Težave: T-2 roaming Hrvaška

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sorodnik je trenutno na Hrvaškem in se nikakor ne more povezati na nobeno omrežje. Zaenkrat so cilj samo govorne / SMS storitve. Telefon je Samsung Galaxy S22, roaming ima vključen (to je imel že v SLO, da lahko gostuje v Telekom omrežju), glede izbire tipov omrežja je pa poizkusil vse opcije (5G/4G/3G/2G, 4G/3G/2G, samo 2G ...). Preizkusil je tudi povezavo na vsa možna omrežja, ki jih telefon vidi, ampak vsa javljajo da registracija v omrežje ni uspela. Nekaj sem bral, da ima T-2 težave s starejšimi SIM karticami ... njegova je nekje iz 2018 cca. Ali je sploh mogoče kaj narediti trenutno? Hvala.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Samo T2 dela tudi v 5g omrežju hrvatski telekom.
Meni ne dela 5g, če se prijavim v hr telekom omrežje...če se sploh prijavi,se le v 4g. Včasih imam težave,ker se ne morem prijaviti v omrežje. V istem telefonu imam tudi hr telekom kartico, tista pa se poveže na 5g, simka od t2 pa še nikoli.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
Meni ne dela 5g, če se prijavim v hr telekom omrežje...če se sploh prijavi,se le v 4g. Včasih imam težave,ker se ne morem prijaviti v omrežje. V istem telefonu imam tudi hr telekom kartico, tista pa se poveže na 5g, simka od t2 pa še nikoli.
imaš novo 5g simko ? Piše na njej da je 5g ready..
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ali T2 gostovanje pri Telekomu Slovenije deluje v 5g omrežju ali samo v 4g? Če izberem samodejno izbiro omrežja se mi včasih poveže na T2 5g, ko dam ročno pa mi za Telekom ponudi samo 4g.. in tudi nikoli ne poveže na 5g (v centru LJ). Kot prednostno izbrano omrežje imam 5g nastavljeno
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
imaš novo 5g simko ? Piše na njej da je 5g ready..
Ne piše mi 5g ready...pa sem jo menjal v začetku leta. A piše tudi na micro sim 5g, ali samo na uni bančni kartici s katere potem odtrgaš simko ven? Sem skoraj prepričan, da je tam pisalo 5g ready a zdej verjetno ne bom našel celotne kartice....potem 5g zagotovo deluje v hr z t2 simko? To je pa čudno da nisem še zasledil...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
Če si jo dobil letos je sigurno 5g simka, ker so jo dajali že pred 3 leti.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Da, letos sem jo dobil ker sem imel težave s prijavo v hr telekom omrežje. Smo mislili da bo to pomagalo pa ni. Včasih me poveže v hr telekom, drugič spet ne. Ne glede na lokacijo v hr. Seveda ročni način. Oziroma zadnje čase opažam, če mi ne dovoli v a1, mi dovoli v hr telekom omrežje in obratno. Ko mi ne dovoli v hr telekom, pa se lahko prijavim na a1. Ampak vedno 4g, 5g hr telekom nimam težav z njihovo simko. Sem dol skoraj vsak vikend in mam obe simki v telefonu.