OLED TV

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
steni jaz sem napisal, kateri model imam in kako gledam TV. Edino HDR je potrebno nastavit na živahno, pa je slika za moje pojme ok. Sicer pa vsak vidi sliko drugače, zato pa imamo več proizvajalcev TVjev.
Res je, predlagam nastavitev HDR Živahno ali HDR Naravno.
Moraš pa se zavedat, da poanta formatov HDR ni samo v visoki oz. povišani svetilnosti (ki je definirana z vršno svetilnostjo zaslona), ampak tudi v tem, kako TV procesira tovrstne signale (prikaz nians v svetlih in temnih scenah) in kako sledi priporočilom filmske industrije za HDR. V načinih HDR lahko intenzivnost barv, barvne tone in kontraste kontroliramo le z omejitvami, v nekaterih primerih pa sploh ne, saj tako zahteva filmska industrija. Zato sta zgornja dva predloga najboljša rešitev glede svetilnosti. Pri Dolby Vision pa svetujem nastavitev Dolby Vision Bright, ki omogoča dodatno procesiranje slike in prikaz večjega spektra barv po Philipsovih algoritmih.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Če so vam všeč vivid nastavitve potem zna biti Philips prava izbera za vas. Pa ne pozabite Trumotion dat na hi.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
televizor glede na to, da uporabljam T-2 TV app (https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.perception.clients.tv.android&hl=sl&gl=si) je glede procesiranja slike vse odvisno od TVja - ker TV podpira HEVC so kanali, ki jih T-2 oddaja v 1080p super. Zvok imam pa v AI načinu. HDR sem pa nastavil nastavil na živahno, ker mi najbolje izgleda na Eurosport 4K.

Glede Dolby Vision pa hvala za info, bom to pogledal v HBO Max aplikaciji.
To so pač nekakšne smernice, drugače pa je sama nastavitev različnih modov prepuščena samim uporabnikom.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
@bpfc

Saj veš, da se mi več ne da raspravljat s teboj;) Je pa v redu, da si napisal svoje mnenje.
Andrej, saj vem, da ti predstavljam motnjo. Med nama je ta razlika, da ti v vsakem, ki tu išče pomoč ob nakupu TVeja, vidiš žrtev, ki jo skušaš z lepimi besedami omamit in mu prodat svojo robo, Vsi vemo, da z lepimi besedami se prodaja slabao blago. Moj namen je pa resnična pomoč, da vsakdo s svojim težko prigaranim denarjem, dobi čim boljši TV.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Andrej, saj vem, da ti predstavljam motnjo. Med nama je ta razlika, da ti v vsakem, ki tu išče pomoč ob nakupu TVeja, vidiš žrtev, ki jo skušaš z lepimi besedami omamit in mu prodat svojo robo, Vsi vemo, da z lepimi besedami se prodaja slabao blago. Moj namen je pa resnična pomoč, da vsakdo s svojim težko prigaranim denarjem, dobi čim boljši TV.
Kako pa to, da potem priporočaš slabše televizorje..? Saj na drugem forumu si tudi pljuval po določenih Philips televizorjih katere v življenju nisi niti videl kaj šele preizkusil:mad: Pa so te lastniki določenih Philips televizorjev prizemljili..! Zato pa tukaj lahko pametuješ, ker se nihče ne ozira na tvoje pisanje, na drugem forumu pa je zgodba precej drugačna..:rolleyes:
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Kako pa to, da potem priporočaš slabše televizorje..? Saj na drugem forumu si tudi pljuval po določenih Philips televizorjih katere v življenju nisi niti videl kaj šele preizkusil:mad: Pa so te lastniki določenih Philips televizorjev prizemljili..! Zato pa tukaj lahko pametuješ, ker se nihče ne ozira na tvoje pisanje, na drugem forumu pa je zgodba precej drugačna..:rolleyes:
Andrej, to sploh ni res, nikjer me nihče ni prizemljil. Z izjavami in težavami za ta tvoj TV , kot so: black crush, slabše barve, slabša gradjacija barv, ghosting, z local dimmingom... so edino prizemljili tebe, samo ti skozi Philipsova očala tega ne vidiš.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Andrej, to sploh ni res, nikjer me nihče ni prizemljil. Z izjavami in težavami za ta tvoj TV , kot so: black crush, slabše barve, slabša gradjacija barv, ghosting, z local dimmingom... so edino prizemljili tebe, samo ti skozi Philipsova očala tega ne vidiš.
Saj ti sploh dolgo nisi vedel kaj je black crush, blooming, dse, clouding itd.. Sedaj pa zopet pametuješ..! Pa saj sem ti napisal boš moral videti kakšen televizor v živo ali ga preiskusiti, da boš lahko raspravljal o teh zadevah;) Bo treba malo iz stanovanja ven..
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Tvoji odgovori bi bili veliko bolj merodajni, ce bi takoj povedal da si prodajalec ali karkoli pac ze in si potem lahko vsak ustvari svoje mnenje na podlagi tega. In ce si prodajalec, bi tudi lahko zrihtal kaksno boljso ceno za TVje katere prodajas/oglasujes.

Brez tega se pa tukaj in na drugem forumu ponujas kot nek neodvisen/objektiven podajalec mnenja, kar si pa verjetno bolj tezko v tvoji vlogi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
televizor bpfc BojanP......!!!

Vidim da ste svoj konflikt sem na ta forum prenesli od drugot! Vse ok......dokler boste imeli konstruktiven "kreg" vas bom pustil. Od te točke dalje ko se boste začeli medsebojno žalit....boste ustrezno moderirani!

Lp, Kamele0N
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Sem na vseh platformah testiral DVB podnapise na T-2 TV app. Philips jih normalno prikaže, LG jih p****e, Samsung jih pa sploh prikazat ne zna.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.625
986
113
Jaz bi sicer 65" ker je tudi za filme, serije in igre. Ampak primarno je pa monitor ja, vse gre preko PC.

Kolebam med OLED in novimi QLED. Črna mi je pomembna ampak morebiten burn-in bi me bolj motil.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Jaz bi sicer 65" ker je tudi za filme, serije in igre. Ampak primarno je pa monitor ja, vse gre preko PC.

Kolebam med OLED in novimi QLED. Črna mi je pomembna ampak morebiten burn-in bi me bolj motil.
Zakaj pa ne vzameš kakšen MINI LED, ki je kar blizu OLED televizorjem.. Imajo odličen prikaz črne seveda ne na nivoju OLED-a, vendar "ne zaostajajo veliko", imajo odličen kontrast, vrhunsko osvetlitev panela, odličen prikaz barv itd.. Pa se ne rabiš utrujat okoli burn-ina in Image Retentiona. Ali pa res kakšen kvalitetn FALD z VA panelom.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Jaz bi sicer 65" ker je tudi za filme, serije in igre. Ampak primarno je pa monitor ja, vse gre preko PC.

Kolebam med OLED in novimi QLED. Črna mi je pomembna ampak morebiten burn-in bi me bolj motil.
Če boš to uporabljal za igre, ti je LG OLED daleč najboljša izbira, in ti svetujem, da še malo počakaš z nakupom modela 65C2. Koncem leta bodo cene občutno nižje.