Oktobra z otrokom in letalom na toplo.

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Hvala fadil. Potem bom raje računal na 2 dni malage, 2 dni granade, 3 dni nerje in en dan kakor se mi bo zahotelo. Avto me pride pod 100 EUR za cel teden, mislim, da ga bom kar vzel, čeprav nimam nič proti javnim prevozom. Kako pa so dostopne plaže?

Lahko predlagaš v katerem delu se plača istkati za spanje v malagi in nerji?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Lani v Nerji sem bival tukaj:

http://www.booking.com/hotel/es/apartamentos-ruisol.sl.html

Čudovito stanovanje, na lepi lokaciji... Nasproti stanovanja imaš večjo trgovino Mercadona, za njo pa veliko parkirišče, ki je brezplačno. Ulica se imenuje Calle San Miguel. Tudi letos sem želel ponoviti, vendar, ker je bilo zasedeno, sem se kasneje odločil za Malago.
Bivanje v Malagi ti priporočam čim bližje staremu delu (Historical city).
Sem pa lani prvo noč prespal tudi v Malagi, saj je letalo pristalo okoli polnoči in da se nisem ponoči vozil v Nerjo, sem spal tukaj:

http://www.booking.com/hotel/e...type=total&

Odlična soba s king size posteljo, na vrhu hotela bazen. Zajtrk je bilo potrebno doplačati 8€ na osebo, vendar je bilo vredno vsakega €. Je pa lokacija hotela bolj tako, tako. Nekakšen industrijski del Malage, blizu letališča. Baje da so v bližini tudi kur-be.
smile-1.gif
Nisem preveril.

Plaže v Malagi so brezplačne in nikjer ni problema, Ležalnik in senčnik staneta 8€/dan, kar je brez veze, saj imaš na plažah cca. vsake 200m umetne otočke z zeleno travo in palmami za senco. Kot sem že predhodno napisal, se veliko ljudi samo sonči, plavajo pa samo redki. Jaz sem se kopal skoraj vsak dan, vendar v vodi ne uživaš, saj je hladna. Plavaš 10-15 minut,se uščiješ in greš ven.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Imaš ogromno lokalov, kjer lahko zajtrkuješ zelo poceni, saj, kot sem že napisal, Španci po večini jedo zunaj. Izbereš velikost kruha,oziroma štručke in s čim želiš naložiti...




Kakšno kavo boš pil
smile-1.gif

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Če boš že v Malagi, obišči še muzej Pabla Picasa. Je kar zanimivo, Del muzeja je namenjen ameriškemu slikarju Jacksonu Pollocku, ki je slikal energijo (Energy made visible) in pa Andyu Warholu. Vstopnina 10€ za odraslo osebo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Fadil, kako pa je s transportom iz letališča v Malago center? Tudi moj avion namreč pride okoli polnoči
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Jaz sem obakrat vzel taxi...
Lansko leto sem plačal za relacijo iz letališča do bližnjega hotela 20€, pa je bil hotel kar blizu. Izgleda da me je taksist prehladil, ali pa imajo nočno tarifo takšno.
Letos pa me je peljal na drug konec Malage in še iskal je tisto ulico, pa je bil račun, milsim da 23€. Vsekakor ni poceni, ampak, kdo se bo jeebal sredi noči.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Fadil, kako pa je s transportom iz letališča v Malago center? Tudi moj avion namreč pride okoli polnoči

Žal po 23. uri ugasnejo bolj ali manj vse možnosti javnega prevoza/rentacarja, tako da taksi je edina opcija. Od letališča do mesta ni ravno za vogalom, tako da kot je pred mano že napisal, manj kot 20 evrov ne bo šlo. So sicer v okolici letališča neki hoteli, ampak to je industrijski del mesta in jaz ne bi ravno tam spal
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ja nič, potem pa renta a car pa je. Bom šel pa še Granado pogledat potem. Za avto bom dal cca 80 EUR, se pravi brez njega bom dal 40 za pa cca 50-60 EUR za javni prevoz. Ni računice potem.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Ja nič, potem pa renta a car pa je. Bom šel pa še Granado pogledat potem. Za avto bom dal cca 80 EUR, se pravi brez njega bom dal 40 za pa cca 50-60 EUR za javni prevoz. Ni računice potem.

Obisk Andaluzije brez avtomobila je strel v koleno, enostavno zamudiš preveč lepih kotičkov, promet ni nevem kako kaotičen nikjer itd.

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Mah, vseeno, cene so tam-tam (s polnim zavarovanjem).

rentalcars.com
doyouspain.com

LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Koliko € pa ti blokirajo potem na kartici, če recimo rentaš avto 1 teden?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ce vzames zavarovanje na saltru, nic.

Ce pa vzames online, je ceneje, ampak ti na saltru blokirajo, navadno med 600 in 1200 eur.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Potem bodo to rezervacijo malo težje izvedli ane. Greš na banko in povečaš limit, saj ga lahko ko prideš nazaj spet omejiš.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Potem bodo to rezervacijo malo težje izvedli ane. Greš na banko in povečaš limit, saj ga lahko ko prideš nazaj spet omejiš.

Za to ne bo časa, zadeva traja en teden minimalno. Kaj pa če plačam z očetovo kartico? Znajo komplicirat? Brez kartice pa se ne da uredit?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Praviloma mora biti kartica na šoferja, so pa redke izjeme.

Raje preveri kaj je z limitom. Jaz sem si ga enkrat ko je bila nuja zrihtal v istem dnevu. Govorim o dnevnem in mesečnem limitu porabe na kartici.