Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.985
6.687
113
Vecina poti naredijo EV po nekaj urnem postanku (doma, sluzba, ipd), le redke dolge poti so za SC.

jaz imam SCha 30%, ti?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.755
1.324
113
Čez vikend naredil 800km z EV in porabil 11,28€ za SC. Se je pa SC podražil za 10c/kw v mesecu dni.
Ostalo sem polnil na zamortizirani SE in gratis v turističnem kompleksu.

Kar je v radiusu 400km se ne vsedem več v ICE.
Imas ga pa še vseeno, ne? To je tako kot: babi sem kupil vibrator. Baterije so v eurospinu full poceni. Za doma tiča več ne upalim....
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.268
759
113
Ni treba preusmerjati pogovor na parne stroje. Parni stroj uporabljajo tudi "molten salt" sončne elektrarne, npr. v Španiji (eno sem si prejšnji teden ogledal). Raje se pogovorimo o fosilnih gorivih. Niti slučajno ni večina EE v EU ali SLO proizvedena s pomočjo fosilnih goriv. Malce pogooglaj ali ChatGPTjaj (ne bom izgubljal časa s podajanjem informacij, ti pa se boš lahko nekaj naučil). Pa še eno presenečenje imam za vse, ki podobno mislijo: vsako leto se občutno povečuje delež obnovljivih energij, in to ne malo. Razmerje čez, na primer, 10 let bo popolnoma drugačno (tako kot je današnje precej drugačno od tistega pred 10 leti). Takrat bo razmerje hudo v prid obnovljivim virom. In glej ga zlomka, tudi po 10 letih trend ne bo usahnil, ker so obnovljivi viri postali najcejši vir energije.
Ja pa jade....
Ena prava zima vas bo vse streznila...Obnovljivci bodo šli v zgodovino, kot ena večjih zablod...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Tako kot TCOaši, ki so kar naenkrat izginili, ko so cene rabljenih EVjev dobesedno strmoglavile. Tisti, ki so jih poslušali, pa so obstali z 10k eur vrednim cmokom v grlu.
So pa recimo sedaj nekateri rabljeni EVji dejansko stroškovno smiseln nakup, če ostale okoliščine štimajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.985
6.687
113
A ICE cene pa niso padle? Zdaj so cene ujele normalen padec padanja ki ga je skazilo leto 2023
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Samo toliko, ker se mi ravno da z bedakom ukvarjat: ICEjaši niso nabijali v gobec EVjašem TCOja in bili vsi pametni, kak te je to najboljši deal na svetu.
In ja, tudi rabljenim ICEjem so padle cene, ampak konkretno manj kot EVjem. Ob tem, da je bil ICe cenejši, torej je cmok v grlu ICEjaša finančno manjši. Ampak to itak že veš, samo ti gre mimo, ker ne pade v tvojo agendo, nje?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Dokler ne ovržeš podana dejstva z drugimi preverjenimi dejstvi, nisi relevanten. Tako pač je. I'm sorry, ampak mi je v užitek včasih spodbosti ICE vernike. :)

Kaka podana dejstva? Zdaj je že vsako mlatenje prazne slame kar naenkrat dejstvo?

Drugače pa poznam 2 točno taka opranca kot si sam.

En je senior level: tč, paneli in 2x ev
Drugi je pro level: zraven še baterija v kleti

Prvi je evangelist. Vsakemu pridiga o tem sranju. Tisti, ki ga posluša, začne debelo gledati ko pride do številk. Ded je zakreditiran do plafona, da se lahko gre šparanje. Senior level pač stane med 50 in 100k.

Tadrugi je bolj introvertiran. Drugih ne posiljuje, ampak ded je FB zamenjal s to aplikacijo za te igrače. Cele dneve gleda koliko kw paneli delajo, koliko je izgub, koliko gre v omrežje, koliko kw njegov ev žere, koliko od žene, koliko je to vse skupaj v €, koliko desetletij je še do odplačila kreditov,.... Skratka komplet obsedenec s kilovati.

Aja vsak ki se ne strinja s tem je avtomatsko ev vernik? Ti povem en funfact? EVji so moj kruh in klobasa, pa še kaviar zraven ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.985
6.687
113
Sicer pa, če grem nazaj na temo: edina rešitev za civilizacijo so JE.
Eni tu pravijo da je problem tudi spravit vso to energijo do odjemalcev. Kar imajo prav, zato mi je res cudno da se bolj aktivno ne dela na posodobitvah in da EU ne nameni bajne denarce za taksne projekte (medtem ko recimo sofinancirajo/ali v celoti financirajo kolesarske poti)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.634
9.303
113
Ja, le zakaj svinjska, umazana EU ne financira zastonjkarjev, ki se prevažajo brez veze s “čistim, zelenim EV”, ampak kolesarske poti, ki dejansko čisto nič ne pripomorejo k zeleni agendi, saj enormno onesnažujejo okolje in seveda nič ne naredijo za zdravje ljudi.
Zanimivo, kaki egostiični, vase zaverovani debili živijo med nami.