Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Evo, zato stromarji zacnite delat in sirit kable ne pa bremzat folk na nivoju kakega gazistana. Lep primer, kaj se.v nasprotnem zgodi, ker bremzal bos nekaj casa potem bos pa pohojen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.922
3.947
113
Daj še prilimaj tisto, kar se je zgodilo 11. septembra 1973.

Če misliš na naftno krizo potem si letnico narobe omenil. Leta 1973 je naftna kriza prizadela ZDA in zahod, ne pa recimo juge, ker so t.i. opankarji bojkotirali zahod zaradi izraela. Tito se ni vmešaval v zahodne posle (ni podprl izraela) in je takrat lepo kupoval nafto od neuvrščenih do rusije in hujših posledic v jugi ni bilo ker je bil dotok nafte stabilen. Kasnejša naftna kriza v jugi je bila pa posledica splošnega kolapsa ekonomije v jugi ("stečaj" države).

Sicer naftne krize so vedno posledica politične volje ne pa naravne ekonomije. Nafte je dovolj, ve se kakšne so zaloge in vse kar lahko sesuje iz danes na jutri sistem so umetno ustvarjeni dejavniki. Pa tudi ne gre iz danes na jutri ker stabilnost sistema sloni na rezervah, recimo v EU (tudi sloveniji) imamo zakonsko za vsaj 90 dni rezerve goriva. Elektromrki so po drugi strani posledica naravnega sesutja sistema, ker je v nekem trenutku poraba večja od proizvodnje oz. slednja ne more odreagirat takoj s povečanjem kapacitet. Ko enkrat padeš v razpad električnega sistema je pa to zelo težko postavit nazaj. Dalj časa traja izpad večje so težave pri ponovnem vklopu. Kdor razume kako dela elektroenergetski sistem bo razumel zakaj je tako.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.062
2.489
113

Evo, v živo lohk spremljate scenarij, ko se sesuje elektroenergetski sistem........ z baterijo in sončnico bo bolj švoh, ker niti srat ne bo šlo.
Če imaš doma BEV z vehicletohouse se ni kaj bati teh par uric izpada.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.821
1.726
113
Zakaj so ostali dalmatinci brez štroma sredi vročinskega vala? Bi rekel preobremenitev. Zdaj pa si predstavljajmo, da pri obstoječi infrastrukturi eko pravljice uspejo. Evji, paneli, TČ vsepovsod...južna afrika bi se skrila proti nam z izpadi.

Ampak, kot evidentno tukaj, zelena pamet ne seže dlje od nosa. Da rabiš za to nadgradit omrežje x5, še nobenemu zelenemu kmeru ni potegnilo.
Je kdo kje zasledil novico da eu masovno nadgrajuje omrežja? Jaz ne
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in BLABLABLA

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Zakaj so ostali dalmatinci brez štroma sredi vročinskega vala? Bi rekel preobremenitev. Zdaj pa si predstavljajmo, da pri obstoječi infrastrukturi eko pravljice uspejo. Evji, paneli, TČ vsepovsod...južna afrika bi se skrila proti nam z izpadi.

Ampak, kot evidentno tukaj, zelena pamet ne seže dlje od nosa. Da rabiš za to nadgradit omrežje x5, še nobenemu zelenemu kmeru ni potegnilo.
Je kdo kje zasledil novico da eu masovno nadgrajuje omrežja? Jaz ne

Brez panike, ce se mi ne sekiramo se tud ti nej treb. Vozi cuhapuha dizla i uzivaj ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.922
3.947
113
Če imaš doma BEV z vehicletohouse se ni kaj bati teh par uric izpada.
Tako je, sploh ker V2H ne dela če nimaš omrežne napetosti, ker je zahteva da se to sploh prodaja zaznava zunanjega vira napetosti (osnove varnosti da kdo z EV nebi ubil delavca elektra, ki ravno kabel štuka na drogu oz. da kaj ne "zašmelca" ko se faza napačno pokrije ko spet pride elektrika iz omrežja). Enake so BTW zahteve za razsmernike pri SE ko izpade omrežje.

Če si pa slučajno na poti na morje boš pa malo dalj ženo objemal pa kakšno kavico več spil, big deal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in CLIO15

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
Se opravičujem, da prekinjam konstruktivno debato o prihodnosti.

Zadnje dneve sem vozil iX1 Drive 20 in me je prijetno presenetil. Z nekaj popusta je alternativa Tesli 3 SR, ker je pač bolj prostoren in nisi tako gokard nizko kot v Tesli...domet pa je zaradi malo večje baterije podoben kot pri Tesli.

Če primerjam i5 in ID7...i5 ima hudo manj prostora od znotraj in tudi poraba je višja. Lega in notranja izdelava pa je boljša od VW.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.997
6.700
113

Torej kriv je pozar, anti EV folk tu pa veselo navijal da zaradi preobremenjenosti…
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.922
3.947
113

Torej kriv je pozar, anti EV folk tu pa veselo navijal da zaradi preobremenjenosti…
V bistvu vseeno je kaj je krivo, kaže se kako hitro omrežje lahko razpade preko enega majhnega zunanjega dejavnika. Recimo v USA imaš že celo zgodovino električnih mrkov na širšem območju (razpad sistema) zaradi "sabotaž" veveric.

Anti EV folk je pa tudi oznaka ki jo lahko samo EV vernik daje nekomu, ki kaže na pomankljivosti "zelenega" prehoda.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.821
1.726
113
Ja seveda, paše v celotno sliko. Kak se ne strinjaš s trenutnimi debilizmi levakov, si takoj fašist, skrajna desnica, ekstremist in še cel kup etiket imajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Pravi nekdo, ki druge zmerja z EV vernik? Smesni ste, pa niti zavedate se ne. Ker samo vas pogled je oni pravi ne? Bols da ne, sej nonstop neki jamrate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Ej ne mores verjet. Ti stromarji so res neki za namazat nekam. Ena bandera je sla pa pol bivse juge v temi :bonk: Ne zarad EV al kej podobnga (mokre sanje nekaterih). Zarad navadne slamparije stromarske, kaksno omrezje pa je to, lepo prosim? Redundanca pa to, se noben slisal? Kamoli implementiral... A kalbo, kaj bos zdej? Crne oblake klical al kej naredu? Pr nas tud tako delate? Kokr zadne case na silo limitirate folk bi reku, da kar ja.