OLED TV

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
V praksi pri gledanju vsebin ti ne boš zaznal teh težav.. Sicer pa so z zadnjo nagradnjo Softwerja odpravljene težave kot so Blooming in sam nadzor osvetlitve panela. Sicer pa treba vklopit lokalni kontrast in bo slika precej boljša. Pa tudi dodani so trije modi: Calman še za natančnejšo sliko kakor tudi game in monitor mode. Sicer pa treba vedet, da je MINI LED še vedno izboljšana LED tehnologija in seveda ni na nivoju OLED tehnologije..!
Ti pa si komediant s 1000 izgovori. Tole kar je nalepil delavec44 za moje standarde ni gledljiv televizor.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Ti pa si komediant s 1000 izgovori. Tole kar je nalepil delavec44 za moje standarde ni gledljiv televizor.
To niso izgovori temveč dejstva.. Verjetno veš, da se z nadgradnjo Softwerja dajo odpravit določene težave..! Zato pa se nadgraja Softwer.

Da pa ne bo pomote sem že napisal, da to ni OLED tehnologija, ki ne potrebuje dodatne osvetlitve panela.

A si si pogledal 3 video linke katere sem prilepil in pa mnenja uprabnikov..?

A vidiš kakšne anomalije na teh video posnetkih..? Pa tudi večina uprabnikov ne piše o kakšnih večjih anomalijah.

Kateri pa hoče imeti popolno sliko bo pa moral kupiti OLED. Pa še OLEDI imajo določene minuse. Perfektnega televizorja še žal do danes ni izdelal nihče.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Kakšno mnenje glede tega https://www.harveynorman.si/smart-tv-sprejemnik-hisense-65u7kq za monitor? Dobim kaj boljšega do 1k€?

OLED sem odmislil saj kot rečeno, monitor. Dela se pa vse od iger, filmov, youtube, eon itd. Zvok, daljinec in OS mi ni pomemben. Edina važna je slika.
Jaz sem v kompenzacijo pred časom dobil Hisense 65U7HQ . Sem ga za test priklopil in je zadeva kar priklopljena ostala. Verjetno, da ni na ravni top modelov Philips, LG... ampak za "poročila" pogledati je več kot ODLIČEN. V bistvu vse pozitivno, razen zvoka, ki je porazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Ti pa si komediant s 1000 izgovori. Tole kar je nalepil delavec44 za moje standarde ni gledljiv televizor.

Kar se tiče Andrejevega ovinkarenja, to zgleda takole:

1.Če nekdo opozori, da ima Philips TV 50Hz panel, takoj ugotovi, da to ne zmanjšuje vrednost TVeja
2.Če nekdo omeni slabe lastnosti IPS panela, takoj omeni, da se to vidi samo na LGejih, na Philipsu pa ne, ker kao to skrije Ambilight
3.Če nekdo omeni težave s Philisovim TVejem, takoj omeni, da so te težave imeli samo lanski modeli, letošnji pa da nimajo teh težav
4.Če nekdo omeni močno prebijanje ozadja pri Philipsih, ga takoj poduči, da to sploh ni pomembno
5. Če nekdo sprašuje o nakupu LG TVeja, mu to takoj odsvetuje, češ, da ima močno prebijanje osvetljenja ozadja,
6. Če nekdo omeni boljšo sliko na konkurenčnem Tveju, takoj omeni, da so pomembne vse karakteristike TVeja in ne samo slike,
in da v praksi pri gledanju vsebin tega ne bo zaznal.
7. Če nekdo opozori na vgrajene nekvalitetne komponente, dobi odgovor, da elektronika ni važna, ampak slika.
8.Če nekdo v trgovini primerja TVeje in omeni, da imajo konkurenčni modeli boljšo sliko, omeni, da je Philips slabo naštelan
9.Če nekdo omeni, da je konkurenca boljša na testih, prilepi neko poljsko oceno, in takoj omeni, da je Philips v praksi boljši
10.Če nekdo omeni, da ima težave s Philipsom, takoj omeni, da je to osamljen primer, in kako se to dogaja v veliko večji meri s konkurenco
11.Če nekdo omeni izboljšane QD LCDeje, takoj omeni, da ne gre za nobene izboljšave, ampak marketing, a če je tak panel vgrajen v Philipsu, je to najboljši TV
na tržišču.
12.Če mu nekdo opomni, da je zapisal veliko neumnost, kar pomeni njegovo nestrokovnost, se začne izvijat kot jegulja, češ, da se je samo hecal.
13.Če je konkurenčni TV v vseh pogledih mnogo boljši, svetuje, kako bi Philipsov TV imel veliko lepše celo raznobarvne podnapise.

..... lahko nadaljujete s svojimi zapažanji.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.037
321
83
Goriska
Kar se tiče Andrejevega ovinkarenja, to zgleda takole:

1.Če nekdo opozori, da ima Philips TV 50Hz panel, takoj ugotovi, da to ne zmanjšuje vrednost TVeja
2.Če nekdo omeni slabe lastnosti IPS panela, takoj omeni, da se to vidi samo na LGejih, na Philipsu pa ne, ker kao to skrije Ambilight
3.Če nekdo omeni težave s Philisovim TVejem, takoj omeni, da so te težave imeli samo lanski modeli, letošnji pa da nimajo teh težav
4.Če nekdo omeni močno prebijanje ozadja pri Philipsih, ga takoj poduči, da to sploh ni pomembno
5. Če nekdo sprašuje o nakupu LG TVeja, mu to takoj odsvetuje, češ, da ima močno prebijanje osvetljenja ozadja,
6. Če nekdo omeni boljšo sliko na konkurenčnem Tveju, takoj omeni, da so pomembne vse karakteristike TVeja in ne samo slike,
in da v praksi pri gledanju vsebin tega ne bo zaznal.
7. Če nekdo opozori na vgrajene nekvalitetne komponente, dobi odgovor, da elektronika ni važna, ampak slika.
8.Če nekdo v trgovini primerja TVeje in omeni, da imajo konkurenčni modeli boljšo sliko, omeni, da je Philips slabo naštelan
9.Če nekdo omeni, da je konkurenca boljša na testih, prilepi neko poljsko oceno, in takoj omeni, da je Philips v praksi boljši
10.Če nekdo omeni, da ima težave s Philipsom, takoj omeni, da je to osamljen primer, in kako se to dogaja v veliko večji meri s konkurenco
11.Če nekdo omeni izboljšane QD LCDeje, takoj omeni, da ne gre za nobene izboljšave, ampak marketing, a če je tak panel vgrajen v Philipsu, je to najboljši TV
na tržišču.
12.Če mu nekdo opomni, da je zapisal veliko neumnost, kar pomeni njegovo nestrokovnost, se začne izvijat kot jegulja, češ, da se je samo hecal.
13.Če je konkurenčni TV v vseh pogledih mnogo boljši, svetuje, kako bi Philipsov TV imel veliko lepše celo raznobarvne podnapise.

..... lahko nadaljujete s svojimi zapažanji.

In pa flekasato neenakomerno osvetljeno sliko je eksluzivno samo pri filipsu možno popraviti s software update-om :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bpfc

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
In pa flekasato neenakomerno osvetljeno sliko je eksluzivno samo pri filipsu možno popraviti s software update-om :fredi:
A vidiš pri gledanju različnih vsebin kakšno prebijanje osvetljenja..? In seveda je jasno, da tudi po nadgradnji Softwerja slika ne bo na nivoju OLED televizorjev..;)

Ker še vedno gre samo za nekoliko izboljšano LED tehnologijo. So pa se določene težave po nadgradnji Softwerja kar konkretno izboljšale..

In za takšno ceno kot se sedaj prodaja ta Philips, res ne vem, če se dobi kaj res boljšega..

 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.680
1.019
113
1. Ni nujno, da so vsi primerki enako slabi. Za sponzorirane teste menda poskrbijo, da dobijo dobre primerke.
2. Kot rečeno rabim za monitor. Tam je velikokrat bela, črna, modra slika in bi me to zelo motilo.

Če ne bo šlo drugače, vzamem oled in pazim na burn in. Bi pa raje dobil mini led brez bleadinga.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
1. Ni nujno, da so vsi primerki enako slabi. Za sponzorirane teste menda poskrbijo, da dobijo dobre primerke.
2. Kot rečeno rabim za monitor. Tam je velikokrat bela, črna, modra slika in bi me to zelo motilo.

Če ne bo šlo drugače, vzamem oled in pazim na burn in. Bi pa raje dobil mini led brez bleadinga.
Seveda je odvisno od modela do modela, ker niti eden televizor ni povsem enak.. Lahko ti recimo dam skupaj 5 istih televizorjev, in niti eden ne bo imel popolnoma enako kvaliteto slike. To posebej velja za MINI LED/ LED televizorje. Sicer pa lahko vzameš televizor preko spleta in, če ti ne bo všeč ga lahko vrneš brez kakšnih težav..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
Kar se tiče Andrejevega ovinkarenja, to zgleda takole:

1.Če nekdo opozori, da ima Philips TV 50Hz panel, takoj ugotovi, da to ne zmanjšuje vrednost TVeja
2.Če nekdo omeni slabe lastnosti IPS panela, takoj omeni, da se to vidi samo na LGejih, na Philipsu pa ne, ker kao to skrije Ambilight
3.Če nekdo omeni težave s Philisovim TVejem, takoj omeni, da so te težave imeli samo lanski modeli, letošnji pa da nimajo teh težav
4.Če nekdo omeni močno prebijanje ozadja pri Philipsih, ga takoj poduči, da to sploh ni pomembno
5. Če nekdo sprašuje o nakupu LG TVeja, mu to takoj odsvetuje, češ, da ima močno prebijanje osvetljenja ozadja,
6. Če nekdo omeni boljšo sliko na konkurenčnem Tveju, takoj omeni, da so pomembne vse karakteristike TVeja in ne samo slike,
in da v praksi pri gledanju vsebin tega ne bo zaznal.
7. Če nekdo opozori na vgrajene nekvalitetne komponente, dobi odgovor, da elektronika ni važna, ampak slika.
8.Če nekdo v trgovini primerja TVeje in omeni, da imajo konkurenčni modeli boljšo sliko, omeni, da je Philips slabo naštelan
9.Če nekdo omeni, da je konkurenca boljša na testih, prilepi neko poljsko oceno, in takoj omeni, da je Philips v praksi boljši
10.Če nekdo omeni, da ima težave s Philipsom, takoj omeni, da je to osamljen primer, in kako se to dogaja v veliko večji meri s konkurenco
11.Če nekdo omeni izboljšane QD LCDeje, takoj omeni, da ne gre za nobene izboljšave, ampak marketing, a če je tak panel vgrajen v Philipsu, je to najboljši TV
na tržišču.
12.Če mu nekdo opomni, da je zapisal veliko neumnost, kar pomeni njegovo nestrokovnost, se začne izvijat kot jegulja, češ, da se je samo hecal.
13.Če je konkurenčni TV v vseh pogledih mnogo boljši, svetuje, kako bi Philipsov TV imel veliko lepše celo raznobarvne podnapise.

..... lahko nadaljujete s svojimi zapažanji.
verjetno vozi civica EK3 z Vtecom
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
1. Ni nujno, da so vsi primerki enako slabi. Za sponzorirane teste menda poskrbijo, da dobijo dobre primerke.
2. Kot rečeno rabim za monitor. Tam je velikokrat bela, črna, modra slika in bi me to zelo motilo.

Če ne bo šlo drugače, vzamem oled in pazim na burn in. Bi pa raje dobil mini led brez bleadinga.
To bi bilo verjetno najboljše.. Na OLEDu se slika ne blešči in ne migeta, pa še veliko manjše je izžarevanje očem škodljivega modrega spektra. S tem boš naredil veliko uslugo svojim očem.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
To bi bilo verjetno najboljše.. Na OLEDu se slika ne blešči in ne migeta, pa še veliko manjše je izžarevanje očem škodljivega modrega spektra. S tem boš naredil veliko uslugo svojim očem.
Je pa lahko težava z vžganostjo slike kakor tudi z zadrževanjem slike. Pa tudi OLEDI imajo funkcijo samodejne zatemnitve, ki zmanjša svetlost, ko zazna, da se slika ne spreminja veliko. To se lahko dogaja , ko se dela na namizju, ali windows dokumentih, ki ne povzročajo veliko barvnih sprememb in so lahko moteče..
Slika se zato tako zatemni, da je težava karkoli prebrat. Tako, da se mora preklopiti vsebina s katero se dela, da se barva dovolj spremeni, da se sproži izklop samodejne zatemnitve panela. Kar pa se tiče modre svetlobe, pa ni takšnih težav kot ti venomer pišeš.. Zato je LED televizor še vedno boljša izbira kakor OLED za potrebe monitorja. Še najbolje pa je kupiti pravi kvalitetni monitor.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.680
1.019
113
Se strinjam z obema, vse je kompromis. Monitor, LED, OLED. Monitor je premajhen za filme in YT. Da bi imel oboje mi nekako cenovno in logistično ne ustreza.

Glede škodljivosti LED, gledam na 3,5m, 4k in 300% povečavi. Verjetno je škodljivost enaka, kot pri gledanju TV.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Je pa lahko težava z vžganostjo slike kakor tudi z zadrževanjem slike. Pa tudi OLEDI imajo funkcijo samodejne zatemnitve, ki zmanjša svetlost, ko zazna, da se slika ne spreminja veliko. To se lahko dogaja , ko se dela na namizju, ali windows dokumentih, ki ne povzročajo veliko barvnih sprememb in so lahko moteče..
Slika se zato tako zatemni, da je težava karkoli prebrat. Tako, da se mora preklopiti vsebina s katero se dela, da se barva dovolj spremeni, da se sproži izklop samodejne zatemnitve panela. Kar pa se tiče modre svetlobe, pa ni takšnih težav kot ti venomer pišeš.. Zato je LED televizor še vedno boljša izbira kakor OLED za potrebe monitorja. Še najbolje pa je kupiti pravi kvalitetni monitor.
Vidim, da ti ne razumeš, kaj jaz pišem. Jaz ne pišem o modri svetlobi, ampak o delu spektra modre svetlobe, ki je za oko zelo škodljiv, in ta je pri LEDih, še posebno pri miniLEDih zelo prisoten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.866
59
63
Zopet obračaš besede.. Kje pa sem jaz napisal,da sem strokovnjak..?? Kar pa se tebe tiče pa pišeš , kot, da se že 20 ali 30 let ukvarjaš s televizorji..:rolleyes:

Kar pa se tiče model 9008, si lahko tukaj malo prebereš kaj pravijo tudi drugi uporabniki tega modela, in pa še test tega modela.
Andrej, ne 20, pa tudi ne 30 , ampak 40 let. Vsak dan cca 5 TVejev odpret in popravt. Tako, da boš moral še dolgo prodajat TVeje, da jih boš toliko prodal, kot sem jih jaz popravil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sajkek

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Vidim, da ti ne razumeš, kaj jaz pišem. Jaz ne pišem o modri svetlobi, ampak o delu spektra modre svetlobe, ki je za oko zelo škodljiv, in ta je pri LEDih, še posebno pri miniLEDih zelo prisoten.
Pa škodljivo je danes že vse.. In ta težava ni takšna, da bi čovek oslepel ali imel kakšne večje težave zaradi tega.. Če pa gledaš v televizor ali monitor cel dan , pa je tako in tako škodljivo tudi brez modre svetlobe..!
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Andrej, ne 20, pa tudi ne 30 , ampak 40 let. Vsak dan cca 5 TVejev odpret in popravt. Tako, da boš moral še dolgo prodajat TVeje, da jih boš toliko prodal, kot sem jih jaz popravil.
Samo to je bilo 20 ali več let nazaj, še v dobi CRT televizorjev.. Danes pa je tehnoogija povsem drugačna.. In tukaj je tebe čas že malo povozil.;)
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Se strinjam z obema, vse je kompromis. Monitor, LED, OLED. Monitor je premajhen za filme in YT. Da bi imel oboje mi nekako cenovno in logistično ne ustreza.

Glede škodljivosti LED, gledam na 3,5m, 4k in 300% povečavi. Verjetno je škodljivost enaka, kot pri gledanju TV.
Če potrebuješ televizor res samo kot monitor, potem tukaj ni kompromisov.. Samo MINI LED/ LED tehnologija ali kot sem napisal pravi kvaliteten monitor ustrezne velikosti. Posebej, če se to uporablja skozi ves dan..
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.680
1.019
113
Mogoče nisem bil dovolj jasen. Monitor sem mislil, da je vedno isti vir, PC. Za resno delo (službo) se ne uporablja, uporablja se za Chrome, YT, filme, serije, igre, EON v tem vrstnem redu. "Monitor" izpostavljam, ker kot rečeno ni pomemben OS, daljinec, zvok. Za to je PC, miška in eksterni zvočniki.
Kar se tiče Chrome, igre me pri OLED skrbi burn in. Kar se tiče pa filmi, serije, YT, EON bi bil pa OLED superiorna odločitev. Zato kolebam in zato so pač kompromisi.

Upal sem, da se mini LED z dovolj conami in dobrim SW približa OLEDu. Sedaj imam navaden LED in me moti bleading, črna ni črna, itd. Vem, da imajo nekateri OLEDi SW za premikanje slike, ampak (po moje), če je statičen del dovolj velik, bo presek prekrivanja kljub premikanju še vedno velik.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Mogoče nisem bil dovolj jasen. Monitor sem mislil, da je vedno isti vir, PC. Za resno delo (službo) se ne uporablja, uporablja se za Chrome, YT, filme, serije, igre, EON v tem vrstnem redu. "Monitor" izpostavljam, ker kot rečeno ni pomemben OS, daljinec, zvok. Za to je PC, miška in eksterni zvočniki.
Kar se tiče Chrome, igre me pri OLED skrbi burn in. Kar se tiče pa filmi, serije, YT, EON bi bil pa OLED superiorna odločitev. Zato kolebam in zato so pač kompromisi.

Upal sem, da se mini LED z dovolj conami in dobrim SW približa OLEDu. Sedaj imam navaden LED in me moti bleading, črna ni črna, itd. Vem, da imajo nekateri OLEDi SW za premikanje slike, ampak (po moje), če je statičen del dovolj velik, bo presek prekrivanja kljub premikanju še vedno velik.
Za te potrebe, bi potem bil OLED kar dobra izbira.. Samo ga žal ne dobiš za takšen denar, kolikor je tvoj proračun.