Okolju prijazni avtomobili

kajn

Guru
5. okt 2007
2.591
1.395
113
Iskajoč brata
zakaj ne gredo v prodajo:

https://9gag.com/gag/aVvX2ZP


pa še dražji so za nakup v štartu

mam občutek, da bodo davki za "zeleno" imeli enak učinek kot tile protesti, ki oranžno barvo mečejo povsod.... in se lepijo na cesto in blokirajo..... vendar to samo v varnih evropskih državah... Da bi pa protestirali na kitajskem/indiji, se pa ne upajo.... Ravno tako bo nas EU tepla, da se ne bomo mogli vozit, proizvajat, biti konkurenčni...

Če bi želeli kaj zelenega narediti, bo treba pa veliko obrniti, na pa tale pljunek električnih avtov....
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in trance0

sad

Guru
24. avg 2007
20.651
9.304
113
To je res, ampak saj ne govorim o tem članku, ampak splošni ev anti propagandi
Samo bedaki se gredo ev anti ali pa pro propagando.
Normalen človek pa ve, da imajo EVji pluse in minuse, jih da na list in izbere ev, hibrida ali ice, glede na to, kaj mu ustreza.
Ravno tako razume, da če se je on odločil za EV, sosed pa za ICE s tem ni nič narobe in ne bo sosedu tiščal po grlu dol EVja. In obratno.
V tej temi pa se lepo vidi bedake na obeh straneh, ki niso sposobni niti malo samorefleksije in da svet niso le oni. Da marsikdo ima drugačne okoliščine, itd.
 
27. jan 2022
5.193
1.933
113
BMW iX1 20 - kaj ve Alter o tem avtu - razen da ima manjši doseg kot Y od Tesle, je pa tudi vsaj 10 jurjev cenejši - cca 39.000 v Nemčiji brez eko bonusov.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
Jaz sem ga vozil par dni...

- notranjost dobro izdelana
- Za mojih 190cm ne najbolj prostoren (še posebaj vzadaj)
- Na avtocesti se pozna slaba earodinamika, kar se tiče porabe
- pri nizjih hitrostih mala poraba, imel sem jo med 15 in 18 kWh/100km
- S teslo Y SR imata podoben domet, mogoče ima tale benfl nekaj malega večjega...je pa Y večji avto.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

mistique

Guru
16. jun 2009
13.331
1.077
113
Emona / Carnium
Medtem ko mi z evji in propelerji rešujemo svet...

Good morning. Kdaj smo rekli...do 2035 oz. 2050? :valjamse:

Ko govorijo o brezogljični družbi, seveda mislijo na nas, porabnike.
Industriji pa preprosto ni mogoče zagotoviti dovolj energije, ki jo potrebuje za tako imenovani "civilizacijski razvoj". Vsakršno zmanjšanje pridelave gnojil, pesticidov/fungicidov/herbicidov, jekla in cementa bi pomenilo kaos...manj pridelane hrane, sledi lakota in tako naprej.

Osebna drža, ki kaže okoljsko ozaveščenost je vsekakor dobrodošla, ampak bolj kot ta kreg fantkov v peskovniku "Okolju prijazni avtomobili", si zamišljam romanje na protest, kjer se zahteva rešitev na ravni planeta. Vse ostalo je woke...pe*erisanje. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in trance0

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
BMW iX1 20 - kaj ve Alter o tem avtu - razen da ima manjši doseg kot Y od Tesle, je pa tudi vsaj 10 jurjev cenejši - cca 39.000 v Nemčiji brez eko bonusov.
Koliko popusta pa se dobi tu? Ker pri nas je preko 45.000, kar je dražje od Y SR (in cca 3000 eur ceneje od LR).

Se v službi menijo, da nabavimo tele iX1 in so (očitno) nekje vzporedno z Teslo 3 SR, ker drugače se nebi odločili za njih...