OKvirji pa kar po starem

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, ker si brihten, kako pa bi po tvoje zgledala prava ureditev za njih? Konkreten predlog prosim.
Nisem strokovnjak za to področje (tako, kot je večina tukaj). Pravim zgolj to, da je romske otroke potrebno spraviti v šole - z načinom, kako to storiti, naj se ukvarjajo strokovnjaki.
Saj se ukvarjajo, še preveč. Ampak cigani se na strokovna mnenja ne ozirajo. To je vsem jasno, tudi ciganom, razen tebi in tebi podobnim, ki živite v milnem mehurčku.

Poleg tega, zanimivo, da veš vse povedati, kaj je narobe, le tega ne, kaj je prav. Izgovarjanje na "temu usposobljene strokovnjake" je tipično slovenceljsko.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
sramotno je to da te kdarcljivce in nasilneže zagovarjaš tako kot jih...
Vsi Romi so kradljivci in nasilneži?

ccc kolko vidim je tu tema o točno takih kot jih opisuješ...ima kdo probleme z pridnimi cigani? tukaj se pogovarjamo o tistih, ki NE hodijo v službe, ki NIMAJO izpitov za avto pa se vozijo, ki NE plačujejo davkov, ki NE razmejo da so v SLoveniji, ki NE spoštujejo slovenskega pravnega reda.....

tak da, tvoj bebast odgovor je kr nekaj...
Si vedel, da obstajajo tudi takšni Slovenci? Zakaj se ne pogovarjamo še o njih?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Poleg tega, zanimivo, da veš vse povedati, kaj je narobe, le tega ne, kaj je prav. Izgovarjanje na "temu usposobljene strokovnjake" je tipično slovenceljsko.
Noup, tipično slovenceljsko je, da se slovenček spozna na vse. Jaz nisem ne sociolog, ne socialni delavec, zato o točnih mehanizmih ne morem govoriti. Lahko povem le, da je država zatajila pri obiskovanju šol romskih otrok.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
kaj zdaj so cigani že najeli svojega človeka da jih na forumu zagovarja...ce jih mas tak rad pa jih mej na svoji parceli...

Kaj to sploh zaen spak?

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Jaz imam z 99 odstotki Slovencev skupnega toliko, kot z 99 odstotki Somalijcev. Z
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.680
5.834
113
smoukar
Prepozen si, milfa je poročena, 3 otroki:
http://www.revijaobrazi.si/2012/04/rojena-v-visokih-petah/

Nenaličena, ohne PS
natasa_display.jpg



Prvo sem mislil da je na sliki Prepovedana Natalija.

Slika je tipičen photoshop izdelek.
http://radaronline.com/exclusives/2013/02/andie-mcdowell-photoshop-loreal-ad/
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.428
15.410
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni, jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.


hysterical-1.gif


Kiks
ne-ne-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni, jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.


hysterical-1.gif


Kiks
ne-ne-1.gif
Zakaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.428
15.410
113
Zato, ker res živijo tu že stoletja ampak ni fora v tem, da jih družba ni sprejela in je posleica tega neobiskovanje šole in kriminal temveč je fora v tem, da jih je družba sprejela že v štartu, sami pa se niso hoteli prilagoditi širši družbi v kateri živijo ter se odpovedati šegam in navadam svoje kulture (kamor spada nedelo, kraja, neobiskovanje šole ravno zato, ker starši potrebujejo mladoletnike za določene...khm...opravke, zaradi katerih, če jih dobijo, ne morejo v zapor itd in ne zato ker se ciganskih otrok nebi sprejemalo. In vem kaj govorim, moja sestrična je vzgojiteljica v eni izmed takšnih šol, katero obiskujejo oz. poizkušajo obiskovat tudi mali cigančki. Problem je v njih samih in posledično se to sestavi v začaran krog nesprejemanja. Sem absolutno prepričan, da če bi Cigani začeli spoštovati pravni red, plačevali, kar je potrebno plačati, odgovarjali za svoja dejanja pa še in še, bi jih dolenci prav lepo sprejeli medse tako kot so vse ostale priseljence, katerih, roko na srce, ni malo. Ampak tu naletimo na problem - zakaj bi se ciganija spreminjala, če jim gre pa že sedaj vse na roko? Zakaj bi delal, če pa dobi od socialne več denarja, sploh če njegova ciganka povrže 1x letno in dobi potem cel kup denarja še zaradi otoških dodatkov? Zakaj bi si kupil zemljo, če se pa lahko enostavno naseli na njej s šotorom ali pa barako, sčasoma pa mu država kar podari to zemljo, vse skupaj legalizira, zastonj uredi okolico - recimo javno razsvetljavo in potem taisti cigo, ki se je tam naselil na tujo zemljo, ki mu je bila nato podarjena, še razmontira vse kar se razmontirat da in proda posebej, da se mu nabere v žepu še par dodatnih evrčkov. Seveda ne zaradi računov, katerih je potrebno plačat, plačilo za le-te prevzame občina. Zakaj za vraga bi se potem cigan sploh hotelvključit v družbo, če je pa dejansko gledano NAD njo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.428
15.410
113
Pa še to - ti praviš, da je tu država totalno odpovedala in da se mora tu popravit ter da se naj s tem ukvarjajo strokovnjaki. Se popolnoma strinjam, da je totalno odpovedala, saj če bi si jaz privoščil početi takšne kretenizme, kakršne tolerira Ciganon, se nebi več prav dolgo brali tule na Alterju. Baje da na Dobu ni dostopa do interneta.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.461
1.470
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
v prejsnjih casih ni bilo milicnikov specialcev ampak ZEM. Tok o tvoji prvi buci.

V danasnjih casih pa v naseljih, ki so na obmocju PU Ljubljana, intervenirajo redne patrulje in to precej uspesno. Ni napadov na policiste. Ampak to zato, ker se jih brezkompromisno obravnava ze 20 let.



V Novem mestu pa so ocitno veselo gledali stran tok casa, da so jim zrasli cez glavo. V Novem mestu imajo ponoci vedno intervencijsko patruljo sestavljeno iz pripadnikov posebne enote policije. Torej v NM ciganskih naseljih je redno prisotna posebna enota policije. Ampak to ne pomaga... Osebno sem imel primer cigana, ki je oropal enga obcana. Vzel mu je telefon po tem ko mu je zagrozil s pretepom (gre za KD Rop). Ker je bil NM cigan in je mel stalno bivalisce v NM, je primer prevzel NM tozilec. In ker je bil telefon vreden "le" 50 EUR je tozilec zavzel mnenje da ne gre za rop ampak le za tatvino.

Drug problem je to stalno prikrivanje realnosti. "napadi na policiste v strnjenih stanovanjskih naseljih" pa kako strnjeno stanovanjsko naselje?! Zakaj ne napisemo da so cigoti napdli tok in tokrat?!

Pa ne delam razlik, isto so ljudje kot mi. Ampak zaposlene mamo ljudi, ki se v policiji samo s tem ukvarjajo...samo delo s cigani. Ok. Ni panike. Sam pol dejmo se statisticno uvest to postavko pa da se vidi kak je realen problem.


Po tem kar si napisal, cigana še od daleč nisi videl.

Jaz sem uporabil besedo specialec, ker je to pač splošna beseda za posebno skupino. ZEM je bila enota na sklic proti terorizmu, kar pa ti izgleda ne veš.
Milica je takrat imela intervencijsko skupino v stalni sestavi, ki pa je bila stacionirana samo v večjih mestih. Po potrebi so intervenirali še drugje. Pogosto si jih videl pri kakih večjih izgredih, prepoznavni pa so bili po usnjenih jaknah.

Izpostavil si mir v Ljubljani. Logično, če pa je tam samo ena družina ciganov. Dolenjska ima ogromno ciganskih naselbin, posebnost ciganov je, da se te zapomnijo in se kasneje maščujejo. Nič važno komu,lahko tudi tvoji družini ali tvojemu otroku.
Ko so Strojani bili še v Ambrusu, so pojačali policijo v Grosupljem, in to kako? Kupili so še eno vozilo in zaposlili še dva policista, ki pa nista nadzirala ciganov, ampak sta v smrečju pri Muljavi merila hitrost in dajala pihati domačinom.
Itak, buče! Zdaj se pa že vsak policajček hvali, kako obvlada etnične! Pa da se spozna na policijske enote! Kar se tale apoolo spozna, so najbrž samo krofi....
evil.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
@matey
Glede na to, da je večina Romov normalnih, torej njihova problematika ne izhaja iz genetike (žalostno, da je v 21. stoletju to še potrebno pisati), potem je v Novem mestu enostavno nekaj narobe. Vsekakor je nesprejemljivo, da se v 21. stoletju sredi Evrope to dogaja - da njihovi otroci ne hodijo v šole, da je njihova življenska doba nekaj desetletij krajša od življenske dobe ostalih prebivalcev itd. In po mojem mnenju se to lahko reši zgolj z izobrazbo.

Z represijo se evidentno ne reši nič, je bilo dokazano že neštetkorat skozi zgodovino.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
potem je v Novem mestu enostavno nekaj narobe.
A misliš da kje drugje v JV Sloveniji z njimi pa ni problemov?

Je pa res, da je precej važno, kakšne poglavarje ima ciganska vas.
Da je država odpovedala, pa ni dvoma. Če bi delala med cigani red tako kot ga med civili, bi se cigani spametovali.
To da se prekmurski in dolenjski cigani ne marajo, pa itak vsi vedo (razen tebe).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Bemu znas pokvart dan
grin1.gif
. Sem tut sam enkrat v Dobruški vasi videl eno, ki je zenski in meni dobesedno zastal dih. Lepa da dol padeš, brez heca.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.428
15.410
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
@matey
Glede na to, da je večina Romov normalnih, torej njihova problematika ne izhaja iz genetike (žalostno, da je v 21. stoletju to še potrebno pisati), potem je v Novem mestu enostavno nekaj narobe. Vsekakor je nesprejemljivo, da se v 21. stoletju sredi Evrope to dogaja - da njihovi otroci ne hodijo v šole, da je njihova življenska doba nekaj desetletij krajša od življenske dobe ostalih prebivalcev itd. In po mojem mnenju se to lahko reši zgolj z izobrazbo.

Z represijo se evidentno ne reši nič, je bilo dokazano že neštetkorat skozi zgodovino.

Yeah, v NM je nekaj narobe...verjetno za tisti del veljajo drugačni zakoni kot drugje, saj bi se drugače Cigani spametovali tudi brez kakšnih dodatnih izobraževanj.

Prav poslat bi te bilo treba v tiste konce kot nekakšnega duhovnika, ki širi krščansko vero. S tem, da ti tam seveda nebi bil zaradi irjenja vere ampak zaradi drugih stvari in pa definitivno bi se prav v kratkem odselil od tam. Če nebi storil kar kakšnega "samomora" medtem, ko bi te mali Cigančki ropali po možnosti še pod nadzorom starejših Ciganov.

Tukaj se gre v osnovi za način sklepanja in povezovanja...kaj, zakaj in kako itd... in tvoj način je napačen. Način države pa definitivno tudi, saj bodo s takšnim toleriranjen v končni fazi sprožili zgoj še kakšen "Ambrus". Pol bodo pa spet dolenjski kmetje vsega krivi, ker se bodo postavili zase.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Način države pa definitivno tudi, saj bodo s takšnim toleriranjen v končni fazi sprožili zgoj še kakšen "Ambrus". Pol bodo pa spet dolenjski kmetje vsega krivi, ker se bodo postavili zase.
Sreča je, da takrat ne bo nobenih Drnovškov okoli letalo, ker jih ne vidim na politični sceni.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
@matey
Glede na to, da je večina Romov normalnih, torej njihova problematika ne izhaja iz genetike (žalostno, da je v 21. stoletju to še potrebno pisati), potem je v Novem mestu enostavno nekaj narobe. Vsekakor je nesprejemljivo, da se v 21. stoletju sredi Evrope to dogaja - da njihovi otroci ne hodijo v šole, da je njihova življenska doba nekaj desetletij krajša od življenske dobe ostalih prebivalcev itd. In po mojem mnenju se to lahko reši zgolj z izobrazbo.

Z represijo se evidentno ne reši nič, je bilo dokazano že neštetkorat skozi zgodovino.

Yeah, v NM je nekaj narobe...verjetno za tisti del veljajo drugačni zakoni kot drugje, saj bi se drugače Cigani spametovali tudi brez kakšnih dodatnih izobraževanj.

Prav poslat bi te bilo treba v tiste konce kot nekakšnega duhovnika, ki širi krščansko vero. S tem, da ti tam seveda nebi bil zaradi irjenja vere ampak zaradi drugih stvari in pa definitivno bi se prav v kratkem odselil od tam. Če nebi storil kar kakšnega "samomora" medtem, ko bi te mali Cigančki ropali po možnosti še pod nadzorom starejših Ciganov.

Tukaj se gre v osnovi za način sklepanja in povezovanja...kaj, zakaj in kako itd... in tvoj način je napačen. Način države pa definitivno tudi, saj bodo s takšnim toleriranjen v končni fazi sprožili zgoj še kakšen "Ambrus". Pol bodo pa spet dolenjski kmetje vsega krivi, ker se bodo postavili zase.
In kakšen je tvoj način? Porušiti njihove hiše, otroke vzeti staršem?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
In kakšen je tvoj način? Porušiti njihove hiše, otroke vzeti staršem?
Dosledno spoštovanje zakonov in enake kazni, kot če bi to bili necigani.

Aja, to pa ne, imajo svoje navade.
bonk.gif