Okolju prijazni avtomobili

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.131
113
In razlog za to je po večini nastanovitna proizvodnja veternic in panelov :fredi:
Enkrat na polno tiščijo energijo ven z države, drugič pa visijo na Poljakih in Francozih.
Sosedje imajo že povhn krščen duš jim odnašati rit
Sej to. Najjaci ne razume da link do nemških gluposti potrjuje mojo poanto. Revež pač.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.131
113
Sem napisal, da slednje se marsikoga zanima. Sam ne bom nic sesul, malo vec nas pa je ze problem. Tako tulite vi, tako dela elektro. Napisano leti na elektro, ki zelo kreativno 'bazdari' svoj income. Namesto, da bi koncno postimal omrezje kot se zagre, nam polena pod noge mecejo kolikor lahko, vse za njihov dobicek. Ceprav vse kar imajo je narejeno z nasim denarjem. Imamo ze davno izplacan NEK pa najdrazji strom v EU na nikakvem omrezju. To ti je normalno? Ne mi rect, da podpiras te bloke, ki so si jih zdaj izmislili? Odiranje folka, nic drugega ni to. Kje je kak napredek? Treba bo it naprej, slej ko prej...

O egu pa raje nic...
No, ko si se že potrudil in clo neki od sebe dal. Se v celoti strinjam s tabo. Sam za to poštimat "bojo" rabli leta, pa se za NEK2 sploh še odločl niso. Vpraš se kok nedonosenčkov po protestiral proti NEK2....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Sej to. Najjaci ne razume da link do nemških gluposti potrjuje mojo poanto. Revež pač.

Res ne vem kdo tukaj ne razume. Menda sem prebral in razumel clanek k sm ti ga focnu. Delejte, da bo omrezje moderno, stabilno, redundantno... z vec razlicnimi viri, predvsem pa zmogljivo. Da NE koncamo kot svabi, ki so ugasnil nuklearke in majo zdej probleme. Al celo bognedaj balkan, kjer je vceraj eno bandero pozgalo pa slo pol yuge v temo. Mi mamo NEK, hidro, vedno vec sonca, za okus vetra + NEK2, ce rata (upam). Verjamem in sem preprican, da je to popolnoma dovolj za nase potrebe, pod pogojem, da bo omrezje tako kot sem napisal. Skratka kontra kar si ti razumu oz. spinas. Sori, midva se res ne razumeva.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.131
113
Res ne vem kdo tukaj ne razume. Menda sem prebral in razumel clanek k sm ti ga focnu. Delejte, da bo omrezje moderno, stabilno, redundantno... z vec razlicnimi viri, predvsem pa zmogljivo. Da NE koncamo kot svabi, ki so ugasnil nuklearke in majo zdej probleme. Al celo bognedaj balkan, kjer je vceraj eno bandero pozgalo pa slo pol yuge v temo. Mi mamo NEK, hidro, vedno vec sonca, za okus vetra + NEK2, ce rata (upam). Verjamem in sem preprican, da je to popolnoma dovolj za nase potrebe, pod pogojem, da bo omrezje tako kot sem napisal. Skratka kontra kar si ti razumu oz. spinas. Sori, midva se res ne razumeva.
Težko se razumeva ob tvoji komunikaciji in tvojem razumevanju napisanega. Z ELESom pa nimam nič razen rednih težav, ko iščemo točke priklopa.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
No, ko si se že potrudil in clo neki od sebe dal. Se v celoti strinjam s tabo. Sam za to poštimat "bojo" rabli leta, pa se za NEK2 sploh še odločl niso. Vpraš se kok nedonosenčkov po protestiral proti NEK2....

Glede strinjanja me res iskreno veseli. Jasno, da bojo sla leta, vmes bo pa 'guljenje' folka. Kar je sramota je to, da mamo NEK pa nikakvo omrezje. Mogoce je nekoc bilo top shit, samo trenutno je jajc. Pol so pa EV, TC krivi za vse, ceprav se je vceraj vidlo kje je dejansko problem. In ja, tega bo vedno vec, tuki se pa jst v celoti strinjam s tabo. Treba it naprej in cimvec saltat na strom, dolgorocno seveda. Kakorkoli obrnes je ena najboljsih oblik energije, kar jih poznamo, sploh glede spektra uporabe. Alternative trenutno nimamo oz. ne poznam nobene.

Težko se razumeva ob tvoji komunikaciji in tvojem razumevanju napisanega. Z ELESom pa nimam nič razen rednih težav, ko iščemo točke priklopa.
Enako, kar se komunikacije tice. Glede ELES-a: razumel sem, da si del te zgodbe. Ce nisi, neham to omenjat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.765
5.715
113
Daco ga ima ker mu vklaplja grelce. Kar ne pri TČ nesmisel ker mu scop zvisuje. Pa tudi visji mesecno bo placeval po novem. No mgooce pa to ni problem, ce ga finance tako ne bremenijo…

Se enkrat...

Imam poddimenziomirano klima TČ. Samostojno do -7 potem grelci. Ki pa se neradi vklapljajo. Defrosta z grelci... Brez zalogovnika.

In tvoja trditev ne pije vode. Lahko pa v ustrezni temi damo cifre na plano... Imam za 10 zim cifer. Meritve na minuto.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
277
384
63

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.765
5.715
113
Potem imas boljso klimo kot kolega, namrec pravi da se mu velikokrat vklopijo grelci

pa kaj pol? to se kamot v cifre da. Kolikokrat, kdaj in za koliko časa in potem v bloke. do takrat pa šank debata o armagedonu. kdaj bo pa filal zalogovnik (ki ga niti ne rabi oziroma ga ima že, če ima talno)? Ponoči, ko je COP nikakav, ker je treba dvigniti T dvižnega voda gor nekam v višave ob najnižji T dneva zunaj. To se dela v najbolj toplem delu dneva. Ki pa je... v 1. bloku.

Mislim... novi bloki so seveda orodje za pobiranje več denarja. Ampak od vseh... že tako bo strošek višji, dodaj še zalogovnike, plačevanje bolj kompliciranih montaž, popolno nerazumevanje delovanja TČ in šank, pa dobiš tole.

Da ti povem na lastnem primeru ko je pri 1936kWh porabe za ogrevanje pokuril grelec s 3kW moči 589kWh in bi bila razlika 48€/leto, ker je pač tudi nek minimum za omrežnino pod katerega ne moreš, potem mora biti nekdo resno ubrisan, da je pripravljen rukniti jurje v zalogovnike, močnejše TČ, da ga bo sploh lahko folgal in vse delo. dejmo šparat!
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.765
5.715
113
Trenutno nobene. Presezkov bo pa... Ne vem, nisem sla gledat kolikokrat je slo čez od predlagane moči. To sem racunala na podlagi moci, ki mi jo je izbral elektro. A misliš, da bo za 5€?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.998
6.700
113

Torej zdaj oa gremo v sodelovanje s kitajsko, tako kot pred leti z rusijo? Kdaj nas bo izucilo da se z diktatorji ne da sodelovati?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.043
1.129
113
www.adriamedia.si
Bi rekel da ti omejitev in kompleksnosti drata ne zastopiš. Jebiga, za to dratarji, dejva jim rečt energetiki, ekstra v šolo hodjo in je energetika posebi veda. Brez drata in tistga na kar so daljnovodi priklopljeni je tvoja škatlica sam za rito obrisat, ker ko v dratu ni sokca nima tvoja škatlica česa krmilit. Tko da mal več spoštovanja do energetikov prosim.
To o čemur ti govoriš je regulacija in optimizacija ja. Sam to ne more pokrit komplet potreb, ki nastanejo če hočmo vsi na štrom, kot si želijo nekateri.
En mini predogled velikega izpada si imel danes na pol Balkana. K sreči so postavli nazaj relativno hitro.
Izraz dratarji je uproabljen namerno. Namenjen je energetikom, ki vidijo le "žice in trafote" in ne razumejo pomena digitalizacije in vsega, kar ta omogoča, poleg tega pa ne razumejo, da se stvari v sodobni družbi spreminjajo 10x hitreje kot nekoč in se je temu, hočeš-nočeš, prilagodit in sledit. Takšnim, kot si ti, po domače.
Dobre energetike (in pri nas jih je kar nekaj, ampak premalo in imajo dratatrji še vedno prevelik vpliv) pa spoštujem in z njimi, ne boš verjel, super sodelujem. In ne zanikam, da energetiko poznajo veliko bolje od mene. Ampak: so odprti za nove ideje, razumejo digitalizacijo ipd ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Najbolji

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.043
1.129
113
www.adriamedia.si
Zalogovnik na TČ je primarno da ima le ta manj zagonov in s tem daljšo življenjsko dobo. Ne pa kot zalogovnik energije.
Kar so mene učili...
Če koristis to tudi kot hranjenje toplote cenejše elektrike pa je seveda dodaten plus.
Včasih je bil to res primarni namen. Ampak stvari se spreminjajo, elektrika in omrežnina nista več (in ne bosta) poceni in ja, vedno bolj se bo splačalo hranit toploto namesto elektrike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan