OKvirji pa kar po starem

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Črne gradnje je potrebno tolerirati, ker jih pač ne moreš postaviti na cesto. Kriminalnih dejanja se vsekakor ne sme tolerirati, to trdim že od vsega začetka. To je pa v bistvu to - saj pravim, da se naše mišljenj sploh ne razlikuje toliko. Do trenj pride zgolj takrat, ko nekateri vklopijo agresivno retoriko.
črna gradnja je kriminalno dejanje. torej praznavaš, da bi jim morali tolerirati kriminalna dejanja?
Pomoje je prekršek, glede na to, da je možna legalizacija.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
]In? Ostane dejstvo, da smo ena redkih držav, kjer se črne gradnje tolerirajo na državni ravni.
torej je prav, da bi jim črne gradnje zrušili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Prekršek? Super. Povej prosim kje živiš, da pridem izvest en prekršek na tvojo zemljo. Res bi rad lastno hišo.....pa nič ne rabiš skrbet, jo bom sčasoma legaliziral.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu


Citat:
Pa še vedno me zanima zakaj se meni nebi smelo pogledati čez prste. Kaj pa če obljubim da se bom obnašal kot cigan? A pol bi lahko dobil zemljo + hišo + bolj ali ne vse ostale osnovne stvari? Že od otroštva si izjemno želim živeti v lastni hiši, na katerem travniku lahko postavim šotor da začnem "postopek"?
Ti pa ne smeš, ker smo rasistična družba in privilegije ter pravice in stopnjo enakopravnost in odgovornosti pred zakonom, določa barva kože.
....sicer nisi ti kriv, če mama ni tapravega izbrala, ampak ravno v tem je čar rasizma...
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
]In? Ostane dejstvo, da smo ena redkih držav, kjer se črne gradnje tolerirajo na državni ravni.
torej je prav, da bi jim črne gradnje zrušili.
Romom (in drugim socialno ogroženim) zagotovo ne oz. da, če se jim najde nadomestno bivališče. Ostalim pa brez pomisleka
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Prekršek? Super. Povej prosim kje živiš, da pridem izvest en prekršek na tvojo zemljo. Res bi rad lastno hišo.....pa nič ne rabiš skrbet, jo bom sčasoma legaliziral.
Kar opisuješ, je kraja zemljišča. Mi govorimo o črnih gradnjah - torej postavitvi hiše brez dovoljenj na svojem zemljišču.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.079
6.891
113
no pol pa se zacni pogovarjat o realnih problemih. Oni svojih crnih gradenj nimajo na svoji zemlji. Sposoben dojet?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
]In? Ostane dejstvo, da smo ena redkih držav, kjer se črne gradnje tolerirajo na državni ravni.
torej je prav, da bi jim črne gradnje zrušili.
Romom (in drugim socialno ogroženim) zagotovo ne oz. da, če se jim najde nadomestno bivališče. Ostalim pa brez pomisleka
juhu za pozitivno diskrminacijo in reševanje ciganskih vprašanj s pomočjo le te
bonk.gif

ja torej smo slovenci manj vredno od ciganov. mi moramo spoštovati cigani pa lahko delajko kar hočejo. mislim, da je to moj zadnji odgovor tebi. sedaj si prznal, da si rasist, nisi logičen ne razumen še manj pa racionalen.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
no pol pa se zacni pogovarjat o realnih problemih. Oni svojih crnih gradenj nimajo na svoji zemlji. Sposoben dojet?
Kot prvo, posplošuješ. Kot drugo, če so gradnje na občinski zemlji, se mora to zopet tolerirati. Druga zgodba je, če so njihove gradnje na zemlji zasebnikov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
]In? Ostane dejstvo, da smo ena redkih držav, kjer se črne gradnje tolerirajo na državni ravni.
torej je prav, da bi jim črne gradnje zrušili.
Romom (in drugim socialno ogroženim) zagotovo ne oz. da, če se jim najde nadomestno bivališče. Ostalim pa brez pomisleka
juhu za pozitivno diskrminacijo in reševanje ciganskih vprašanj s pomočjo le te
bonk.gif

ja torej smo slovenci manj vredno od ciganov. mi moramo spoštovati cigani pa lahko delajko kar hočejo. mislim, da je to moj zadnji odgovor tebi. sedaj si prznal, da si rasist, nisi logičen ne razumen še manj pa racionalen.
Takšen je pač koncept pozitivne diskriminacije, če ti je všeč ali ne. Je ogromno primerov, kjer je ta koncept bedast, v tem konkretnem primeru pa je zelo dober.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
V glavnem je bedast a v tem primeru je pa to dobra stvar? A to si ti sodnik kaj je kdaj dobro in kaj kdaj bedasto?

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Spoštovanje zakonov je primitivno? Pa si rekel, da ne žališ drugih uporabnikov......
Vaše mišljenje je primitivno (mislim, glede na žalitve, ki sem jih deležen, ste zelo primitivni tudi nekateri uporabniki - jap, tukaj sem vas užalil.).

Vaše mišljenje pa sestoji večinoma iz protizakonitih ukrepov (živčni plin, odvzem otrok itd.)

Od kdaj je odvzem otrok protizakonit in v istem košu z živčnim plinom? Ti resno nimaš vsega čistega v svoji glavi.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
V glavnem je bedast a v tem primeru je pa to dobra stvar? A to si ti sodnik kaj je kdaj dobro in kaj kdaj bedasto?
Bom pojasnil še 10-ič: torej jih boš pometal na cesto in otroke odvzel staršem (ker pač nimajo bivališča)?

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Od kdaj je odvzem otrok protizakonit in v istem košu z živčnim plinom? Ti resno nimaš vsega čistega v svoji glavi.
Za starša, ki so mu vzeli otroka, je v istem košu. Večina se vas niti ne zaveda, kaj pišete.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.079
6.891
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
no pol pa se zacni pogovarjat o realnih problemih. Oni svojih crnih gradenj nimajo na svoji zemlji. Sposoben dojet?
Kot prvo, posplošuješ. Kot drugo, če so gradnje na občinski zemlji, se mora to zopet tolerirati. Druga zgodba je, če so njihove gradnje na zemlji zasebnikov.
Nic ne posplosujem. Vecina ciganov ima barake postavljene na tuji zemlji.

Ti ki si dober poznavalec romske problematike v grosupljem bi lahko vedel da so naselja postavljena na privat zemljiscih. Obcinskih je le del zemljisc.

Kaj pa sedaj?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Nic ne posplosujem. Vecina ciganov ima barake postavljene na tuji zemlji.

Ti ki si dober poznavalec romske problematike v grosupljem bi lahko vedel da so naselja postavljena na privat zemljiscih. Obcinskih je le del zemljisc.

Kaj pa sedaj?
Vseeno bo potrebno narediti kakšno raziskavo, da se vidi, kakšno je stanje,

Nisem noben poznavalec romske problematike, imam zgolj kolegico, ki je pred leti delala z romskimi otroki na Mlačevem, tako da moje vedenje o tamkajšnih Romih ni prav veliko. Verjamem, da imaš prav - v tem primeru bi pač občina morala Rome preseliti drugam. Seveda je to jalovo početje, dokler (da povem še stotič) država ne pripravi jasne strategije, kaj narediti z Romi.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Nisem noben poznavalec romske problematike
Pa tako glasen
bonk.gif
Ja, za razliko od večine komentatorjev ne trpim za 'slovenskim sindromom' - saj veš, povprečen slovenski moški se spozna na vse, od avtomobilov, do gradnje hiš, veterinarstva, vodovodarstva itd. Zase pač lahko trdim, da nisem pretiran poznavalec romske problematike - in na tem forumu niti ne rabiš biti, glede na nivo debate.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Sej drugače je ta "slovenski sindrom" tako kot še par drugih stvari zgolj produkt tvoje domišljije veš in nič realnega. Kar je pa popolnoma realno in v to sem popolnoma prepričan in to brez da bi rabil za to biti pravnik, je pa drugo dejstvo in sicer to, da so zakoni napisani za vse, prav tako so napisane kazni, ki doletijo tiste, ki se predhodno omenjenih zakonov ne držijo. In guess what, v teh zakonih ni prav nič zapisano, da so Cigani kakorkoli izvzeti oz. se le-ti na njih ne nanašajo, v praksi pa se dogaja ravno to. In dokler bom jaz lepo pridno plačeval davke, račune, prispevke in še vse ostale dajatve ter tako prispeval svoj delež v to požrešno organizacijo, ki ji pravimo država, lahko mirno zahtevam, da se me obravnava v vseh stvareh tako kot vse ostale oziroma da se vse ostale obravnava enako kot mene, pred zakonom naj bi bili namreč vsi enaki.

Pa debata je veliko bolj na nivoju, kot pa jo poizkušaš prikazati ti, ki si več kot očitno še bolj papeški od papeža oz. še bolj Marija Terezija kot je bila ona sama. Full lepo, da se trudiš izboljšati situacijo in predlagati nove rešitve ampak nisi dovolj obektiven. Vsaka zgodba ima dve plati in ti si se več kot očitno skoncentriral samo na eno, ki je tako uboga, sama nič kriva in zatirana, da bolj že ne more biti, druga stran pa ali nima pojma (oz. ni strokovnjak in nimamo kaj pametovati, ti pa pač lahko) ali pa je totalno agresivno in rasistično orientirana, skratka je nevredna sodobnega evropskega človeka (in kao se posledično zaradi Cigani obnašajo tako kot se in začaran krog je sklenjen).

Upam, da se kmalu zbrihtaš
roza.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
confused-1.gif

Pa točno tak si. Situacije ne poznaš, a si najbolj glasen kaj bi morali narediti
hysterical-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kar je pa popolnoma realno in v to sem popolnoma prepričan in to brez da bi rabil za to biti pravnik, je pa drugo dejstvo in sicer to, da so zakoni napisani za vse, prav tako so napisane kazni, ki doletijo tiste, ki se predhodno omenjenih zakonov ne držijo.
V redu, potem pa odgovori na vprašanje: boš ti plačal kazen, ko bomo fasali tožbo za kršenje človekovih pravic, ko bomo Romom porušili domove, otroke poslali rejnikom, odrasle pa bogvekam?