Plača v javnem sektorju

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ma... odj*** že enkrat s temi gasilci, vojaki ipd. poklici, kot da vsak dan letijo v "WTC" in nosijo življenje na tnalu in bi moral bit plačani več kot politiki/direktorji ipd.
bonk.gif


Potem pa mamo politike kot mamo, ko še minimalca niso vredni..kao.
stupid-1.gif
Kot da so to zagotovljene službe za xyz let do penzije.

Bralno razumevanje ti šepa. Nikjer ni govoril da bi morali imeti direktrorske plače, ampak samo da imajo prenizke. Trditev da ne rezkirajo vsakodnevno svojega življenja je pa tako butasta da se v njo raje ne bom spuščal.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ma... odj*** že enkrat s temi gasilci, vojaki ipd. poklici, kot da vsak dan letijo v "WTC" in nosijo življenje na tnalu in bi moral bit plačani več kot politiki/direktorji ipd.
bonk.gif


Potem pa mamo politike kot mamo, ko še minimalca niso vredni..kao.
stupid-1.gif
Kot da so to zagotovljene službe za xyz let do penzije.
Vidim, da ti moji komentarji sprožijo rdečo barvo pred očmi in potem bereš kot bereš.
grin1.gif

Vojakov nisem nikjer omenjal, sam pa trdim, da vsi ostali (policisti, gasilci, zdravstveno osebje) dobivajo prenizke plače, če za nočno in vikend delo potegnejo ven tistih ušivih 700-800 EUR. To, da pa gasilci in policisti ne nosijo življenja na tnalu, ti pa tudi nimam kaj komentirat, ker je popolnoma nesmiselno, če tega ne razumeš.
In seveda razumem, da je razlika med ''policistom'' v pisarni, ki papirje premetava in terencem ter med zdravniško sestro, ki dela na urgenci ob svetku in petku z miljaužnt nadurami ter sestro, ki oddela svojih 8 ur (če sploh) v zdravniški ordinaciji, pri tem pa ji je pretežko dvigovati še telefon (ja, tudi take obstajajo)... In pošteno bi bilo, da je med njima razlika v plači. Ne pa, da imajo vsi isto.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To sem bol na splošno odgovoril, ker to je postala velika Slovenska fama gasilci pa politiki in je vsem bajno debatirat o tem in nabirat "glasove" odobravanja. Gasilcem lokalcem vsako leto nov tovornjak, ki je samo za proslave, ko so jih rabli na terenu (primorska enkrat gorelo), so pa vsi skočili v luft in jih pustili v garažah.

Seveda si takoj sam od sebe vrgel v enačbo policiste, potem medicinske sestre ipd.
stupid-1.gif


Še enkrat povdarjam nisem odpisal samo tebi, ti si pač zadnji, ki jih je omenil in sem si vzel minuto da spišem to moje zelo popularno nažalost realno mnenje. Tudi jaz potem nosim glavo na tnalu, ko se peljem na šiht.... kaj šele, ko vsak dan izivam zdravje za PCjem, ali pa ko kak štrom rihtam in je itak vse narobe označeno.
tongue-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
700€ potegnejo ven tako, kot šolniki 800€ za 60 ur dela tedensko....če poslušaš štruklja.
grims-1.gif


Glede neenakosti pa z vsakim postom o JS pišem enako, tko da nimam kaj dodat/komentirat, samo ne mi bluzit o teh poklicih nasplošno kot neki herojski sceni. Poklic so si izbrali sami, minuse poznajo, "pravi" vojaki se še grebejo za misije je pač pravi risk/reward.

Največji problem, da nekateri od teh jamrajo je ravno enakosti, če ne delaš dobiš isto, če nič ne rizkiraš dobiš isto, podobno je pri politikih, če je kdo kaj čivkal je še odletel in je politično mrtev.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.532
113
v lokalni ostariji
ah ja ovce.. in kaj potem, če je odvtnik v "realnem" sektorju..hmm le koliko realni.. imajo svoje interne "cenike" in ne gredo pod ceno nikakor (pa čeprav nimajo dela... delajo itak nič ne. če že posplošujemo...

ne želte si da vaše otroke skurjeni iztrošeni učitelji učijo. ampak eni bi najraje, da so učitelji po 8 ur pri pouku (ponih 8). ter da še popoldne kej podelajo. "gamad izkoriščevalna" a ne?

o gasilcih se zadnjih par mesecev dela ogromna fama. in ja, tudi "prostovoljci" dobivajo sredstva iz proračuna. vsaj za opremo.

ampak največji problem so dejansko politiki, razni "mirovni instituti", občine minstrstva s svojimi direktorati... ampak to se potihem pusti pri miru. važno da se učitelje, medicinske sestre in ostale malo "potunka"... glede na potrebe

eh ja...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
dobro veš, da ne rabi biti s.p., sploh kaki normiranec, ki itak nima več kot 20% ali koliko dobička. D.o.o. je tudi čisto fajn bit. pa kaj pol, če ni 1,5k€ plače. saj je itak vse na firmo od avta do bajte na morju, računa nobenega ne plača (telefon, cajtngi in ostalih nebroj stvari, ki gredo lahko v stroške, tudi wc papir konec koncev). Pa ima človek ves luksuz na svetu, pa vrtca 50€. če je pa treba imeti lastni denar zaradi bilokaterega razloga, je pa lahko tudi v obliki nagrade ali česa drugega računovodsko sprejemljivega, pa da ni plača - tega denarja tudi ni na tem grafu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.335
113
40
MB
kaj točno pa je narobe s tem? recimo kiyosaki dosti o tem piše ... zakaj bi spravljal denar do sebe, če se ga da že prej uporabit, zaslužit ga moreš v vsakem primeru, keč je pač komu ga več ostane
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Popolnoma nič, razen tega, da teh reči v grafu ni. Ni s.p.jev, ni prikazane "kompenzacije " plač z max malico in potnimi, ni vsega prej naštetega, da ostanemo na tej strani legalnega. Da pa začnemo se z mahinacijami s tistimi računi, ki so sploh izdani, potem res ne vem čemu tisti graf služi, razen podžiganju raje k pljuvanju, ki pa se na take umotvore vedno odzove.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
V Abanki ima žena plačo 820 neto... ima pa univerzitetno izobrazbo.. Gre na vlak od 7.45 pride dam ob 18h. Vse kar je več kot 16 ur se briše.......

Še enkrat če gledamo gradbeni sektor no tam pa niti poleg minimalca še prispevkov ni plačanih.. Problem javnih uslužbencev je sledeč, sami seb se smilite, če vam kej ni všeč greste lahko v privat sektor....

Tam boste pa hitro videli in vsak mesec na e-davkih dajali vlogo za razkritje podtkov...

Še enkrat baba z srednjo šolo ima večjo plačo kot visokoizobražen kader v realnem sektorju.. to si obenem pozabu povedat, še več delajo po več kot 8 ur na dan celo deljen delovni čas.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.516
1.171
113
V JS za delo primerljivo s tistim na bankah (računovodstvo) dobi gospa s srednjo šolo cca. 630€ neto. Sem prilimal njeno plačilno listo na prvi strani. Za 820€ osnovne plače v JS moraš imeti 28. plačni razred, ki ustreza 6/1 st. izobrazbe.

Imam prijateljico na Sparkasse dela v backoffice-u, srednja šola, delavnik 8-16, 15 let delovne dobe, neto plača 940€.

Ja sem za ukinitev oz. premestitev vseh uradov in agencij pod ministrstva. Rabiš takoj polovico manj zaposlenih (predvsem vodilnega kadra), samo delo znotraj organizacije je treba pravilno prerazporedit.

Potrebno je uvesti osebno odgovornost posameznega JU in variabilno plačo, drugače se ne bo nič spremenilo. Ker sedaj je enako ali kaj naredijo ali ne (eni se čohajo, drugi delajo za 2 ali 3). Jaz bi jim dal 70% fiksno, 30% variabilno. Samo tega ne bomo dočakali.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
V takem primeru obstaja elegantna rešitev in sicer kratica: KSZ
smirk-1.gif
.
Sam sem pa policiste in medicinske sestre v enačbo vrgel pred tvojim prispevkom.
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ampak največji problem so dejansko politiki, razni "mirovni instituti", občine minstrstva s svojimi direktorati... ampak to se potihem pusti pri miru. važno da se učitelje, medicinske sestre in ostale malo "potunka"... glede na potrebe

eh ja...
Se strinjam.
Recimo ravno aktualna EMUNI univerza. 7 let in zaenkrat še vedno 0 študentov. Šlo je pa vanjo že čez 4 MIO EUR. Našega denarja. Lep primer racionalnega in učinkovitega trošenja davkoplačevalskega denarja.
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Starejša nesposobna rač. v JS, ki jo firma nadomesti za 300€ na mesec - neto plača 1300€.

Odstopanja v JS so prav neverjetna. To bi blo treba pač porezat, samo se noben ne upa, plačne lestvice sploh ne veljajo, razen za prišleke, ki ne morejo napredovat. Vzgojiteljice tudi, delajo manj oz. v primerjavi s pomočnicami nič, dobijo pa 1x več oz. več kot marsikater uni. dipl. ing.

Podobno pokojnine, zakaj ne bi tudi za nazaj kaj porezal? To, da pokojnine ne odražajo vplačanega stanja, bi moral bit popolnoma jasno. Zakaj imajo nekateri 80% penzije, drugi pa zdaj 56%? Meni to ni logično in bi popravljal vse v kompletu, saj je socjalna zadeva.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In koliko misliš, da dobijo vzgojiteljice in koliko pomočnice? Tko, da vidim, če imaš realno sliko pred seboj?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Podobno kot je primer računovodkinje tukaj, se pravi čisto poden 650€ ali pa 1300+ na drugi strani.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
471
19
18
Kolikor vem vzgojiteljica začne tako kot učiteljica v 30 razredu. Torej dobi cca. 950€ neto.

LP Sandi
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
kr nasedajte provokacijam o 500,800,1360...........€. Kaj pa tisti z 5000 + nagrade?? aja... tisti niso važni.
Ena vzgojiteljica, ki se frocu ne sme las skriviti, ker s tem že rezkira tožbe pametnih staršev in dopovedovanj, kako njihov otrok ima pravico sratiiš po glavi.
Glej, če imaš vpogled v tvojem vrtcu na stanje, n epomeni še to, da je drugje enako. Tudi sam sem imel otroke v vrtcu.
Drugo kar je...... a kje v kakšni drugi ustanovi tist, ki ima veliko plačo dela trikrat več, kot tisti z minimalno???? Ne... obratno je.
V vrtcu pa vzgojitelljica pripravi plan al program, pol ga pa skupaj izvajata.... Kaj ni jasno??
Nekdo je omenil univ. dipl. ing. strojništva. Ja ok..... vsaka čast...... Ni mi tuje strojništvo.......... tukaj vse kar zahebeš, lahko narediš drugo.... kaj lahko vzgojiteljica popravi??? (ne mi s glupimi odgovori). Od 10 pamžev, lahko vsak nekaj ušpiči. Posledice so lahko katastrofa. Učitelji isto. Cel forum pametovanja, kako se v šoli zabava, nagaja... en učitelj pa to mora mirno prenašato 40 let in bit vesel. Vsak poklic je po svoje zahteven..... razen delovna mesta nekaterih so pa takšna kot omenjaš. Brezdelje!!! (ampak ta mesta so v politiki in na vodstveni položajih)