OKvirji pa kar po starem

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ker je smo Slovenci zarukan narod je edina rešitev za uboge rome, da jih izselimo v bolj strpne in prijazne države. Torej iščemo državo kjer bi jih z veseljem sprejeli?:p
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Ker je smo Slovenci zarukan narod je edina rešitev za uboge rome, da jih izselimo v bolj strpne in prijazne države. Torej iščemo državo kjer bi jih z veseljem sprejeli?:p
Vprašal sem, ali smo preveč zarukani, nisem rekel da smo. ljudje so hodili po luni, mi pa ne moremo rešiti težav z nekim zaselkom pri Novem Mestu?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Rešitev je v tem, da se lokalci skulirajo in umirijo nazi retoriko, in da se postavi nek konkreten program za izobraževanje Romov. Stvar se ne bo rešila prek noči, je pa utopično pričakovati to, kar pišejo nekateri - 'naj se cigoti skulirajo, naj začnejo hoditi v šole' .
potem res rabijo posebne izobraževalne programe?
ni to naci mentaliteta, da se je neka etnična skupina nesposobna izobraževati v neki normalni izobraževalni ustanovi?

o drugačnosti.. zakaj se je bossman integriral v družbo. župan je. kako se potem oni ne morejo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.880
5.625
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
krava konj dej še enkrat preberi kaj sem napisal

a potem balkanski bojevniki ali pa gradbeni baroni živijo na nivoju neandertalcev zaradi zarukanih prebivalcev ki se bojijo? ker kriminalci so eni ali pa drugi. stem da prve braniš druge bi pa poslal v zapor. zakaj? sej niso sami krivi. a ne obstaja možnost samo da so bili toliko drugačni da so pač pokradl milione... zakaj bi jih zapiral...
No, no. razlika je med skupino moških, ki dila drogo, in etnično skupnostjo, ki sredi Evrope živi na nivoju praljudi (z nekajkratno nižjo življensko dobo kot ostali prebivalci).

BTW ta etnična skupnost pravtako dila drogo!
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Rešitev je v tem, da se lokalci skulirajo in umirijo nazi retoriko, in da se postavi nek konkreten program za izobraževanje Romov. Stvar se ne bo rešila prek noči, je pa utopično pričakovati to, kar pišejo nekateri - 'naj se cigoti skulirajo, naj začnejo hoditi v šole' .
potem res rabijo posebne izobraževalne programe?
ni to naci mentaliteta, da se je neka etnična skupina nesposobna izobraževati v neki normalni izobraževalni ustanovi?

o drugačnosti.. zakaj se je bossman integriral v družbo. župan je. kako se potem oni ne morejo?
Bossman je univerzitetno izobraženi zdravnik.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
no bossman je končal šolo, zakaj bi tile tvoji potrebovali specialne izobraževalne programe? in kaj bi jih tam učili?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.880
5.625
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
nacisti so jih pošiljal na dopust. in to cele družine.

sicer si pa priznal, da živijo v barakh praktično človeka nevredno življenje. zakaj jim torej nebi deli možnosti v tujini. recimo ameriki tej obljubljni deželi. ta dežela bi jih gotovo sprejela z odprtimi rokami sedaj, ko jim rusi ne dajo več svojih otrok.

Jaz bi jim dal raznim kravam pa konjem v hlevsko oskrbo
cheer.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
v prejsnjih casih ni bilo milicnikov specialcev ampak ZEM. Tok o tvoji prvi buci.

V danasnjih casih pa v naseljih, ki so na obmocju PU Ljubljana, intervenirajo redne patrulje in to precej uspesno. Ni napadov na policiste. Ampak to zato, ker se jih brezkompromisno obravnava ze 20 let.



V Novem mestu pa so ocitno veselo gledali stran tok casa, da so jim zrasli cez glavo. V Novem mestu imajo ponoci vedno intervencijsko patruljo sestavljeno iz pripadnikov posebne enote policije. Torej v NM ciganskih naseljih je redno prisotna posebna enota policije. Ampak to ne pomaga... Osebno sem imel primer cigana, ki je oropal enga obcana. Vzel mu je telefon po tem ko mu je zagrozil s pretepom (gre za KD Rop). Ker je bil NM cigan in je mel stalno bivalisce v NM, je primer prevzel NM tozilec. In ker je bil telefon vreden "le" 50 EUR je tozilec zavzel mnenje da ne gre za rop ampak le za tatvino.

Drug problem je to stalno prikrivanje realnosti. "napadi na policiste v strnjenih stanovanjskih naseljih" pa kako strnjeno stanovanjsko naselje?! Zakaj ne napisemo da so cigoti napdli tok in tokrat?!

Pa ne delam razlik, isto so ljudje kot mi. Ampak zaposlene mamo ljudi, ki se v policiji samo s tem ukvarjajo...samo delo s cigani. Ok. Ni panike. Sam pol dejmo se statisticno uvest to postavko pa da se vidi kak je realen problem.


Po tem kar si napisal, cigana še od daleč nisi videl.

Jaz sem uporabil besedo specialec, ker je to pač splošna beseda za posebno skupino. ZEM je bila enota na sklic proti terorizmu, kar pa ti izgleda ne veš.
Milica je takrat imela intervencijsko skupino v stalni sestavi, ki pa je bila stacionirana samo v večjih mestih. Po potrebi so intervenirali še drugje. Pogosto si jih videl pri kakih večjih izgredih, prepoznavni pa so bili po usnjenih jaknah.

Izpostavil si mir v Ljubljani. Logično, če pa je tam samo ena družina ciganov. Dolenjska ima ogromno ciganskih naselbin, posebnost ciganov je, da se te zapomnijo in se kasneje maščujejo. Nič važno komu,lahko tudi tvoji družini ali tvojemu otroku.
Ko so Strojani bili še v Ambrusu, so pojačali policijo v Grosupljem, in to kako? Kupili so še eno vozilo in zaposlili še dva policista, ki pa nista nadzirala ciganov, ampak sta v smrečju pri Muljavi merila hitrost in dajala pihati domačinom.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.953
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:

In trenutna politika do Romov? Kaj predlagaš?

Zelo enostavno - samo dosledno izvajanje slovenske zakonodaje, torej rušenje črnih gradenj, izterjava denarnih kazni tudi od socialnih pomoči in rubljenje vsega premoženja za poplačilo dolgov, dosledno kaznovanje po zakonodaji za kraje v trgovinah, izenačenje vseh ugodnosti z drugimi državljani Slovenije, dosledno kaznovanje staršev če otrok ne dokonča obvezne osnovne šole,...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
aja kako rešiti problem? ugotovimo, da so slabi starši, ki ne znajo skrbeti za svoje otroke. jim otroke odvzamemo in dame v tujino v posvojitev.
sčasoma bo to ustavilo dotok novih in v nekaj letih tam 20-30 se bo problem rešil sam po sebi.
to so delali nacisti.

Nacisti so imeli dokaj drugačno rešitev.

Posvajalo se je za časa SFRJ. Poznam eno luštno, ki je "prilezla" do magisterija.
roza.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Dnevno sem z njimi v kontaktu in ti povem, da si mislit ne moreš kak pogled imajo na svet. Pred leti sem govoril s šentjernejskim ciganskim svetnikom. Lepo mi je povedal, da in delal ne bo, ker dobi iz sociale več kot če je zaposlen. Poleg tega če kaj zayebe se mu na plačo obesijo.
Otroke že od rojstva učijo, da kradejo in mrzijo civile obenem pa kako se približat civilu. Če ne izpopolnjuje pogojev, je že v otroštvu cigan odrinjem.
Kot prvo, po tolkih letih uvajanja ciganov v civilizacijo, bi mogli rečt STOP. Al ste al pa niste civilizirani. Lahko to rečem, ker je že kaka generacija se zamenjala.
Tole da se prisvajajo ozemlja??!!! Prosim lepo, pa še vojaško ozemlje majo in jim nič ne morejo? Tole se vidi da cigani lepo delujejo v undergraundu in lepe pare služijo. Če zdele rabim orožje kaj mislite na koga se bom prvo obrnil? Ali drogo? Ali kak drag del avtomobila, motorja, traktorja,...
Po toliko letih bi si skupnosti lahko nakupile zemljo, seveda, s pomočjo države laegalizirat to ozemlje, ker bi bilo verjetno malo odmakjeno od nas. Naj postavijo svoje hiške in plačujejo prispevke. Kaj bomo še jim dali? internet zastonj, na naših plečih, pa vodo in elektriko? Mogoče toplovod iz Čatežkih v Žabjak in podobna naselja?
Kdor ne dela naj se mu pobere in čao, če bo kršil družbena pravila pa čičat. In ko čiča ne mu dat take hrane, kot jo imajo sedaj in ugodnosti. Teli zapozniki dobr jejo, verjemte. In če maš ti hrano in osnovne stvari pošlihtane, verjem da te boli koorac za cel svet. Če boš lačen, boš začel pa gruntat kako do hrane pridet.

Vsi tisti zagovorniki ali tisti ki se vam smilijo naj vam povem, da verjetno imajo več denarja kot vi, delajo kar hočejo, živijo kakor hočejo. Vi jih kar lepo ujčkajte in skrbite za njihove riti dejansko pa serjete ne pluvate, serjete v svojo skledo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Vsi tisti zagovorniki ali tisti ki se vam smilijo naj vam povem, da verjetno imajo več denarja kot vi, delajo kar hočejo, živijo kakor hočejo. Vi jih kar lepo ujčkajte in skrbite za njihove riti dejansko pa serjete ne pluvate, serjete v svojo skledo.
Krasno si napisal, ampak žal ciganoljubcem tvoj prispevek ni nič drugega kot sovražno hujskanje in jim ne boš tega vtupil v glavo, pa če napišeš 1000 strani dejstev in realnih izkušenj.

Vse bi bilo pa drugače, če bi kak cigan malo prešlatal ponudbo okoli njihove hiše - ampak tako, da bi tega etničnega ujeli, potem bi pa šele ciganoljubska žrtev videla, kako deluje naša država.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Naša ljuba politika dobr ve, kako cigani delujejo in živijo. Sam tle je nek drug interes. Verjetno šumeči v bankovcih. Drugega si ne znam predstavlajat. Davno nazaj so hodili v njihove vasi "ninje" in je bil red. Še zmerom je cigan cigan in je kak pes al pa kura zginla, ni pa bilo toliko sranja.
Zagovorniki pa, sej je prov, naj živijo in se borijo. Jaz se za izsrano včerajšnjo vratovino in krompir ne bom sekiral
grin1.gif
. Kako je moje mneje o ciganih in jinhovih zaščitikov.
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Naša ljuba politika dobr ve, kako cigani delujejo in živijo. Sam tle je nek drug interes. Verjetno šumeči v bankovcih.
Romi podkupljajo slovensko politiko?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.638
6.034
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Dnevno sem z njimi v kontaktu in ti povem, da si mislit ne moreš kak pogled imajo na svet. Pred leti sem govoril s šentjernejskim ciganskim svetnikom. Lepo mi je povedal, da in delal ne bo, ker dobi iz sociale več kot če je zaposlen. Poleg tega če kaj zayebe se mu na plačo obesijo.
Otroke že od rojstva učijo, da kradejo in mrzijo civile obenem pa kako se približat civilu. Če ne izpopolnjuje pogojev, je že v otroštvu cigan odrinjem.
Kot prvo, po tolkih letih uvajanja ciganov v civilizacijo, bi mogli rečt STOP. Al ste al pa niste civilizirani. Lahko to rečem, ker je že kaka generacija se zamenjala.
Tole da se prisvajajo ozemlja??!!! Prosim lepo, pa še vojaško ozemlje majo in jim nič ne morejo? Tole se vidi da cigani lepo delujejo v undergraundu in lepe pare služijo. Če zdele rabim orožje kaj mislite na koga se bom prvo obrnil? Ali drogo? Ali kak drag del avtomobila, motorja, traktorja,...
Po toliko letih bi si skupnosti lahko nakupile zemljo, seveda, s pomočjo države laegalizirat to ozemlje, ker bi bilo verjetno malo odmakjeno od nas. Naj postavijo svoje hiške in plačujejo prispevke. Kaj bomo še jim dali? internet zastonj, na naših plečih, pa vodo in elektriko? Mogoče toplovod iz Čatežkih v Žabjak in podobna naselja?
Kdor ne dela naj se mu pobere in čao, če bo kršil družbena pravila pa čičat. In ko čiča ne mu dat take hrane, kot jo imajo sedaj in ugodnosti. Teli zapozniki dobr jejo, verjemte. In če maš ti hrano in osnovne stvari pošlihtane, verjem da te boli koorac za cel svet. Če boš lačen, boš začel pa gruntat kako do hrane pridet.

Vsi tisti zagovorniki ali tisti ki se vam smilijo naj vam povem, da verjetno imajo več denarja kot vi, delajo kar hočejo, živijo kakor hočejo. Vi jih kar lepo ujčkajte in skrbite za njihove riti dejansko pa serjete ne pluvate, serjete v svojo skledo.


aplauz.gif
lepši nebi mogel napisati.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Misliš direktno, da se dobijo v gostilni in kuverte laufajo? Nevem, ne vrjamem, prek posrednikov pa zagotovo. Cigani so zelo dejanvni v kriminalu. "Šefi" vrejetno ščitijo svoje delavce, kaj meniš, zakaj je potem tako stanje.
Pa v vednost, pravi cigo je rahlo užaljen, če mu rečeš rom
smile-1.gif
, ampak, ker jih poznaš očitno bolje kot jaz, potem to veš.
Nimam dokazov in jih nikoli ne bom mel, ker sem premajhna riba, da bi pokazal zakaj se jih tako ščiti. Vem pa kaki so, kako delujejo, .... seveda v isti koš mečem iste ljudi, ki se bogatijo na račun tebe in mene, države, na račun delavca, ker so izčrpal firme, si nabral provizije,.. a še vedno zunaj na terasi pijejo kavice, medtem ko navaden državljan grunta ali bo imel 5 dni po plači še za kruh.
Sam v vednost, da ne boš rekel, da sem samo proti ciganom.
Meni, je všeč, da se boriš za njihove pravice, sam a ti je všeč tudi, ko se Čeferin bori za razne lopove. Gradbeni lobij, kriminalne združbe, pa zdele telekom,... premisli? Na zunaj cigani res delujejo ubogi a vedi da slika je drugačna, zelo drugačna.
Pa eno dejstvo o njih. Če ga dobiš recimo s tvojo kuro v rokah iz kokošnjaka bo na sveto trdil, da je ni ukradel, pa magari ga posnameš, maš priče,... Ampak, ker jih poznaš in razumeš, pole pišem brez veze a ne.