Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pri Kingstonu mi je sumljiv podatek o moči - ni šans da je 3x močnješi. Pomojem so narobe sešteli..... Je pa E-320 Weber kulturna zadeva. Ima tudi litoželezno rešetko, kar je najbolj važno in je osnocni Spirit nima. Ni pa to kot Genesis ali Summit. Pleh je slabši. Pojdi oba pogledat. Kingstoni so bili mislim da v bauhausu, Weber pa salon na Litostrojski ali tudi po kakih centrih.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
sicer sem sfalil pravo temo... :D
@ynos, kingston ima rešetko in ploščo, ima dober stranski gorilec, ima tudi stranski gorilec za pečenje znotraj žara, ima predale, ima prostor za bombo, celi je iz rostfraja, ima dober sistem za odstranjevanje maščob, je večji, je kompaktn. weber je pač weber, plošča dodatna je 100 eur, sicer ima garancijo 10 let, ampak je majhen in za moje pojme predrag.

Twinman sem zadevo že pogledal oba, in mi je izdelava kingstona OK, zgleda povsem soliden tudi gorilniki in kapa. Weber pa tudi ze poznam in sem že pekel na njem...bolj me v bistvu zanima če je imel že kdo izkušnje s kingstonom.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Pozim sem magistriral iz uporabe oglja v smoukerju, nisem skup spravil več kot 8 ur...letošnjo zimo bo ena stena garaže iz tehle briketov. Ziher je ziher!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: