Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Aha, sure! Pa ne, da je muca jezik papala? Glumac pisarniski (pencil pusher) :valjamse: Itak ne pricakujem, da bos kaj od sebe dal...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.798
2.562
113
Kako se vam da...

1719002551062.png


To bo dobro, ko bo AI lahko take teme analizirala in s tem mentalne bolezni udeležencev takih tem.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.062
2.489
113
Sori, ampak ni res.
100 l naenkrat rabiš redko, ko pa je poraba manjša do male cevi do bajte (kar je veliko večino časa) pa se sod fila. In sploh nočem večje cevi, ker če bo cev večja, bom plačal več omrežnine zanjo.
Lahko pa mi razložiš, kako polnilna lokacija s 3x 300 kW polnilnicami laufa na dobih 200 kW priključka. Brez težav. Ima pač primerno dimenzioniran sod.
Pa zakaj vse več TČ pride s "škatlico" zraven (in zalogovnikom vode)?
Zalogovnik na TČ je primarno da ima le ta manj zagonov in s tem daljšo življenjsko dobo. Ne pa kot zalogovnik energije.
Kar so mene učili...
Če koristis to tudi kot hranjenje toplote cenejše elektrike pa je seveda dodaten plus.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.166
5.290
113
Zalogovnik na TČ je primarno da ima le ta manj zagonov in s tem daljšo življenjsko dobo. Ne pa kot zalogovnik energije.
Kar so mene učili...
Če koristis to tudi kot hranjenje toplote cenejše elektrike pa je seveda dodaten plus.
Malce napačno so te učili... v detajlih... sploh glede hranjenja cenejše energije . Prvi del navedi pa je seveda točen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.998
6.700
113
Daco ga ima ker mu vklaplja grelce. Kar ne pri TČ nesmisel ker mu scop zvisuje. Pa tudi visji mesecno bo placeval po novem. No mgooce pa to ni problem, ce ga finance tako ne bremenijo…
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.466
-8.395
113
Ej Kalbo, k se hvalis, da si del te zgodbe, glej da ne koncamo k Nemcija - noben se noce povezat z njihovim 'energetskim' sistemom
In razlog za to je po večini nastanovitna proizvodnja veternic in panelov :fredi:
Enkrat na polno tiščijo energijo ven z države, drugič pa visijo na Poljakih in Francozih.
Sosedje imajo že povhn krščen duš jim odnašati rit
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Seveda se da uštimati, da bo vsak lahko vlekel priključno moč kadarkoli.

Samo potem bo cifra na računu 5x višja. Tako za energijo, kot ostale dajatve.
Super. Tocno to me zanima. Da lahko izkoristim prikljucno moc za katero imam varovalke kadar zelim in kot zelim. Ne pa, da me limitirajo k ribe v akvariju po nekih blokih katere so kar iz riti povlekl. Vse samo zato ker je omrezje zastarelo in ne folga nic. A majstri hudi kao, place v nebo, profiti vsako leto, v omrezje pa samo nujno potrebno vlagat. Raj ne kot ja. Mal prevec vem o tem, da bi mi ti al pa kalbo rozce sadila. Sploh ta, k misl, da je od boga poslan, pa ga samo ven odnasajo. No, kaj moram nardit, da bom lahko svojonprikljucno moc, ki jo placujem, lahko uporabljal kot zelim? Torej Net metering kot je dogovorjen, viske porabe pa seveda placam po komercialni ceni. Kaj moram nardit? Povej, mislim, da zanima se koga, ne samo mene. Ti povem? Ne gre, omrezje razpade v momentu.
 
  • Haha
Reactions: jest5

sad

Guru
24. avg 2007
20.643
9.307
113
Kaj rabiš naredit, da boš ti sedaj izkoristil celotno tvojo priključno moč?
Priključi dovolj močne porabnike in jih zalaufaj. Hudiča, to pa ja tudi najslabiji ve.
Ampak ja, ego imaš očitno tako napihnjen, da misliš, da boš ti kar celotno omrežje sesul, če ti sedaj takoj zalaufaš na polno priključno moč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Kaj rabiš naredit, da boš ti sedaj izkoristil celotno tvojo priključno moč?
Priključi dovolj močne porabnike in jih zalaufaj. Hudiča, to pa ja tudi najslabiji ve.
Ampak ja, ego imaš očitno tako napihnjen, da misliš, da boš ti kar celotno omrežje sesul, če ti sedaj takoj zalaufaš na polno priključno moč.

Sem napisal, da slednje se marsikoga zanima. Sam ne bom nic sesul, malo vec nas pa je ze problem. Tako tulite vi, tako dela elektro. Napisano leti na elektro, ki zelo kreativno 'bazdari' svoj income. Namesto, da bi koncno postimal omrezje kot se zagre, nam polena pod noge mecejo kolikor lahko, vse za njihov dobicek. Ceprav vse kar imajo je narejeno z nasim denarjem. Imamo ze davno izplacan NEK pa najdrazji strom v EU na nikakvem omrezju. To ti je normalno? Ne mi rect, da podpiras te bloke, ki so si jih zdaj izmislili? Odiranje folka, nic drugega ni to. Kje je kak napredek? Treba bo it naprej, slej ko prej...

O egu pa raje nic...
 
  • Haha
Reactions: jest5