OLED TV

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Odvisno kakšen panel preferiraš IPS ali VA..? Kakšne vsebine boš gledal in v kakšnem prostoru svetlejšem ali temnejšem. Kateri sistem ti je bolj zanimiv Android, Tizen, Webos itd..
Največ se gleda filme, šport in dokumentarne oddaje (Discovery, ..). Se pa sploh ne spoznam na te zadeve. Sedaj imam 9 let starega Samsunga UE40F6670. Se je pojavila vodoravna črna črta čez cel ekran točno v sredini.
Smo se odločili za novega, sedaj pa ne vem kaj kupiti.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Največ se gleda filme, šport in dokumentarne oddaje (Discovery, ..). Se pa sploh ne spoznam na te zadeve. Sedaj imam 9 let starega Samsunga UE40F6670. Se je pojavila vodoravna črna črta čez cel ekran točno v sredini.
Smo se odločili za novega, sedaj pa ne vem kaj kupiti.
Najboljši med temi izbranimi je Samsung, ki je edini QLED, tako, da predlagam tega, ostala dva sta slabša, LG je IPS, kar je boljša izbira, če bo to družinski TV in se bo gledalo od strani.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Ker se pač ukvarjam s televizorji sem seveda precej bolj seznanjen z določenimi zadevami za razliko od tebe, ki pišeš več ali manj nekaj na pamet;-) Pa tudi posredoval sem ti določene dokaze. Je pa tudi tako, da ima vsak na forumu pravico izrazit svoje mnenje, tako imaš tudi ti to pravico. Drugo vprašanje pa je koliko določena mnenja res pomenijo, kakor recimo tvoje:-(
Ti si se 5 let ukvarjal s serisiranjem TVjev, pa si scagal.Jaz pa vso svojo delovno dobo. To, kar se pa sedaj ukvarjaš s prodajo Philipsov, pa nima nobene veze s profesionalnostjo, moram pa priznat, da pa si mojster zavajanja. Koliko so pa pomembna tvoja mnenja, pa najbolje pove dejstvo, da so te zaradi posiljevanja s tvojimi Philipsi za vedno izbrisali iz vseh yugo forumov.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Največ se gleda filme, šport in dokumentarne oddaje (Discovery, ..). Se pa sploh ne spoznam na te zadeve. Sedaj imam 9 let starega Samsunga UE40F6670. Se je pojavila vodoravna črna črta čez cel ekran točno v sredini.
Smo se odločili za novega, sedaj pa ne vem kaj kupiti.
Jaz ti priporočam Philipsa. Kot prvo ima MVA panel, kar je še nekoliko boljše kot VA panel katerega ima Samsung. Kot drugo ima odličen P5 procesor za obdelavo slike, ki jih načeloma drugi televizorji v tem nižjem srednjem rangu nimajo to velja tako za Samsunga posebej pa Lg-ja, ki tako ni na nivoju Philipsa pa tudi Samsunga. In kot tretjo ti Philips omogoča tako DTS zvok kot Dolby Atmos in Dolby Vision. Samsung ti ne omogoča DTS zvoka in Dolby Visiona, Lg pa ti ne omogoča DTS zvoka in HDR10+ ( DINAMIČNE METAPODATKE) In nazadnje ima Philips Android kar je vsekakor prednost kar se tiče samih aplikacij in ostalih zadev. Philips ima tudi še eno prednost v vrtljivem stojalu, tako, da če boš gledal iz kakšnega kota se lahko ekran pomika v levo ali desno za nekje 20°. Tale Philips je tudi v večini testov označen kot najboljši nakup v tem cenovnem rangu ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Jaz ti priporočam Philipsa. Kot prvo ima MVA panel, kar je še nekoliko boljše kot VA panel katerega ima Samsung. Kot drugo ima odličen P5 procesor za obdelavo slike, ki jih načeloma drugi televizorji v tem nižjem srednjem rangu nimajo to velja tako za Samsunga posebej pa Lg-ja, ki tako ni na nivoju Philipsa pa tudi Samsunga. In kot tretjo ti Philips omogoča tako DTS zvok kot Dolby Atmos in Dolby Vision. Samsung ti ne omogoča DTS zvoka in Dolby Visiona, Lg pa ti ne omogoča DTS zvoka in HDR10+ ( DINAMIČNE METAPODATKE) In nazadnje ima Philips Android kar je vsekakor prednost kar se tiče samih aplikacij in ostalih zadev. Philips ima tudi še eno prednost v vrtljivem stojalu, tako, da če boš gledal iz kakšnega kota se lahko ekran pomika v levo ali desno za nekje 20°. Tale Philips je tudi v večini testov označen kot najboljši nakup v tem cenovnem rangu ;)
Andrej a sedaj boš še tukaj Philips prostituiral? A so te iz slo-techa nagnal, da si tukaj začel?
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Andrej a sedaj boš še tukaj Philips prostituiral? A so te iz slo-techa nagnal, da si tukaj začel?
Prosim vzdži se vsakega komentarja.. Če pa ne gre, pa lahko strokovno napišeš kaj sem napisal narobe ;) In ne še vedno sem prisoten na drugem forumu, in ne razumem zakaj si takšnega mnenja..?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Jaz ti priporočam Philipsa. Kot prvo ima MVA panel, kar je še nekoliko boljše kot VA panel katerega ima Samsung. Kot drugo ima odličen P5 procesor za obdelavo slike, ki jih načeloma drugi televizorji v tem nižjem srednjem rangu nimajo to velja tako za Samsunga posebej pa Lg-ja, ki tako ni na nivoju Philipsa pa tudi Samsunga. In kot tretjo ti Philips omogoča tako DTS zvok kot Dolby Atmos in Dolby Vision. Samsung ti ne omogoča DTS zvoka in Dolby Visiona, Lg pa ti ne omogoča DTS zvoka in HDR10+ ( DINAMIČNE METAPODATKE) In nazadnje ima Philips Android kar je vsekakor prednost kar se tiče samih aplikacij in ostalih zadev. Philips ima tudi še eno prednost v vrtljivem stojalu, tako, da če boš gledal iz kakšnega kota se lahko ekran pomika v levo ali desno za nekje 20°. Tale Philips je tudi v večini testov označen kot najboljši nakup v tem cenovnem rangu ;)
Andrej, neverjetno kako si se raspisal za tega tvojega Philipsa, prava eksplozija. Pozabil si pa napisat, da ima ta Philips vgrajen še klasiče panel, Direct LED, kar je najslabše možno. Tu govorit o kakršnem koli HDRu je popolnoma bre veze, ker nima teh sposobnosti, ga sprejme a niti slučajno ne prikaže kot se od HDRa pričakuje. Enako velja tudi za LG, edino LG ima vgrajen IPS panel, kar omogoča širši kot gledanja. Samsung ima vgrajen novejši QD panel, kar pomeni predvsem širši barvni spekter in nekoliko višjo svetiljnost, in je za za stopničko višje od teh dveh. Poleg tega sta LG in Philips nekaj cm debelejša od Samsunga.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Prosim vzdži se vsakega komentarja.. Če pa ne gre, pa lahko strokovno napišeš kaj sem napisal narobe ;) In ne še vedno sem prisoten na drugem forumu, in ne razumem zakaj si takšnega mnenja..?
Zakaj, bi se vzdržal komentarja? Moram bit tiho med tem ko ti tukaj Philipse prodajaš?
Jaz sem tukaj 15 let, ti pa 4 dni.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Pa kaj zaboga se ponavljaš, pa AI procesorje uporablja že večina proizvajalcev;-) Od Philipsa, TCL itd.. Pa saj sem ti že razložil, da Lg ne more konkurirat Philipsu, Sony in Panasonicu kar se tiče obdelave slike..! Pa tudi tukaj je dokaz kateri je najkvalitetnejši procesor na tržišču.


instagram picture extractor
A plačana reklama je zate dokaz? Daj raje pejt v temo o covidu in cepljenju. Boš tam bolj koristen.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
do zdaj sem mislo da si ti edini tak trol, pa je bojan že mene 1x obtoževal da sem on pa sem zdaj šel na slo tech brat, noro :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Zakaj, bi se vzdržal komentarja? Moram bit tiho med tem ko ti tukaj Philipse prodajaš?
Jaz sem tukaj 15 let, ti pa 4 dni.
Kje pa jaz kaj prodajam tukaj ali si neumen..? Poglej saj lahko vsak priporoča televizor za katerega meni, da je nekako najboljša izbira.. Samo tebi in drugim je ljubše, da pač demantirate moje komentarje in pametujete, namesto, da bi se ukvarjali s samo temo.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Počakaj malo, to še ni nič,pojavil se bo še pod kakšni drugim ali tretjim imenom in se bo začel pogovarjati med sabo, vse z namenom prodaje Philipsa.
Ah.. daj prenehaj že s takimi izjavami, izgleda, da imaš preveč nekakšnih fikcij v glavi katere ti otežujejo vsakodnevno življenje ;)
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
Jst mam 50PUS8505/12 + T-2 TV APP in sem zadovoljen. Sicer pa naj vsak kupi kaj mu paše, zato pa imamo več znamk TVjev.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Nobenih fikcij, to si počel na vseh yugo forumih in tudi velikokrat na slo-techu.
Že od registracije naprej imam na drugem forumu enako uporabniško ime..! Ne vem kaj ti ni jasno..? In ti ne moreš nikakor trditi, da se pojavljam pod več imeni, ker nimaš vpogleda v IP naslov, tako, da prenehaj pametovat.:mad: IN ZAENKRAT NIMAM NOBENIH PSIHIČNIH TEŽAV KAKOR JIH IMAŠ TI.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Fantje brez prerekanja.
Sedaj mi je žal, da sem sploh karkoli vprašal.
Želel sem samo tretje mnenje o stvari, za katero sem popoln laik.
Rabim pro & kontra za te tipe TV-jev in seveda bo zadnja odločitev moja.
 
  • Haha
Reactions: tomi

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28

Fantje brez prerekanja.
Sedaj mi je žal, da sem sploh karkoli vprašal.
Želel sem samo tretje mnenje o stvari, za katero sem popoln laik.
Rabim pro & kontra za te tipe TV-jev in seveda bo zadnja odločitev moja.
Saj tukaj izgleda razen mojega ne boš dobil odgovora katerega pričakuješ, ker uprabnik @bpfc ti bo tako priporočil Lg-ja za katerega je tako jasno, da ni v istem rangu kot ostali proizvajalci.. Ali pa bo bolj s teškim srcem priporočil katerega drugega, samo, da ne bo Philips.:) Kar pa se tiče drugih "znanih akterjev" pa jih priporočila tako ne zanimajo, ker jim je bolj aktualno demantiranje mojih komentarjev.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
steni jaz sem napisal, kateri model imam in kako gledam TV. Edino HDR je potrebno nastavit na živahno, pa je slika za moje pojme ok. Sicer pa vsak vidi sliko drugače, zato pa imamo več proizvajalcev TVjev.