OKvirji pa kar po starem

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni, jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.680
5.834
113
Model, vabljen za par mesecev na Dolenjsko v okolico eminentne soseske, boš potem povedal kako o stpnosti..

Citat:

Rešitev je v tem, da se lokalci skulirajo in umirijo nazi retoriko, in da se postavi nek konkreten program za izobraževanje Romov. Stvar se ne bo rešila prek noči, je pa utopično pričakovati to, kar pišejo nekateri - 'naj se cigoti skulirajo, naj začnejo hoditi v šole' .
Isti modus operandi kot Dušica, za vse krivice ciganov so krivi drugi, le oni nikoli in nikdar.
a.baa-This-seems-legit.jpg


Reakcija lokalcev je posledica obnašanja okoliških ciganov in ne obratno !
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Reakcija lokalcev je posledica obnašanja okoliških ciganov in ne obratno !
Noup - lokalci (tako kot povsod po svetu) ne marajo tujcev, sploh ne, če so ti revni, drugačne barve in druge kulture, zato so Rome izključili iz družbe. Posledica je tako kot pri vsaki marginalizirani skupini kriminal, nizka stopnja pismenosti, slabi žilvljenski pogoji.

Tudi Nemci (pa ne samo Nemci, pač pa kar doberšenj del Evrope) so v začetku 20. stoletja jokali, kako so Judje krivi za slabo gospodarsko stanje. Seveda je krivdo vedno lažje iskati pri drugemu, sploh če govori druge jezik in izgleda drugače.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.391
113
domov si jih pelji, aja ne, maš rad mir

znanec je dobil pogojno, ker bi naj kao hotel povozit malega črnega...se je pol leta vlačil po sodišču.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Šola je pri nam taka kot je. Dobra je za Slovence ter priseljene Hrvate, Srbe, Italijane, Madžare, Albance, Bosance itd. Edino za cigane ne. Če pač ni, naj se selijo tja, kjer jim bo ustrezalo, kar vsakega pa ne bomo ujčkali, ker mu to ne ustreza.

No, ker si brihten, kako pa bi po tvoje zgledala prava ureditev za njih? Konkreten predlog prosim.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kakšnih tujcev, to so slovenski državljani, tako, kot ti in jaz.
Če jih kdo poskuša obravnavati kot drugačne, so to razni "zagovorniki" in socialne službe, ki jih s tem avtomatsko stigmatizirajo.

Za soseda mi je pa vseeno ali je Francoz, Madžar ali pa Slovenec, če bo težil in kradel, bo primerno obravnavan.

Tudi država jih naj obravnava enakopravno, se pravi tako, kot druge državljane, pa bo v vsesplošno korist.
Zakaj so pa prekmurski cigani lahko zgledni in se z okolico dobro razumejo.

Cigan je izraz, ki ga uporabljajo tudi sami, predvsem v Prekmurju. Sem videl intervju z enim starejšim možakarjem (glava družine), ki je novinarki na TV jasno in glasno povedal, da on ni noben rom, ampak cigan in da se zato ne počuti nič slabšega. To je moška beseda...
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, ker si brihten, kako pa bi po tvoje zgledala prava ureditev za njih? Konkreten predlog prosim.
Nisem strokovnjak za to področje (tako, kot je večina tukaj). Pravim zgolj to, da je romske otroke potrebno spraviti v šole - z načinom, kako to storiti, naj se ukvarjajo strokovnjaki.

Trenutna situacija je pač bedna: en kup nazi retorike (kar je milo rečeno sramotno) and that's it.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni, jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.

Ne razumem, kako to misliš, da so drugačni?

uvodna.jpg
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Ne razumem, kako to misliš, da so drugačni?
Njihov kultura je drugačna od naše: imajo drugačen tip družine, drugačne družbene konsenze, drug jezik, drugačno obliko krščanstva itd.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Dajva počasi:

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni , jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.

uvodna.jpg


Bo šlo?

Zdaj pa prosim naštej te razlike...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Govorim o programu za šolanje njihovih otrok.
Je tak kot za šolanje naših otrok. Zakaj bi pa morali imeti oni drugačen program? A so genetsko drugačni kot mi?
Zato, ker imajo evidentno težave z obiskovanjem šole, pri čemer najbrž ne pomaga, da vaši otroci po vsej verjetnosti niso brilijanten primer strpnosti (sodeč po starših).

Zakaj pa imajo težave z obiskovanjem šole?
Sem že napisal: tu živijo že stoletja, ker so fizično in kulturno drugačni, jih družba ni sprejela, posledica česar je neobiskovanje šole in kriminal.

kaj zdaj so cigani že najeli svojega človeka da jih na forumu zagovarja...ce jih mas tak rad pa jih mej na svoji parceli...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, ker si brihten, kako pa bi po tvoje zgledala prava ureditev za njih? Konkreten predlog prosim.
Nisem strokovnjak za to področje (tako, kot je večina tukaj). Pravim zgolj to, da je romske otroke potrebno spraviti v šole - z načinom, kako to storiti, naj se ukvarjajo strokovnjaki.

Trenutna situacija je pač bedna: en kup nazi retorike (kar je milo rečeno sramotno) and that's it.

sramotno je to da te kdarcljivce in nasilneže zagovarjaš tako kot jih...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Reakcija lokalcev je posledica obnašanja okoliških ciganov in ne obratno !
Noup - lokalci (tako kot povsod po svetu) ne marajo tujcev, sploh ne, če so ti revni, drugačne barve in druge kulture, zato so Rome izključili iz družbe. Posledica je tako kot pri vsaki marginalizirani skupini kriminal, nizka stopnja pismenosti, slabi žilvljenski pogoji.

Tudi Nemci (pa ne samo Nemci, pač pa kar doberšenj del Evrope) so v začetku 20. stoletja jokali, kako so Judje krivi za slabo gospodarsko stanje. Seveda je krivdo vedno lažje iskati pri drugemu, sploh če govori druge jezik in izgleda drugače.

Res je krivdo je najlažje najti drugje, po tvoje pri "civilih" oz. lokalcih.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
sramotno je to da te kdarcljivce in nasilneže zagovarjaš tako kot jih...
Vsi Romi so kradljivci in nasilneži?

ccc kolko vidim je tu tema o točno takih kot jih opisuješ...ima kdo probleme z pridnimi cigani? tukaj se pogovarjamo o tistih, ki NE hodijo v službe, ki NIMAJO izpitov za avto pa se vozijo, ki NE plačujejo davkov, ki NE razmejo da so v SLoveniji, ki NE spoštujejo slovenskega pravnega reda.....

tak da, tvoj bebast odgovor je kr nekaj...