OLED TV

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Včeraj invazija predstavitev:

SONY 2022

LG 2022

Samsung 2022:

Hisense 2022:

Kar se tiče OLED, rečeno po domače, isto sranje, the 2022 models don't promise big improvements over previous OLED TVs. Verjetno bo citirano držalo. Pa pa še zanimivo s temi LED-i, verjetno imajo še potencial v primerjavi z OLED ali...?
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
LG televizor 70UN74003 mašina v piko.
Zakaj bi moral biti oled in zrcaljenje dnevne sobe v tv pa še ne vem...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Kar se tiče OLED, rečeno po domače, isto sranje, the 2022 models don't promise big improvements over previous OLED TVs. Verjetno bo citirano držalo. Pa pa še zanimivo s temi LED-i, verjetno imajo še potencial v primerjavi z OLED ali...?
Daleč od tega. Samsung je končno pričel s svojo proizvodnjo OLEDov. LG je dodal nove diagonale, s paneli EX nekaj višjo svetilnost, model C bo imel vgrajene EVO panele. Mini LED nima prihodnosti, proizvodnja LCDejev se bo preselila h kitjcem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Koliko pa bo stal ta famozni Samsungov OLED? A si ga bo "prvo sezono" lahko normalen smrtnik privoščil? Ne? Next. Nove diagonale, ja fino. Hjaa, peeesda, res sem se zajebal z nakupom zdaj ko vidim da bom lahko pri LG-ju kupil 83 diagonalo. Res iznajdba, svaka čast, točno to diagonalo sem vedno želel :)
 
  • Haha
Reactions: tomi in BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Sicer pa eno vprašanje ko je bil že večkrat omenjen VLC player na tem forumu. Na Sonya sem ga namestil, priklopil disk kjer imam kar nekaj filmov in mi ni uspelo najti pravegw Text encodinga namreč ne prikazuje mi Č-jev pri podnapisih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
Sicer pa eno vprašanje ko je bil že večkrat omenjen VLC player na tem forumu. Na Sonya sem ga namestil, priklopil disk kjer imam kar nekaj filmov in mi ni uspelo najti pravegw Text encodinga namreč ne prikazuje mi Č-jev pri podnapisih.
Kodi?
drugače pa Sonyev flag ship je na miniled osvetlitvi in ni oled. Z serija.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hvala poskusim oba. Fora je v tem, na disku imam ene stare James Bonde in tam mi serje s temi Č-ji, ko pa sem zagnal en svež film (2021) prav tako z srt podbapisi pa bere tudi Č-je brez težav.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sicer pa eno vprašanje ko je bil že večkrat omenjen VLC player na tem forumu. Na Sonya sem ga namestil, priklopil disk kjer imam kar nekaj filmov in mi ni uspelo najti pravegw Text encodinga namreč ne prikazuje mi Č-jev pri podnapisih.
imam enako izkušnjo. sem vprašal točno to v temi od androidnih predvajalnikih. nisem pa še sprobal drugega playerja.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Koliko pa bo stal ta famozni Samsungov OLED? A si ga bo "prvo sezono" lahko normalen smrtnik privoščil? Ne? Next. Nove diagonale, ja fino. Hjaa, peeesda, res sem se zajebal z nakupom zdaj ko vidim da bom lahko pri LG-ju kupil 83 diagonalo. Res iznajdba, svaka čast, točno to diagonalo sem vedno želel :)
Ja, kdor bo kupil ta Samsungov OLED pri Sonyju, bo verjetno dal še kakšnih 1000€ za firmo. Pri LGeju bi sedaj lahko kupil tudi diagonalo 97". Samo, večja težava je izdelati manjšo diagonalo. LG je imel ogromne težave in skoraj dvoletno zamudo z diagonalo 48".
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Čakaj kako misliš kupil Samsungov OLED pri Sonyu? A ne bo sam delal Samsung svojih OLED-ov in jih tržil pod lastno znamko?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Čakaj kako misliš kupil Samsungov OLED pri Sonyu? A ne bo sam delal Samsung svojih OLED-ov in jih tržil pod lastno znamko?
Letošnji model Sonyja A95K ima vgrajen Samsungov panel. Samsung naj bi letos tržil OLEDe od LGeja in iz svoje proizvodnje. Z LGejem je sedaj prišlo do nekega spora zaradi cene, ker Samsung hoče, da jim LG Displey ponudi nižjo ceno, kot za lastno proizvodnjo TVejev LG Electronic.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hahahaha noro, torej Samsung bo OLED panele prodajal Sonyu, sam pa bo delno kupoval od LG-ja? Noro. Razumem da jih proda Sonyu in da jih hkrati sam uporablja. Nekako se ne morem znebiti primerjave z Mercedesom, ki v nižje klase tišči Renault motorje. Verjetno bo tukaj enako, v slabše serije bo tiščal slabše LG-jeve OLED-e, v boljše serije pa svoje...ali?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Hahahaha noro, torej Samsung bo OLED panele prodajal Sonyu, sam pa bo delno kupoval od LG-ja? Noro. Razumem da jih proda Sonyu in da jih hkrati sam uporablja. Nekako se ne morem znebiti primerjave z Mercedesom, ki v nižje klase tišči Renault motorje. Verjetno bo tukaj enako, v slabše serije bo tiščal slabše LG-jeve OLED-e, v boljše serije pa svoje...ali?
Prodajal jih bo vsem, ki jih bodo želeli imeti v svoji proizvodnji TVejev. LG OLED panele prodaja cca 20 firmam.
Zanimivo je bilo predlani, ko je Samsung izjavil, da nebo ponudil OLED TVeje na tržišču, svoje OLED panele je pa ponudil Sonyju in Panasonicu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
A hebatga, očitno (še vedno) vidijo prihodnost v LED tehnologiji... kdo bi jim videl v glavo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
Prodajal jih bo vsem, ki jih bodo želeli imeti v svoji proizvodnji TVejev. LG OLED panele prodaja cca 20 firmam.
Zanimivo je bilo predlani, ko je Samsung izjavil, da nebo ponudil OLED TVeje na tržišču, svoje OLED panele je pa ponudil Sonyju in Panasonicu.
da ne bo...danes jih pa bo. ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Prvič slišim, da je manjše panele težje izdelati, kot velike!
Saj ni čisto tako. Vsak panel je v osnovi proizveden kot panel večjega formata (mother glass) is katerega potem izrežejo več panelov poljubnih dimenzij. In LG ni imel osnovnega panela iz katerega bi lahko optimalno izrezal 48" panele in da nebi bilo preveč odpada. 48" so dali na trg šele ko so razvili osnovni panel dimenzij, iz katerega lahko režejo tudi 48" brez odvečnega odpada.