Sem našel, hvala!
Še nekaj vtisov o današnjem odpiranju normiranega s.p.ja:
-od 9.10.2013 je OBVEZNO overjeno dovoljenje lastnika nepremičnine, kjer je s.p. registriran za opravljanje dejavnosti na tem naslovu (v obrazec se vpiše naslov, ime k.o. in št. parcele). Familiarne vezi itd. po zakonu ne pomenijo ničesar, skratka tole je spektakularno nujno obvezno. Po novem. (Obrazec ti prijazno šenkajo na VEM točki.)
-Nekaj heca je bilo pri vpisu imena s.p.ja, ki da mora obvezno izhajati iz opisa ene od dejavnosti iz šifranta. No, na koncu sva prišla na še kar sprejemljivo alternativo, čeprav je tudi ta malo čorava...
Bolj proste roke baje dobiš šele pri imenu d.o.o.ja.
-(Sicer zelo prijazna) tetica je nekaj komplicirala, ko sem hotel napovedati 0 EUR prihodkov v tem letu. Na koncu sva napisala 500 EUR, kar znese 30 EUR akontacije za letos in čao.
-Pravijo tudi, da za AJPES absolutno ni noben problem, če s.p.jevec odpre OSEBNI (torej: ne poslovni) TRR. DURSu je tudi vseeno, zanje je važno samo, da imaš za s.p. ločen TRR od "prvatnega". Ko dobiš sklep o vpis s.p.ja v register, odpreš OSEBNI TRR in pošlješ številko tega po pošti na DURS. Fertik deu, nič ne bo narobe.
Je pa posledica tega, da št. TRRja ne bo vidna v javnih evidencah - folk ne more videti, koliko računov imaš odprtih, koliko si jih že zaprl (in, sklepam, verjetno tudi ne blokacij). Če ti to ne ustreza, se to lahko reši izključno samo z odprtjem poslovnega TRRja. (Baje folk odpira osebne račune potem pa tečnari AJPESu, naj jim vpišejo tega - česar pa ne morejo, "ker ga oni nimajo kam vpisati".)