Okolju prijazni avtomobili

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Sem omenil SE+majhno pipico iz omrežja, samo če so nekateri funkcionalno nepismeni in notri privlečejo ideje o baterije kot sezonski hranilnik pa ni moj problem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.366
113
Sem omenil SE+majhno pipico iz omrežja, samo če so nekateri funkcionalno nepismeni in notri privlečejo ideje o baterije kot sezonski hranilnik pa ni moj problem.
Ja, polna sta z najboljim žaljivk. Zanimivi ste verniki, predvsem pa agresivni do amena. Začelo se je, ko je bil en zgoraj zelo ponosen, kako on gre z napredkom in ma sončnico na strehi in se vozi na štrom in da on proizvaja več kot porabi, mi ostali smrtniki se pa prevažamo na dinozavrsko tehnologijo. Super zanj in za vas, ker gre eno z drugim, če si ujel subvencijo. Sam ne si pa delat utvar, da je to neka nova tehnologija in da zarad sončnic ne rabimo elektrarn, takih na vodo, ali paro, al pa da ti itak kuriš viške, ki so ti jih pokradli poleti. Človeku odgovorim, naj poizkusi off grid, pa ti uletš, da gre lahko off grid, če pozim kuri nafto, drva itd...

Tako da mal peno z ust pobrisat, pa bo mogoče jasno kaj pišemo nekateri tukaj. No vsi razen mene so počas obupal nad najbojim in kompanijo. Redki so, ki so sposobni normalne debate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BLABLABLA

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.366
113
Ne ne in ne.

Ko sem jaz 2008 montiral TČ, 99% ljudi ni vedelo kaj to je, vključno z državo
Ko smo se tam nekje istega leta mi ukvarjal z gradbenim dovoljenjem in obrazložitvami za off grid komunikacijski objekt tud 99% ljudi ni vedelo kaj je sploh vetrnica, baterije in sončni panel, zdej so pa vsi brihtni, da se kr kadi.
Of grid objekt je fajn, ko so razmere, ko pa enkrat razmere ugasnejo, so pa baterije hitro prazne. Kruta realnost.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Superb L&K 2.0 TDI
dodatna oprema
Asistenčni paket Plus
Družinski paket
Infotainment 13" Plus
Zimski paket Plus

Cena 48.238,42 € (limizina je 47.088,35 € ) Malo sem upošteval popusta pri zgornji oceni, pa mislim, da bi se dalo več kot 3k dobit.

Priključni hibrid je pa 52.312,53 €
A to je ta finta. Moja Škoda superb je v bistvu Audi A6
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Ko smo se tam nekje istega leta mi ukvarjal z gradbenim dovoljenjem in obrazložitvami za off grid komunikacijski objekt tud 99% ljudi ni vedelo kaj je sploh vetrnica, baterije in sončni panel, zdej so pa vsi brihtni, da se kr kadi.
Of grid objekt je fajn, ko so razmere, ko pa enkrat razmere ugasnejo, so pa baterije hitro prazne. Kruta realnost.
A ko bo arafat zaprl pipico, se bomo še naprej vozili na bencin in diesel? Bo kruta realnost, kot je bila v Angliji ko so cisternarji štrajkali.

Edini vir v Evropi, ki ga imamo sami "dovolj" je Štrom iz raznih virov.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
Fak, kam so šle cene.... Octavija je bile leta 10 let nazaj v akciji za 18k € nova. Tak povprečen družinski avto....
Sedaj je pa en Etwingo 21k €
in kolegi tukaj pričakujejo, da bomo za pleh zmetal tolk keša...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in jtfc

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
A ko bo arafat zaprl pipico, se bomo še naprej vozili na bencin in diesel? Bo kruta realnost, kot je bila v Angliji ko so cisternarji štrajkali.

Edini vir v Evropi, ki ga imamo sami "dovolj" je Štrom iz raznih virov.
Bomo z norveške poceni uvažal, tam jo itak ne rabijo ker je šlo že vse na elektriko.

Sicer toliko nafte kot rabimo za osebna vozila v EU proizvede že neka nepomembna naftna država kot je recimo Madžarska, pa imamo poleg madžarov še par EU izvoznic nafte. Skratka ko se pipica zapre je najmanjši problem osebni promet oz. če ne bo za moj avto potem verjemi da tudi elektrike ne bo več v kablih ker bo kolaps sistema.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
A ko bo arafat zaprl pipico, se bomo še naprej vozili na bencin in diesel? Bo kruta realnost, kot je bila v Angliji ko so cisternarji štrajkali.

Edini vir v Evropi, ki ga imamo sami "dovolj" je Štrom iz raznih virov.

Dajva malo vklopit tisto spužvo nad nosom in skupaj razmislit: zakaj bi arafat zaprl pipico, ki mu državo gor drži in omogoča ljudstvu da so siti? Ker lačni ljudje znano radi obglavljajo diktatorje...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Bomo z norveške poceni uvažal, tam jo itak ne rabijo ker je šlo že vse na elektriko.

Sicer toliko nafte kot rabimo za osebna vozila v EU proizvede že neka nepomembna naftna država kot je recimo Madžarska, pa imamo poleg madžarov še par EU izvoznic nafte. Skratka ko se pipica zapre je najmanjši problem osebni promet oz. če ne bo za moj avto potem verjemi da tudi elektrike ne bo več v kablih ker bo kolaps sistema.
zakaj točno potem naftarje v opankah podpiramo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
zakaj točno potem naftarje v opankah podpiramo?

V EU je zelo malo nafte od "opankarjev", to bi lahko vedel. Največ je ruske in po novem "oprane ruske" nafte, potem je severnomorska nafta (norveška, velika britanija), južno evropo pa zalagajo večinoma mediteranske države (libija, alžirija). Pred pravimi opankarji so pa še države kot so azerbajdžan in sosedski -stan(i). Dobava gre nekako po logiki bližine, kar je ekonomsko najbolj logično. Tako da če opankar zapre pipico v EU bo to vplivalo na ceno, ne bo pa kolapsa.

Glede potreb je pa čisto ena taka primerjava (ko imate že bazene in vodovodne cevi v temi). Šlepar v dovoljenem tahografskem času enega voznika naredi med 2000 do 3000km na teden, v tem času porabi od enega do dva tavelika tanka goriva (1000l). Toliko goriva povprečen osebni avomobil v sloveniji ne porabi v enem letu. Torej če se zapre pipica kar naenkrat WC papirja iz palome ne bo več v tvoji lokalni štacuni, kar vemo kam potem vodi. Sicer če imaš EV se lahko pelješ vsaj iz ljubljane v nek gozd usrat pa se tam s koprivami obrišeš, ampak to je bolj slaba tolažba ker bo tudi vsega ostalega v štacunah zmanjkalo na ulicah bo vladal pa kaos in anarhija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.624
6.868
113
Alternativ je veliko. Ti verjetno imaš v mislih cenejše alternative?

Ne, teh pa ni, ampak tudi čisto okolje nekaj stane. Zaradi tega imamo recimo odvoz smeti, če ne bi bilo, bi ljudje še vedno zlivali drek na ulice, ker jim pač dol visi za vse, razen lastno rit.

In zdaj je pač dizl ta drek, ki ga zlivamo v zrak. Kar bi se moralo končati.
 
  • Haha
Reactions: jest5

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113

Darjan si spet v Vrgorac u na Super Chargerju.???