Oneplus 8T

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Imam telefon Oneplus 8T (hofer Telekom, torej A1).

Imam težavo z omrežjem z mojim OnePlus 8T. Če se moj telefon poveže s 4G, kadar koli vstopim na območje, ki nima dobrega signala, popolnoma izgubim ves signal in na telefonu se izpiše "Brez storitve" ali "Samo klici v sili". Najboljše, kar lahko storim, je, da preklopim letalski način ali znova zaženem telefon, da ga popravim. Težava se ne pojavi, če telefon nastavim samo na 2G / 3G. V trenutku, ko tapnem »Mobilni podatki«, če se telefon poveže s 4G in signal ni 50% ali boljši. Moj telefon samo izgubi vse omrežje na kraju samem in se noče vrniti, razen če ne storim dveh stvari, ki sem jih navedel zgoraj. Bil sem v stiku s svojim ponudnikom storitev, poskušal sem zamenjati reže in kartice SIM, ponastaviti omrežje, preverjen APN pravilno nastavljen. Do zdaj že skoraj vse.

Sem kontaktiral podporo, predlagali so določene resete in nastavitve, ki sem jih opravil, uspeha ni, ravno tako so mi na daljavo naložili nov softwer, vendar še ni uspeha ???

Ali kdo ve za kakšno rešitev tega? ima kdo ta telefon in če ima kakšne težave ?
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Zelo podobno težavo sem imel na Xiaomi Redmi 3S - na 4G omrežju je deloval bp, ko pa je preklopil na 3G, se je zaštrikal, izgubil signal (čeprav je kazalo, da signal je) in je ostal nedosegljiv do reseta. Ni variante, da bi sam preklopil nazaj na 4G. Kolikor sem razbral po forumih, je bila težava v hardwaru točno in samo tega modela, posledično seveda niso pomagali nobeni reseti, posodobitve programske opreme itd. Z novim telefonom teh težav ni (ista sim kartica).
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Imam telefon Oneplus 8T (hofer Telekom, torej A1).

Imam težavo z omrežjem z mojim OnePlus 8T. Če se moj telefon poveže s 4G, kadar koli vstopim na območje, ki nima dobrega signala, popolnoma izgubim ves signal in na telefonu se izpiše "Brez storitve" ali "Samo klici v sili". Najboljše, kar lahko storim, je, da preklopim letalski način ali znova zaženem telefon, da ga popravim. Težava se ne pojavi, če telefon nastavim samo na 2G / 3G. V trenutku, ko tapnem »Mobilni podatki«, če se telefon poveže s 4G in signal ni 50% ali boljši. Moj telefon samo izgubi vse omrežje na kraju samem in se noče vrniti, razen če ne storim dveh stvari, ki sem jih navedel zgoraj. Bil sem v stiku s svojim ponudnikom storitev, poskušal sem zamenjati reže in kartice SIM, ponastaviti omrežje, preverjen APN pravilno nastavljen. Do zdaj že skoraj vse.

Sem kontaktiral podporo, predlagali so določene resete in nastavitve, ki sem jih opravil, uspeha ni, ravno tako so mi na daljavo naložili nov softwer, vendar še ni uspeha ???

Ali kdo ve za kakšno rešitev tega? ima kdo ta telefon in če ima kakšne težave ?
Jaz na svojem 1+ 7 Pro ugotavljam, da izgubi povezavo, ko se kar naenkrat vključi ikonica Zamenjava kartice za podatkovno povezavo, čeprav imam samo eno SIM v aparatu. Sedaj na Android 11 je teh izgub povezav manj (so pa druge bolj zoprne).
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Imam telefon Oneplus 8T (hofer Telekom, torej A1).

Imam težavo z omrežjem z mojim OnePlus 8T. Če se moj telefon poveže s 4G, kadar koli vstopim na območje, ki nima dobrega signala, popolnoma izgubim ves signal in na telefonu se izpiše "Brez storitve" ali "Samo klici v sili". Najboljše, kar lahko storim, je, da preklopim letalski način ali znova zaženem telefon, da ga popravim. Težava se ne pojavi, če telefon nastavim samo na 2G / 3G. V trenutku, ko tapnem »Mobilni podatki«, če se telefon poveže s 4G in signal ni 50% ali boljši. Moj telefon samo izgubi vse omrežje na kraju samem in se noče vrniti, razen če ne storim dveh stvari, ki sem jih navedel zgoraj. Bil sem v stiku s svojim ponudnikom storitev, poskušal sem zamenjati reže in kartice SIM, ponastaviti omrežje, preverjen APN pravilno nastavljen. Do zdaj že skoraj vse.

Sem kontaktiral podporo, predlagali so določene resete in nastavitve, ki sem jih opravil, uspeha ni, ravno tako so mi na daljavo naložili nov softwer, vendar še ni uspeha ???

Ali kdo ve za kakšno rešitev tega? ima kdo ta telefon in če ima kakšne težave ?
Si poskusil tudi s kartico drugega operaterja?
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Sem ravno naročil omenjen telefon, pa sedaj po branju o težavah razmišljam ali naj ga kar takoj pošljem nazaj, ko ga dobim... Zanimivo, da pri branju testov in recenzij telefona, nikjer nič ne piše o teh težavah.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Sem ravno naročil omenjen telefon, pa sedaj po branju o težavah razmišljam ali naj ga kar takoj pošljem nazaj, ko ga dobim... Zanimivo, da pri branju testov in recenzij telefona, nikjer nič ne piše o teh težavah.
kar malo si na oneplus forumu preberi (najboljše da napišeš oneplus 8T problem A1) tam so težave opisane in nič kaj ne kaže da jih bodo rešili saj trajajo že od začetka, eni so probali A1, telekom, Telemach, vse isto...

Sam sem izčrpal vso pomoč od oneplus, sedja mi bo kot kaže ostalo le še to da telefon pošljem na servis v tujino ( največji problem je da mi kaže signal in sem nedosegljiv..

p.s. mi je pa nekdo pisal, da ima BOB paket pa mu je le 2 x vrglo signal ven, od takrat pa mu telefon dela normalno.
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Sem bral izkušnje uporabnikov, ja. Ravno zato razmišljam da telefon kar zavrnem ob prevzemu in vzamem refund.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če komu pomaga: jaz imam OP 7pro, 2 simki notri (obe A1, ampak sem probal tudi druge). Včasih ena ni dosegljiva, ampak to je relativno redko. Kar je zanimivo je to da imam 2 simki istega operaterja, pa mi pogosto kaže različno moč signala, recimo primarna je na polno, druga pa samo na polovici (baje prvo skonekta na 4g, drugo pa na 3g, pa je tam različen signal, kar je edina logična razlaga). Sicer zadeva deluje oz. sem zgolj ene parkrat zaznal, da nisem dosegljiv, v rangu enega leta, tako da težko rečem, da je telefon zaradi tega neuporaben - takrat sem enostavno dal na Airplane mode za sekundo in nazaj, pa je dobil signal - tako da nisem ziher ali je glitch na telefonu ali na bazni postaji - glede na to da se mi na predhodniku OP 5T to ni dogajalo lahko kljub vsemu sklepam na napako v telefonu.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ima kdo oneplus 8T, kateremu deluje normalno in nima teh težav, ki so opisana zgoraj ?
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Ja, a nisi rekel da si že prej poskusil s karticami drugih operaterjev, pa so bile težave enake?
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ja, a nisi rekel da si že prej poskusil s karticami drugih operaterjev, pa so bile težave enake?
Sem nekaj poskušal ampak vsi ki so mi posodili kartico drugega operaterja so imeli že kar nekaj let stare kartice, zato je kot kaže težava ostala...ne vem ?
Nova sim je malo "drugačna" od moje starejše sim, oz. novejša, na njej piše LTE, tako, da zaenkrat telefon deluje, upam da tako ostane...ker drugače telefon deluje kot je potrebno...če bom imel še kakšne težave sporočim...

p.s. ko sem izčrpal že vso pomoč od oneplusa in obrnil vse članke na googlu na to temo, so mi pri operaterju ponudili menjavo sim in zaenkrat deluje kot je potrebno