Oktobra z otrokom in letalom na toplo.

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kako pa je sredi oktobra z Ibizo? Temperature so ok? Našel sem povratno karto za 18 EUR.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jaz sem v soboto prisel v turcijo (antalya), zaenkrat mirno, nobenih talibanov, v hotelu so posamezne ninzde, ostalo nemci. Hotel je na avtocesti, nimas kam, ampak za kaj bi rinil v mesto, ce si ga ze videl. Posledicno je mir, nobenih zatezenih trgovcev na plazi ipd. All inclusive ima cca 6-8 obrokov, bazen pred hotelom ter plaza z morjem 27C. Za dobrih 400€ na osebo z letom iz graza
smile-1.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz imam zdajle na voljo: Ibiza 33 EUR, Malaga 100 EUR, Chania 125 EUR. Sicer sem bil naklonjen Kreti, ampak me zdaj mikata tako Malaga kot Ibiza. Samo en teden v Malagi je verjetno preveč ali?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik dotore pravi:
V agenciji mi je svetoval južni Ciper, Kanarci so precej hladnejši od njega...na koncu sem se odločil in grem v Malago....malo na potep.
lp

Sem se ravno prejšnji teden vrnil iz Malage, kjer sem bil 14 dni. Če te kaj zanima, lahko vprašaš.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sem se ravno prejšnji teden vrnil iz Malage, kjer sem bil 14 dni. Če te kaj zanima, lahko vprašaš.

Ti kar povej vse, čimveč. Kaj je za videt v Malagi in bližini, kje si spal, koliko kaj staneta transport in življenje zunaj. In vse ostalo, kar ti pade na pamet in je vredno omembe. Jo tudi jaz planiram v bližnji prihodnosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tista Palma je padla v vodo. Smo se kar do Sardinije odpeljali. Je pa ravno pravih 27 stopinj.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Rentat avto in okoli roadtrip.

To ti piše lokalizirani slovenac
smile-1.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Odvisno kje. V Castelsardu (oz. 20km stran) smo imeli na plaži sosede na 100 metrov. Bolj znane plaže (beri Stintino) so v gužvi, kljub temi, da je oktober. Bosa ni hudega.

Večina turistov je vseeno italijanov. Potem pa švicarji in nemci. Videl ene slovence in par avstrijcev.

V bistvu ne vem zakaj bi hodil sem pred oktobrom. Morje pa 23-24°.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Glede na to da letim v Malago, nimam pa še prenočišča me zanima ali bi bilo ok, če za 7 dni naredim en pass od Malage do Gibraltarja, pa se ustavim še v Nerji in Marbelli vmes. Recimo 2 dni Malage, pa prespim v Nerji, pa prespim v Marbelli in še nekje blizu Gibraltarja? V mislih sem imel še plan B, da grem še do Granade, ampak se ne morem odločit, ker v 1. primeru potem avta niti ne potrebujem.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Torej, kar se tiče Malage ali Nerje. Lansko leto sem bil 7 dni v Nerji in bilo mi je zelo všeč, zato sem letos šel v Španijo za 14 dni, vendar tokrat v Malago.
Nerja je turistično mesto, z nekaj lepimi plažami in dobro ponudbo zvečer. Razni tapas bari, kjer poleg pijače dobiš free prigrizek (kos kruha s pršutom, ribo, sirom, olive...). Skratka, super povsod. Morje je kljub lepim plažam mrzlo in ni primerno za kopanje, posebej za ženske. Glavni krivec so morski tokovi iz Atlantika, ki je blizu (Gibraltar). Lani sem šel parkrat na izlet v Malago in bil sem navdušen. Posebno nad mestno tržnico Atarazanas in starim (turističnim) delom Malage. Avtobusna karta iz Nerje do Malage stane cca. 5,40€ in razdalja je cca. 50km. Možna je direktna linija, ali pa ob obali, skozi vsa naselja, ki traja 1,5h. Prvič super, potem dolgočasno in se vleče.
V planu sem imel tudi obisk Gibraltarja, saj sem precej bral o ugodnih nakupih free shopih itd...V začetku sem planiral najeti rent a car, vendar sem se kasneje premislil, saj ima kar nekaj turističnih agencij ponudbo dnevnih izletov v Gibraltar in to za 40€. Odhod ob 7:00 iz Nerje do Gibraltarja, tam imaš časa 4-5 ur in nazaj grede postanek v Marbelli, oziroma v Porto Banusu. Tam si lahko ogledaš nekaj prestižnih jaht, kakšen Ferrari, Lambo ali Rolls-Royce. Zvečer pa si doma v Nerji. Kar se tiče Gibraltarja, je zame osebno ena velika žalost: Cene nikakor ne ugodne, ampak precej dražje od recimo nam blizu Italije. Hrana tipično angleška (fish and chips) in grdo mesto. Zgradbe so po večini v kurtzu, vse je tako kot v kakšni vukojebini pred 20 leti. Izlet na skalo, od koder vidiš Afriko stane 20€+ ali pa gondola (cable car), ki stane 17€. Sam nisem šel. V bistvu je bil zame osebno Gibraltar razočaranje.
Na podlagi lanskoletnih izkušenj, pa sem letos šel v Malago in to za 14 dni. Najel sem apartma, ker sva z ženo želela kuhati sama, glede na izkušnje iz preteklosti. Hrana poceni itd...
Z apartmajem sem bil v primerjavi z lanskoletnim iz Nerje, precej nezadovoljen. Lokacija je bila v kurtzu.
smile-1.gif
Po nekaj dnevih sem spoznal, da sem se letos nategnil. Da imaš Malage dovolj v 3 dneh. V prvem tednu sem pogledal stvari, ki so me zanimale, v drugem tednu pa sem čakal dan, ko bom šel domov.
Da zaključim. Španci precej jedo zunaj, saj so cene hrane ugodne. Pršuta, ovčjega sira, morskih sadežev in rib se lahko naješ povsod za pošteno ceno, kar sem tudi izkoristil. Hrano se kupuje v trgovini Mercadona, ki je odlično založena in ima tudi svojo ribarnico z odličnimi cenami. Recimo 1kg surovih kozic stane v Mercadoni cca. 9€. Poleg tega pa je v Andaluziji obvezno potrebno poizkusiti odlično jed Gambas al Pil Pil. To je perverzija in je priprava je enostavna.
V Malagi sem že lansko leto videl, da turistične agencije ponujajo enodnevne izlete v Maroko, v mesto Tanger. Cena izlleta je 70€. Žal nisem imel s seboj potnega lista in sem popušil. Verjamem da se izplača.
Toliko od mene, zaenkrat... Če koga zanima še kaj, sem na voljo.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Kosilo na tržnici Atarazanas v Malagi (ražnjiæi s kozicami in rdečo papriko).

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Še tole. Avta v Andaluziji v bistvu ne potrebuješ, ker imaš odlične avtobusne povezave in poceni. Rent a car zame osebno, nepotreben strošek in breme. Velja za vse destinacije.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Za Maroko si se res malo nategnil, preko turisticne agencije lahko gres z osebno izkaznico:).

Edit: ocitno od lani dalje to ni vec mogoce. Jebo jih.

Drugace pa 14 dni malage je cisti overkill, skrtarjenje pri najemu avta pa te oropa ogleda mnogih zanimivih zadev v rangu 2-3 ure stran iz Malage.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Lep prispevek Fadil. Meni je v tej regiji bila zelo všeč še Sierra Nevada, kjerkoli smo se zapodili vanjo (šli smo okoli naokoli
grin1.gif
) in pa Alhambra zelo, zelo. Za Gibraltar se strinjam. Gužvali smo se, da pogledamo tisto skalo, slikamo proti Afriki, potem pa čao, brezveze. Mestece Tarifa spodaj pa vau. Potem pa dalje Sevilla (vau, vau) itd. naprej.