločbe dodeljevale vsepovprek."

http://www.sentjur.net/REKLAME/pismo_ministrici.pdf

Citat:
Po drugi strani na dopolnilni pouk prideta npr. v generaciji 60 otrok 2 učenca, ker temelji na
bazi prostovoljstva?! Jaz ga izvajam tudi za 2, pošteno opravim svoje ure, ne prevzemam pa
odgovornosti, da je odstotek obiska tako nizek. Ko sem začela učiteljsko pot, mi je ta država
zaupala, da sem sama presodila, kdo potrebuje dopolnilni pouk, ki je za učenca postal
obvezen, če sem ga določila. Danes jih ima 7 v tej isti generaciji odločbo, na dopolnilni pouk
pa ne hodijo, ker ni obvezen?!?! Pred 15 leti sem jim dala neopravičeno uro in jih tako na
nek način prisilila k dopolnilnemu pouku, saj si za določeno število ur dobil vzgojni ukrep, ki
si ga nihče ni želel. Jaz pa naj jih danes dodatno učim zastonj, ker so vaše službe izdajale
odločbe vsepovprek!?!? Pa Zavodi za šolstvo? Kakšna je že njihova funkcija? Ali jih res
potrebuje v tej silni krizi, v kateri se je znašla naša država? Študijske skupine so že zdavnaj
zamrle in se kot neka fiktivna srečanja izvajajo v obliki forumov na spletu, ki so sami sebi
namen, enkrat letno pa nas skličejo na nek sestanek, na katerem tako ne vedo, o čem bi
govorili, učitelji praktiki pa jezni odhajamo z njega, ker so naša konkretna vprašanja ostala
neodgovorjena, saj nihče v tej državi nima volje in poguma za konkretne spremembe.
Novinarka je prispevek zaključila, da na ministrstvu pripravljate spremembe, niste pa
povedali ničesar o njih. Kakšne še in kdaj? Morda kaj v tej smeri?

Citat:
Spoštovana ga. ministrica, ali tukaj nekaj ne smrdi? Teh skoraj 70 % odstotkov odličnjakov in
prav dobrih učencev ne zna slovenščine več kot za zadostno 2!?, saj toliko se za 50 %
rešenega testa dobi?!?! Dilema ni huda: ali nihče izmed učiteljev slovenščine ne zna učiti
slovenščine ali pa je nekaj hudo narobe s samim NPZ oz. izvajanjem DSP v osnovni šoli.
Učitelji že leta opozarjamo, da so ure DSP v nekaterih primerih tudi zastonj inštrukcije za
starše, ki se ne morejo sprijazniti, da njihov otrok ni odličnjak ali pa se jim z njim ne da
ukvarjati in to breme prenašajo na šole, ker vaše strokovne službe niso dobro opravile svoje
vloge in so odločbe dodeljevale vsepovprek.

Še vedno butl
sprasujem se.gif


Tak je to, gratis inštrukcije za leno frocovje in brezbrižne starše.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Ne mislite, da učitelji nismo za varčevanje. Zakaj se ne dotaknete še druge strani DSP? Saj
obe veva, da bi bilo potrebno narediti konkretne strokovne reze na področju osnovnega
šolstva. Strokovno bi bilo treba pregledati odločbe DSP, ker se je zakon razumel narobe in so
bile s strani vaših strokovnih služb dodeljene tudi učencem, ki niso imeli nikakršnih učnih
težav. Samo starši se v nekaterih primerih niso mogli sprijazniti npr. z oceno 3, zato so vaše
službe takemu otroku izdale odločbo, da ima sedaj z našo pomočjo 5.
Vse odločbe DSP niso
upravičene, na kar učitelji opozarjamo že nekaj let. Oprostite, ampak teh odločb nisem izdala
jaz in moji kolegi, ki naj bi jih zdaj po vaše opravljali zastonj.

Polpismeni odličnjaki...

Rezultati so že ali pa še bodo kmalu vidni v JU, kjer bo tole frocovje dobilo službe na podlagi "vip"
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.097
1.284
113
Razmere iz zdravstva precej dobro poznam, posebej iz našega okoliša - Pomurje. Tu so zadeve res porazne, plače nikakve, privat domovi za ostarele - sveži zdravstveni tehniki na krutem minimalcu. Poznam zadevo, saj je moja delala nekaj časa v privat domu v radencih. Dva zaposlena v celotnem oddelku, vse ljudi porihtat, nahranit, skopat, zdravila, zvonena, pomoč na drugih oddelkih itd. Nedelje po 12 ali 14 ur, ni da ni. In dejansko delaš ko konj za manj kot 600€ neto, en stanovalec pa plača od 1000€ gor. Sram jih je lahko. Zatem je nekaj časa delala v javnem domu za ostarele... na oddelku 7 ljudi itd. Tu se vidi razlika. Pa tudi razlika v plači je bila, sicer ne velika, a je bila v javnem plača večja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.039
1.127
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Za 580 evrov neto plače, delodajalca ti staneš 1250-1300 evrov, vsi stroški niso prikazani, nad to bruto vsoto, ki je cca jurja je še ddoaten strošek.

Kakih 580 evrov zdaj ven vlačiš? Poglej cifro na plačilni listi z začetka teme. O tem teče beseda (pri meni in pri tistem, ki sem ga citiral).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Glede tega da ni denarja:
Država naj bi po nekaterih podatkih (babačula, baba kazala, naj nekdo z googla) podelila koncesijo za posek v državnih gozodovih posameznim podjetjem za ceno v manj kot 10 evrov m3 lesa.
Posek lesa in izvlek stane recimo od 20-25 evrov/m3. in je cena do tovornjaka okoli 30-35 evrov. neka povprečna Odkupna cena lesa pa je recimo okoli 70 evrov....
Se pravi država pobere četrtino pogače ki bi ji sicer pripadala. in potem se tolčejo po prsih da delajo v stilu dobrega gospodarja.
Evo, to ti je legalna kraja! Počakaj še malo, kmalu bodo podeljevali nove koncesije. Bojo še malo cene zbili.
smirk-1.gif
Toliko o naših naravnih "bogastvih".
Aja in če greš kot podizvajalec delat za koncesionarja ti nikoli in nikdar za posek in spravilo ne bo plačal 20-25eur.
Ti zagotovo vec ves o tem,ne vem pa ce medijska oseba Vodisek res želi priti v zelje tem koncesionarjem. Vsaj tako sem slisal. (Poleg ostalih zadev ki so javne okoli njega).
A se res sedaj les čipira? Baje so tudi tukaj že mahinacije ( lopovi vedno vec vejo kot proizvajalci alarmov).
Tudi sam sem že pred časom slišal govorice o tem. Ampak dvomim, da mu bo uspelo. Čeprav v Slovenijastanu je vse mogoče, tko da kar počakajmo na 2016.
smirk-1.gif

Glede čipiranja ne vem. Vidim pa, da imajo GG-ji po skladovnicah kvalitetnejši let ožigosan.

Mal sva zabredla.
wink-1.gif

nIč nisva zabredla.
Za bolj normalne plače ni rešitev samo dosledno plačevanje davkov.
Če bi se nekdo pobrigal da bi za to naravno bogastvo dobili malo več bi tudi za plače šosltvo in zdravstvo bilo več.
Če je nafta po 60 dolarjev, pa če črpanje stane 30 dolarjev dvomim da država pobere samo 5 evrov....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ksz
peezda , tu ste pa res sami sfrustriranci
zakaj pa potem ne greste za učitelje , če je vse tako simpl pa calunga je tudi über oh in ah

( nisem učitelj, noben v moji bižini ni )
pa policaji so za en qrc, pa vojsko ukini, ker je itak brezvezna pa preve plače imajo oboji, medicinsi so itak podn , sam peezdijo calunge pa so oh in ah super.
pa za srednjo ali poklicno šolo itak imajo 2 x preveč vsi

res pravi kreeeteeni
467716-post_slo.gif

ja... vsi imajo preveč. Sam politiki imajo premalo. Pa direktorji javnih zavodov. ......... Nobeden njih ne omenja. Seveda ne, ko so nam pa vrgli kost za učitelje, policaje, medicinske..... tolko da se nobeden o njih ne pogovarja.
Smo svetovne OVCE, s katerimi lahko manipulira vsak, ki ima 2 min časa
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
Zdej se pa odločite, eden pravi da je 80% plač okoli 800€. Po drugi strani pa pravite, da politiki in direktorji javnih zavodov vse dobijo.


Takrat, ko je bila tista davkarka na Pop-u je pa tudi razložila, da moraš na masi davčit, ti ne pomaga če se lotiš samo kakega Kramarja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
KSZ
Žalostna plača za tako delo. Sem tudi že precej časa govorim, da so nekateri v javnem sektorju precej podplačani (govorimo o gasilcih, policistih, zdravstvenem osebju, itd.) in bi morali imeti višje plače, rezat bi bilo treba (beri odpuščat) pa gor, kjer je res nekaj (deset) tisoč delovnih mest odprtih samo za zaslužne kadre.

No, kakorkoli, ker so ravno učitelji na tapeti. Poznam jih nekaj in ker se niso rodili v pravem času imajo tisti minimalec in je to to. Koliko dejansko delajo se nisem nikoli spuščal v to, se mi pa zdi, da ko začneš, kar dihaš malo na škrge, da si vse zadeve poštimaš, potem pa res zgolj tisti popravki. Vem pa, da morajo tudi poleti nekaj hodit v službo, da se štemplajo, delajo pa NIČ takrat, ker nimajo kaj. Potem pa poslušam še, kaj stare ''džombe'' delajo, se ti pa počasi obrne na bruhanje...

En od lepih primerov, kako so nekateri zaposleni v javnem sektorju popolnoma izgubili kompas, je tole:
http://www.primorske.si/Primorska/Srednja-Primorska/Komensko-solsko-parkirisce-poka-po-sivih.aspx
“Naši učitelji v šolo ne hodijo z damskimi torbicami, ampak morajo s seboj nositi veliko delovnega gradiva, od računalnikov do knjig, zato je popolnoma nerazumljivo in neupravičeno zahtevati, da bi do šole hodili z oddaljenega in neprimernega parkirišča,” o trenutnem stanju še pove ravnateljica.
No, to oddaljeno parkirišče je oddaljeno 300 (ja, beri TRISTO) metrov . In seveda nosijo s sabo vsak dan vsaj 20kg gradiva in računalnikov. Se človek vpraša, kaj gre takim osebam po glavi (predvidevam, da ima zelo lepo plačo), medtem ko recimo zdravniške sestre z nočnimi, vikend urami dobijo tistih ušivih 700 EUR mesečno. Njim je pa največji problem hodit 300 metrov peš. Izgleda je pa to v tistih krajih povprečno stanje vseh prebivalcev
grin1.gif
, saj imajo tudi starši s tem probleme...

Po mojih izkušnjah je z javnim sektorjem tako (delal sem z javnim sektorjem skoraj 10 let). Noter je cca. 30% ljudi, ki so res izjemno strokovni, korektni in je z njimi veselje delat. Po moje so premalo plačani.
Potem imaš enih 40%, ki svoje dela opravljajo ok, pač hodijo v službo, ampak naredijo, kar je potrebno, včasih morda še kakšno iniciativo zaženejo.
Preostalih 30% bi pa po mojem mnenju mirno lahko odpustili in bi to pomenilo, da bi sam javni sektor več ustvaril, ker ti ne le da nič ne naredijo, temveč motijo (minirajo) še ostale. In seveda najpomembnejše: ti procenti niso povsod enaki, torej se ne bi smelo odpuščati tako kot sedaj: recimo v vsakem delu javnega sektorja 30%. So ti % precej neenakomerno razporejeni, po delih javnega sektorja, pač 30% je neko povprečje.

Sam recimo ne bi imel nič proti višjim plačam tistih, ki korektno delajo in imajo sedaj praktično mizerijo. Ob tem pa naj porežejo tistih 30%. Seveda pa sindikalisti pod nobenim pogojem na to ne bodo pristali. Žal je za njih isto vreden glas nekoga, ki se trudi, kot tistega, ki praktično nič ne dela. Oz. je glas tega še bolj vreden, ker ta bo brezpogojno podpiral in skandiral sindikalistu, ta prvi pa žal nimajo časa za kaj takega.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Če meni pišeš.
Nisi me razumel. Napisal sem samo, da se nekateri spravljajo na učitelje, policaje, medicinarje, kolk imajo "prevelike" plače.
Nobeden pa ne omenja dejansko tistih, ki imajo res prevelike.
In 800€ si veliko napisal. Če bi bila to minimalna plača, bi bilo boljše. 600€ je tista cifra, katera (ne)preživlja Slovence.
In nisem omenjal davčenja. Ampak plačo. (lahko bi pa tud davčenje)
In kot jih je že nekaj tukaj napisalo, če bi se denar prerazporedil (Virantov plačni sistem ni pravičen-kot je sam trdil) oziroma, glede na stanje Slovenije zmanjšala razlika v plačah, bi bilo mnogo bolje. Zakaj?? Zato, ker bi več ljudi več trošilo. Tisti, ki si zdaj ne morejo privoščiti nič, bi lahko kupili več, s tem plačali davek državi, maržo prodajalcu, maržo proizvajalcu (spet davek)......itd. Denar bi krožil.
Tako pa tud neki proizvajalec/prodajalec proda samo tistim, ki imajo denar. Te so v manjšini. In še enkrat... srednji sloj drži in financira državo, ne pa revni in bogati. Bogati trošijo v tujini največ €. Pustimo zdaj podjetnike, ki imajo res milionske dobičke. če je plačal vse dajatve zaposlenim in državi, naj ima plače kolko hoče. Gre se za ljudi, ki so bili samo postavljeni na vodilna javna delovna mesta in brez delovnih rezultatov vlečejo ogromne plače, celo nagradem, medtem, ko je narejena ogromna poslovna izguba.
In še zmeraj trdim, da je bil narod najbolj zadovoljen, ko ja bila razlika plač zaposlenih cca 1:2. Torej, če bi sedaj gledali približno za enak delovni čas.... cca 1000...max2000. Vse ostalo glede na šolanje, delovno mesto, odgovornost, pa nekje vmes. Danes je min 580 max 5000 in več.
stupid-1.gif

Ja, tudi tukaj so takšni, ki bodo seveda moje trditve zanikali... Sej, to je Slovenija... treba se trudit, da bo sosedu krava crknila.... (no, zdaj me pa linčajte)
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Zadeva je taka,da javni sektor porabi preveč pri naročilih in tudi koruptivno poslujejo.Plače pa niso primerno razporejene in tisti ki imajo najnižje jih potem še izrabijo za pogajanja.Žalostno je pa to,da prav tisti pogajalci potegnejo nesramno visoke na račun tistih revčkov!
Drugač pa če govorimo o 800 evrov ,naj gredo z tolkim urami v gospodarstvo in dobili bodo še manj.lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Zadeva je taka,da javni sektor porabi preveč pri naročilih in tudi koruptivno poslujejo.
Se strinjam
To sem tudi že napisal. Predraga javna naročila, da vmeš še kaj v žep kapne.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma... odj*** že enkrat s temi gasilci, vojaki ipd. poklici, kot da vsak dan letijo v "WTC" in nosijo življenje na tnalu in bi moral bit plačani več kot politiki/direktorji ipd.
bonk.gif


Potem pa mamo politike kot mamo, ko še minimalca niso vredni..kao.
stupid-1.gif
Kot da so to zagotovljene službe za xyz let do penzije.