OKvirji pa kar po starem

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
No, znalac, kakšno drugačno obliko krščanstva imajo?
Glede na to, da si tak poznavalec Romov, bi človek pričakoval, da tovsrtne zadeve poznaš.

Romi prevzamejo religijo večinske družbe: v Albaniji so muslimani, pri nas katoliki itd. Temu pa seveda dodajo svoje navade in verovanja: nekatere skupine ne molijo k bogu direktno (tako kot mainstream katoliki), pač pa prek ženske posrednice, kar izvira iz hinduizma (v krščanstvu to pomeni, da lahko molijo samo k Mariji). Potem ne uporabljajo Bibilije, nimajo duhovnikov itd.

Zanimivo, da Romi niso samo kriminalci, kajne?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ker se mi izogibaš, še enkrat vse napisano. Pa ne se vleči ven, da nisi strokovnjak. Če vsemu nasprotuješ, moraš predstavit svoje rešitve.
Še enkrat, to so resne stvari, ki se jih ne rešuje v gostilnah in na vaških srečanjih, za to imamo strokovnjake. Si pa predstavljam, da bi program šel v podobno smer kot ameriški No child left behind (le v manjšem obsegu).
http://en.wikipedia.org/wiki/No_Child_Left_Behind_Act#Effects_on_racial_and_ethnic_minority_students
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.082
6.893
113
no ti tudi nisi ravno poznavalec.

Oni castijo marijo ampak to ni v smislu veroizpovedi ampak bolj vrazeverja. Povsod jo imajo nalimano, v vsaki baraki kak kipec ampak za 10. Bozjih zapovedi pa se niso slisali. In niso katoliki, tudi rkc ne priznava njihovega verovanja samo v marijo.

en del kocevskih je npr. Muslimanov ampak niso aktivni verniki. Je bolj ko ne na papirju.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Hm, kam pa dajo krstit otroke?

Ker fešta je, saj takrat nabavijo po 30 in več gajb pira. Govorim za novomeške...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.082
6.893
113
Dobro vprasanje, ne vem, se bom pozanimal. Saj nabavijo tudi odojke itd... Zanimivo dejstvo je tudi, da kakrsnakoli praznovanja imajo, vedno praznujejo rojstne dneve svojih otrok... redko da nek cigo praznuje 30... komot pa vidis da vrtijo odojka in ti povedo da praznujejo 2 rojstni dan njegove hcerke...
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
no ti tudi nisi ravno poznavalec.

Oni castijo marijo ampak to ni v smislu veroizpovedi ampak bolj vrazeverja. Povsod jo imajo nalimano, v vsaki baraki kak kipec ampak za 10. Bozjih zapovedi pa se niso slisali. In niso katoliki, tudi rkc ne priznava njihovega verovanja samo v marijo.

en del kocevskih je npr. Muslimanov ampak niso aktivni verniki. Je bolj ko ne na papirju.

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi: nekatere skupine ne molijo k bogu direktno (tako kot mainstream katoliki), pač pa prek ženske posrednice, kar izvira iz hinduizma (v krščanstvu to pomeni, da lahko molijo samo k Mariji). Potem ne uporabljajo Bibilije, nimajo duhovnikov itd.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.830
10.514
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ker se mi izogibaš, še enkrat vse napisano. Pa ne se vleči ven, da nisi strokovnjak. Če vsemu nasprotuješ, moraš predstavit svoje rešitve.
Še enkrat, to so resne stvari, ki se jih ne rešuje v gostilnah in na vaških srečanjih, za to imamo strokovnjake. Si pa predstavljam, da bi program šel v podobno smer kot ameriški No child left behind (le v manjšem obsegu).
http://en.wikipedia.org/wiki/No_Child_Left_Behind_Act#Effects_on_racial_and_ethnic_minority_students

Evo, ko dam kup predlogov, ti privlečeš noter "strokovnjake". Kaj so slednji dosedaj uspeli spesniti? Pa še do predlogov se ti ni treba opredeliti, ker nismo "strokovnjaki", z zdravo pametjo se pa danes ničesar več ne da rešiti, a ne?
stupid-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Evo, ko dam kup predlogov, ti privlečeš noter "strokovnjake". Kaj so slednji dosedaj uspeli spesniti? Pa še do predlogov se ti ni treba opredeliti, ker nismo "strokovnjaki", z zdravo pametjo se pa danes ničesar več ne da rešiti, a ne?
stupid-1.gif
Ali smo slučajno imeli do sedaj kakšen konkreten program za integracijo Romov? EU je šele s francoskim eksodusom pričela ukreprati, na žalost pa je finančna kriza ustavila agendo 20/20 (intergracija Romov do leta 2020: http://ec.europa.eu/justice/discrimination/roma/index_en.htm).

Na žalost vas večina tule nima zdrave pameti: do sedaj ste nalimali linke za živčne pline, predlagali zaplembo njihovih hiš, odvzem njihovih otrok itd. - morda je v nekem drugem času to bila 'zdrava pamet', danes pač ni. Sicer pa ste imeli več desetletij, da bi rešili problem integracije Romov, evidentno vam ni uspelo: postrupali jih niste (kot želijo nekateri, na tem forumu), hiš jim tudi niste zaplenili - skratka, mnogo dima in nič ognja.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Saj ne, da bi odgovoril na moje predloge, ne na predloge ostalih. Kje sem omenjal zaplinjanje, odvzem otrok, zaplembo hiš?
bonk.gif
Govoril sem o splošnem mnenju.

Tvoji predlogi ne bodo rešili ničesar: saj se Rome kaznuje tudi sedaj - ukrade avto, fizično obračuna z neko osebo - dobi pač kazen, ki je določena po zakonu, in je zopet na prostosti, v enaki situaciji kot prej. Takšna je pač pri nas sodna praksa - za vse, ne samo za Rome. V redu, lahko jih kaznuješ še bolj pogosto, lahko jim naprtiš tedenske racije - rešil nisi nič, razen tega, da bodo tisti otroci še na slabšem, ker bo pol vasi v čuzi.

Dokler se ne vzpostavi sistema, ki bo njihove otroke obdržal v šolah, je vse drugo brezpredmetno.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.830
10.514
113
kod Džej-Zija
Če bi spremljal temo in prebral Apollo8-ve prispevke, bi videl, da v NM regiji to ne drži. Drugje velja točno tisto, kar sem pisal jaz in tam prblemov s Cigani ni.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če bi spremljal temo in prebral Apollo8-ve prispevke, bi videl, da v NM regiji to ne drži. Drugje velja točno tisto, kar sem pisal jaz in tam prblemov s Cigani ni.
To ne drži - obstaja neka pravljica, da imajo v Prekmurju Romi sijajne odnose z okolico, pa temu še zdaleč ni tako. Morda zadeve niso tako ekstremne kot v NM, vendar pa so še vedno prisotne težave z obiskom pri pouku, revščino, lokalci romov ne marajo itd. Seveda je odvisno od naselja, vendar vsekakor stanje ni rožnato.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
če je pol vasi v zaporu je rodnost manjša... če imajo manj otrok bodo za te ki jih imajo lahko bolje skrbeli. torej je to dobro za otroke.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Zato pa si dosti islandk "po uporabi" preventivno odstrani prsa. Ker imajo konkretno višjo obolevnost za rakom na prsih, kot drugje.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Tu ni problem omejen genski bazen, če veš kaj mislim,...
Ja, vem: problem je revščina, slaba prehrana, obupne življenske razmere it. Je nekako logično.