OLED TV

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
978
113
Zakaj pa ne vzameš kakšen MINI LED, ki je kar blizu OLED televizorjem.. Imajo odličen prikaz črne seveda ne na nivoju OLED-a, vendar "ne zaostajajo veliko", imajo odličen kontrast, vrhunsko osvetlitev panela, odličen prikaz barv itd.. Pa se ne rabiš utrujat okoli burn-ina in Image Retentiona. Ali pa res kakšen kvalitetn FALD z VA panelom.
Ker nimam nikjer opcije preizskusiti v temnem prostoru in se bojim, da bom potem razočaran kot sem sedaj z direct led. Verjamem pa v teoriji, da so MINI LED super in sem že gledal Sony-ja s tem.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Pozdravljeni
Tudi jaz sem v fazi zamenjave TV-ja. Sem Samsung FAN in edino to pride v poštev.

Odločam pa se med lanskim Neo QLED 4K Smart TV (2021) QN85A in med letošnjim QLED 4K Q80B. Torej NEO QLED vs. QLED

Lepo prosim za vaše komentarje in nasvete. PRO & CONTRA.

Hvala
Gre za televizorja z različnimi tehnologijami panela. QN85 je MINI LED, dočim je Q80B navaden FALD. Kot drugo pa ima MINI LED IPS panel, dočim ima FALD model VA panel. Samo mora biti prva oznaka QE pri modelu Q80B , ker QN ima IPS panel. Torej, če boš gledal večinoma v nekoliko osvetljenem prostoru in ne v popolni tem,i je boljša izbira MINI LED, če boš gledal večinoma v temnejšem prostoru je boljša izbira FALD z VA panelom.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Ker nimam nikjer opcije preizskusiti v temnem prostoru in se bojim, da bom potem razočaran kot sem sedaj z direct led. Verjamem pa v teoriji, da so MINI LED super in sem že gledal Sony-ja s tem.
Poglej, če iščeš televizor s prfektnim prikazom črne potem vsekakor OLED, če pa iščeš televizor z "odlično črno" pa je MINI LED odlična izbira. In ne ne boš razočan z MINI LED televizorjem, če bi recimo kupil lanskega Philipsa, ali Samsunga.. Ali pa letošnjega Sonya Philipsa, ali TCL C835. Recimo tukaj si lahko pogledaš prikaz črne na Philips MINI LED televizorju. Kateri direct led televizor pa imaš, da si razočaran..?


stopping by woods robert frost summary
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Gre za televizorja z različnimi tehnologijami panela. QN85 je MINI LED, dočim je Q80B navaden FALD. Kot drugo pa ima MINI LED IPS panel, dočim ima FALD model VA panel. Samo mora biti prva oznaka QE pri modelu Q80B , ker QN ima IPS panel. Torej, če boš gledal večinoma v nekoliko osvetljenem prostoru in ne v popolni tem,i je boljša izbira MINI LED, če boš gledal večinoma v temnejšem prostoru je boljša izbira FALD z VA panelom.
Hvala za razlago. Kolikor vidim imata oba IPS panel... ker Q80B ima oznako QE.
Gledal pa bom oboje.. v osvetljenem in temnejšem prostoru
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Hvala za razlago. Kolikor vidim imata oba IPS panel... ker Q80B ima oznako QE.
Gledal pa bom oboje.. v osvetljenem in temnejšem prostoru
Ravno ta ima VA panel, dočim ima QN IPS panel. Ker pa boš gledal tako v svetlejšem kakor temnejšem prostoru je bolje vzet MINI LED, ker vseeno IPS panel ni toliko slab za gledanje v temnejšem prostoru na račun MINI LED tehnologije..
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Andrej a si to ti?
Zajeta slika.PNG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
To je seveda že precej star model in še povrhu vstopni model z IPS panelom.
6501 seveda ni vstopni model.Vstopni modeli so bili takrat serije 4xxx in 5xxx. Takratna serija 6xxx je pa kot današnja serija 7xxx, oziroma glede na to, da je to 100Hz model, bi bolj spadal v današnjo serijo 8xxx.

Pa tako si takrat hvalil model 6501 in IPS panele, tu je nekaj tvojih izjav:

"Oba modela imata 100Hz panel.Razlika je da ima model 6501/High frame rate tehnologijo, model 6561 pa ima Frame rate control.Pa nekaj kvalitetnejšo zatemnenje ima model 6501.Tako, da ti jaz priporočam model 6501.

Kar se tiče High frame rate, ima Philips model 6501.Mislim, da edini televizor od vseh modelov, tudi drugih proizvajalcev, ki ima High frame rate.Vsi ostali imajo večinoma Frame rate control.
Saj tukaj nimaš kaj razmišljat.Skupno gledano je Philips model 6501, najboljša izbira:)
Za 800 evrov, bi ti jaz definitivno priporočil tale model Philipsa:)Malenkost manjši, toda precej kvalitetnejši..
https://www.ceneje.si/Izdelek/6311578/a...

heh ja ..model 7101 ima lg-ev panel
:))
zato so barve dosti lepše kot 6501 :)) in poraba manjša :)
Ima pa 7101 še na vrhu ambilight 6501 ima pa samo stranke.

Vidim, da se ne spoznaš najbolje na televizorje.Philips že dolgo nima več Lg panelov, temveč vgrajujejo svoje panele:)Pa tudi kar se tiče Lg televizorja, ima 50Hz panel ne pa 100Hz panel.. Da ti pojasnim nekaj prednosti Philipsa.Ima že 100Hz+HFR Direkt Led panel, boljše zatemnevanje, boljšo uniformiranost panela, manj izražen DSE itd..Predvsem pa je prednost Philips televizorjev, gledanje v mraku zaradi Ambilighta, kjer kontrast in sama črna barva izgleda bolje kakor na ostalih televizorjih z IPS panelom..

Saj govorim o tv-jih:)Filmski studiji in profesionalni koloristi, uporabljajo IPS panele za svojo delo, ne pa VA panele..Kar pa se tiče recenzij, je pa tako, da vsak gleda samo kontrast in črno barvo v kadrih..Če bi bila prednost IPS panelov, samo v širšem kotu, verjemi, da jih več ne bi izdelovali:)
Jaz osebno imam raje televizor z IP panelom, kajti slika je veliko bolj naravna, in ni tako umetno sprocesirana kakor na televizorjih z VA paneli..Pa tudi potrošniki kateri pridejo v trgovino, se jim veliko bolj dopadejo televizorji, z IPS paneli..Sicer, pa kot sem že dejal, vsak sam ve kaj se mu najbolj dopade..

Treba povedat, da prednost IPS panelov ni samo širši kot gledanja, kjer se ne izgublja kvaliteta slike.Prednost je tudi v barvni reprodukciji (lepše, bolj natančne barve napram VA panelom)boljša odzivnost samih panelov, in pa stabilnejši paneli."
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
@bpfc

Zaman se trudiš z lepljenjem teh starih postov, ker ne boš popolnoma nič dosegel.. Samo utrudile te bodo takšne zadeve. ;) Sicer pa se je v teh nekaj letih kar dosti spremenilo, kar se tiče tv tehnologije..! Pa tudi nobenega ne zanima zgodovina, temveč sedanjost.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako pa to, da je lanski model Philips 55OLED806 v BigBangu sedaj 500 drazji, ko je bil se pred dobrim mesecem? Sam sem ga kupil konec junija in je bil 1199€ ... sedaj pa je kar 1.699€ ... o_O


Notification_Center.jpg


Napaka? Ceprav je tudi 48# model drazji ... Prej se mi zdi, da je bil 999€, sedaj 1.399€ ...

Drugje pa je cena ostala "normalna" >> https://www.ceneje.si/Izdelek/32766...ji/OLED-televizorji/philips-oled-tv-55oled806
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Ni napaka to je cenovna politika bb, kjer se akcije pac iztecejo, pol pa traja dan dva da se marketing zbudi pa jih nazaj vklopi.

dobis pa tv vedno po ugodnejsi ceni ce reces :D