OLED TV

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
pa sej maš majstra na forumu, lg je cenejši pa boljši od vsega, čudno sprašuješ :D

drugače za kupit je vse, je pa najboljše to kar si nardil, nehaš brat forume, greš pogledat kaj ti je všeč pa to kupiš pa si rešil zadevo za naslednjih 5 let :)
Pametno in koristno je, da si pred nakupom poiščeš čim več informacij. S tem se izogneš slabemu nakupu. Žal pa je tu na forumu veliko tomijev, ki ti k temu nič ne pripomorejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko smo že pri LG-ju, mene pa "magic" remote moti. Ko uporabljam TV, hočem navaden remote. Bi bilo fajn imeti to na zahtevo, ne pa takole stalno.
A magic je ono ko ti pika leti po ekranu (nekontrolirano) pa po luftu mahaš ko jesihar?
Moj je dva v enem magic in klasik, 99% uporabljam klasik.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Vse vem. In me ne moti. Procesor na 705 je enak kot pri 805 (potrjeno na AVforums), edino programsko je izklopljena Ai picture funkcija. HDMI 2.1 ne rabim (nimam konzole oziroma imam XBOX One, ki pa ga glede na prisotnost še treh gamerskih računalnikov nihče ne uporablja, tako da dvomim da kupim še kakšno). AV1 pa ne vem kaj naj bi bilo? Če misliš eARC, ga ne rabim. Sony je bil takrat 500 eur več, Philips 805 pa 400 več.

Ko (če) bom rabil kaj od naštetega, gre pa tale v spalnico in se bo vzel novo. To, kar smo delali včasih, ko se je imeli tv po 10-15 let itak ni več opcija.
Jaz imam podatek, da ima 705 P5 procesor, 805 pa P5 AI. AV1 je pa novi video kodek, kar pomeni, da se ti bo začelo dogajati, da določenih vsebin naprimer na Facebuku ali Netflixu ne boš mogel gledati.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za tale AV1 prvič slišim, pa sem spremljal par let zelo aktivno to sceno. Res pa je, da od lanske pomladi ne več.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Dobro, Sony je nateg, Philips je kitajec za renomiranim imenom... vse bomo počasi poscali. A je sploh kaj še solidno a še počakamo ene 5 let? :) Pol pa svetuj kaj ne zdaj za kupit če poznaš zadeve.
Jaz bi ti vseeno svetoval, da za 4m razdalje gledanja vzameš 65" diagonalo. Glede svetilnosti ne potrbuješ TVeja z EVO panelom. Jaz imam LG C8 in kar precej svetel prostor, pa imam svetilnost na skali 1 -100 nastavljeno na 40, pa mi je še včasih ko gledam HDR slika nekoliko presvetla. Če ti LG C1 ni všeč, potem vzemi Sonyja:

Žal boš za Sonyja za ime odštel cca 500€ več, in sem mišlenja, da bi bilo veliko bolje da za ta denar kupiš kakšen 7.1 reciver, da boš imel prostorski zvok, ker zvok je pri vseh TVejih slab. Popolnoma drug občutek je, ko gledaš nek film in ti zvok prihaja z vseh strani imaš občutek, kot da si sredi dogajanja. Ko ti naprimer vlak prihaja z leve, ga slišiš najprej z levega zvočnika, potem ga slišiš ko se pelje za tabo in nazadnje ga slišiš z desne v daljavi. LG ti tudi vsak stereo zelo dobro pretvori v 5.1 zvok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.663
113
pa sej maš majstra na forumu, lg je cenejši pa boljši od vsega, čudno sprašuješ :D

drugače za kupit je vse, je pa najboljše to kar si nardil, nehaš brat forume, greš pogledat kaj ti je všeč pa to kupiš pa si rešil zadevo za naslednjih 5 let :)
Tako kot si napisal A80, 806 in C1 so zelo dobri televizorji in jih ne loči prav veliko. Ima pa vsak od njih kakšen plus in kakšen minus. Potem pa izbereš kaj od + ali - je zate bolj OK.
Je pa res da je vsaj pri nas C1 ponavadi najcenejši in zaradi tega je generalno dobra izbera.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.663
113
A magic je ono ko ti pika leti po ekranu (nekontrolirano) pa po luftu mahaš ko jesihar?
Moj je dva v enem magic in klasik, 99% uporabljam klasik.
A ti to o LGjevem dalincu ali od kakšnega kitajskega android boxa? Ker meni LGjev super dela pa tudi mahat ni treba, vse lahko iz "zapestja" upravljam.

Mogoče pa preveč mahaš pa zato leta nekontrolirano po ekranu. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc in urby20

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.663
113
Dobro, Sony je nateg, Philips je kitajec za renomiranim imenom... vse bomo počasi poscali. A je sploh kaj še solidno a še počakamo ene 5 let? :) Pol pa svetuj kaj ne zdaj za kupit če poznaš zadeve.
Noben ni rekel da je Sony nateg. Serije 9000 in 9500 so top LED TVji. Tomi je edino reklel, da se izraz FALD sedaj preveč široko uporablja in ni več jamstvo za dober TV, saj pod FADL tržijo tudi televizije s samo 4 conami.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Aja pa poslušal danes ta opevani sound 936-tke ta B&W soundbar. Katastrofa od zvoka. No saj to sem že bral po raznih forumih in nisem verjel, sem mislil da "audiofili" komplicirajo in so pač pikolovski. Ampak je zvok res slab. A90 ima res bistveno boljši zvok.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ti to o LGjevem dalincu ali od kakšnega kitajskega android boxa? Ker meni LGjev super dela pa tudi mahat ni treba, vse lahko iz "zapestja" upravljam.

Mogoče pa preveč mahaš pa zato leta nekontrolirano po ekranu. :evil:
Ja iz zapestja, kot Bojan Tokić pri backhand spinu - Lg ja, kaj pa drugega!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Sem študiral da bi še malo počakal pa sem šel potem gledat charte gibanja cen lanskega top modela in se mi zdi da pri Sonyu ni takšnih drastičnih padcev cen pred prihodom novega modela kot je to pri LG-ju.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Pa ja, tako hudi pa ti OLED-i zopet niso. Sem bil fejst v dilemi ali sploh vzeti OLED, tudi Samsung QLED QN90A je bil v špilu. Precej podobna zadeva, bolj blede barve, manj črnine, več sivine, sicer je bil ta QN90A razstavljen zraven A83J Sony OLED-a pa lahko rečem da je ta QLED za spoznanje lepše procesiral sliko, vsaj na TV signalu (mislim da je bil Brio HD takrat). No pa seveda za bistveno bolšo ceno. Potem sem se pač zaradi te črne barve, zaradi slabega občutka da bom dobil komad z izrazitim bleedingom in zaradi Tizna odločil za tega jebanega Sonya.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.663
113
Bistveno boljšo ceno? Kolk pa je cena za QN90A? Ker to niso bili ravno pocen televizorji.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Aja pa poslušal danes ta opevani sound 936-tke ta B&W soundbar. Katastrofa od zvoka. No saj to sem že bral po raznih forumih in nisem verjel, sem mislil da "audiofili" komplicirajo in so pač pikolovski. Ampak je zvok res slab. A90 ima res bistveno boljši zvok.
Pri Philipsu je še en drug problem. LG je do sedaj vsako leto nekoliko izboljšal strukturo panela.
"The Philips OLED805 uses the same OLED panel as last year's OLED804.
No surprise on the side of the Oled panel since it is the same as that of 2019. There are four white, blue, red and green sub-pixels. The blue and green subpixels are shaped like fairly thin sticks while the red subpixel is larger in order to support a higher peak in brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 3 years now. Oled technology still offers the best viewing angles on the market, with a loss of light at 45 ° limited to 20%. Obviously, there is no variation on black, the subpixels being turned off individually."
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Bistveno boljšo ceno? Kolk pa je cena za QN90A? Ker to niso bili ravno pocen televizorji.

Recimo za 55" se pogovarjama o ceni cca. 1200€ proti 2200€. Se pravi sigurno 1000€ razlike. Če pa gremo na 65" pa 1500-1600€ proti 3000€. Ti si verjetno zamenjal ta model z 8K QLED-i, tisti pa so res dragi ja...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Pri Philipsu je še en drug problem. LG je do sedaj vsako leto nekoliko izboljšal strukturo panela.
"The Philips OLED805 uses the same OLED panel as last year's OLED804.
No surprise on the side of the Oled panel since it is the same as that of 2019. There are four white, blue, red and green sub-pixels. The blue and green subpixels are shaped like fairly thin sticks while the red subpixel is larger in order to support a higher peak in brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 3 years now. Oled technology still offers the best viewing angles on the market, with a loss of light at 45 ° limited to 20%. Obviously, there is no variation on black, the subpixels being turned off individually."

Ja saj verjamem... čeprav sama slika res ni bila slaba tiste 20-25min kaj sem ga drkal (806). Če bi 806 model bil na višjih nogicah da bi lahko od spodaj dal Soundbar bi se najverjetneje odločil zanj in mnogo prihranil... tako pa ima 806 butaste nogice, nismo pa še vedno 100% da bo TV na steni.