Avstrija predplačniški mobilni paket

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Občasno se gibljem po odročnih krajih in sem se malo naveličal iskati mobilni signal.
Tri razmerja odpadejo.

Razmišljal sem, da si dobim eno avstrijsko predplačniško, ki bo zgolj za backup podatkovne povezave.

Ali moja ideja gre skozi? Če da, katerega operaterja?

Vse toliko grem skozi Avstrijo in se bo priklopila na matično omrežje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Občasno se gibljem po odročnih krajih in sem se malo naveličal iskati mobilni signal.
Ne razumem kaj točno želiš. Kako ti bo avstrijski predplačniški paket pomagal, če NI SIGNALA?
Znotraj EU pa bi itak podatki iz slovenskega paketa morali zadostovati. Razen, če si nek ultra uporabnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ok, zelis AT kartico, da bi imel boljso pokritost v SI in moznost uporabe vec (vseh?) omrezij.

Ne bo slo zlahka, ker precej AT prepaid paketov _nima_ vkljucenih kolicin v tujini. Sploh pa ne, ce jo kupis kot tujec. Ce najdes paket in nekoga s stalnim prebivaliscem gor da ti jo registrira... bi mejbi slo. Ampak ne pricakuj slovenskih cen.

"Vvsake toliko grem v AT se priklopit na domace omrezje" tudi ne pije vode. Odvisno od operaterja, recimo nas A1 (in derivati) je kar strog: vec kot 50% casa v tujem (EU) omrezju in ti zacnejo zaracunavat pribitke.

Poleg tega operaterji me hajpajo vec na malo morje roaming partnerjev, zna se zgoditi, da ima tvoj izbrani operater dva partnerja v Sloveniji. Od katerega je eden T-2.

Moj nasvet: vzemi slovensko prepaid kartico drugega operaterja za katerega ocenis, da bi znal imeti boljšo pokritost v vukojebinah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Enkrat ima Telekom, drugič A1, tretjič Telemach....

Ne gre se za točno določeno lokacijo, da bi zgolj izbral operaterja, ki ga ima.
Ni tako nujno, da bi se izplačal satelitski telefon.

Razumljivo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Razumljivo.
Tole si dobro preberi.
Poleg tega operaterji me hajpajo vec na malo morje roaming partnerjev, zna se zgoditi, da ima tvoj izbrani operater dva partnerja v Sloveniji. Od katerega je eden T-2.
Se mi je meni sedaj že nekajkrat zgodilo, da se mi je v EU izmed 5ih omrežij na morda 2 priklopil. Na ostale pa ne.
Tako da, preden kaj kupuješ, preveri s katerimi operaterji v Sloveniji sploh ima tisti operater roaming.