Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Rabljen Y je min 40k € in gre proti 55k € na avto.net Izbral Y ker rabim večji družinski avto ter seveda Teslo, da ne bi pomislil na kakšno kitajske polizdelke :)
Za svojega sem dal 20k €. Če prevozim 20k km na leto, me to košta 1400€ za plin, pa recimo dodam še 400€ za servis in pridem na 1800€, še cestnina 100€

1900€ * 10 let = 19 000. Še vedno ne pridem do cene rabljenega Y-lona...

Recimo da sem dodal malo več za servis, pa je notri še kakšna okvarica bencinskih motorjev.... Gume + zavarovanje so pa dražja na električnih avtih...

Ko potegneš črto imam avto o katerem ne razmišljam preveč, lahko tankam kjer želim... me kot celota ne bo koštal toliko kot električni avto.
Se usedem in peljem, brez razmišljanja o filanju doma, ali na poti...

Super. Samo da si zadovoljen. Sej ce bi samo na dnar gledal, bi po tej logiki kupu fickota, tko ga pa nisem. Pa sm se zmeri ultra zadovoljen, tko k ti. Po tej matematki pol tud v Meku pa podobnem jes? Ker v 10 letih ni sans da das tolk kot v pravih ostarijah. Ne vem, ce je to to... Sam preskocim to 'pamet'.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Samo toliko, ker se mi ravno da z bedakom ukvarjat: ICEjaši niso nabijali v gobec EVjašem TCOja in bili vsi pametni, kak te je to najboljši deal na svetu.
In ja, tudi rabljenim ICEjem so padle cene, ampak konkretno manj kot EVjem. Ob tem, da je bil ICe cenejši, torej je cmok v grlu ICEjaša finančno manjši. Ampak to itak že veš, samo ti gre mimo, ker ne pade v tvojo agendo, nje?

A ti se vedno preparkiravas avte?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Jaz se ne premikam na premog, morda ti? Proizvedem bolj ali manj toliko elektrike kot jo porabim. Torej, če gledamo s "ptičje perspektive", energijo, ki jo proizvedem s sončnico ne potrebujemo nadomestiti s fosilnimi gorivi. Torej toliko manj potrebujemo pokuriti premoga, nafte ali plina. OK?
Torej si off grid al kako je s tem? In od kje misliš da pozim, ko ti TČjka šopa pride štrom k tebi? So se tvoji poletni viški nekam čudežno shranil, al se žge kolm v Šoštanju? Tvoji viški se žgejo v prazno. Takim chat gpt znalcem, ki mislijo da so najman polbožanstvo zarad jebenih celic na strehi bi lepo odklopil štrom, pa se grejte pozim na sonce. Do takrat si pa okol zastarelih zadev lahko samo tiho, ker še vedno brez kolma ne moreš. Ko bo pa možno tvoje viške shranit, boš pa kralj, prej pač ne.
Ostali normalni lastniki SE so tukaj seveda izvzeti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.455
1.383
113
Eni tu pravijo da je problem tudi spravit vso to energijo do odjemalcev. Kar imajo prav, zato mi je res cudno da se bolj aktivno ne dela na posodobitvah in da EU ne nameni bajne denarce za taksne projekte
Temu se reče pretepanje slamnatega moža. Ustvarimo lažno dilemo, nato pa s prstom kažemo nanjo.

Velike elektrarne niso problem, ker že 130 let gradimo omrežje z njimi v mislih.

Kar se dogaja pa zdaj, je pa politična zelena agenda (ki si jo je pred 20imi leti izmislila nemška koalicija Zelenih (jeee, zelene vetrnice, oujeah!) + vseh drugih (z vetrnicami bomo zaslužili toliko, da bomo kupili ves svet! Ka-čing$$$), ki bi jo lahko opisali z lice-nije-dalo-što-je-dupe-obečalo (vmes so se Zeleni zaradi prirejanja poročila o stanju v njihovih JE (JE v najbolj-udarjeni-smo-na-predpise-kako-se-kaj-vzdržuje naj bi bile v katastrofalno slabem stanju - kar seveda ni bilo res) znašli že v policijski preiskavi), čeprav smo vanjo zmetali stotine mrd EUR.

Dajmo jih zmetati še ene 1000 mrd v "posodobitev" elektro omrežja tako da bo bolj ustrezalo modi, potem pa res bo. Koliko JE bi lahko za ta denar zgradili v teh 20ih letih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Torej si off grid al kako je s tem? In od kje misliš da pozim, ko ti TČjka šopa pride štrom k tebi? So se tvoji poletni viški nekam čudežno shranil, al se žge kolm v Šoštanju? Tvoji viški se žgejo v prazno. Takim chat gpt znalcem, ki mislijo da so najman polbožanstvo zarad jebenih celic na strehi bi lepo odklopil štrom, pa se grejte pozim na sonce. Do takrat si pa okol zastarelih zadev lahko samo tiho, ker še vedno brez kolma ne moreš. Ko bo pa možno tvoje viške shranit, boš pa kralj, prej pač ne.
Ostali normalni lastniki SE so tukaj seveda izvzeti.

krucefiks, ene cevape pa se znamo spect brez da nas fuknejo s teme dol zarad pametovanja kot je tole. Nimas a vse fakin ves, pametujes, isces vesoljske samo tebi odgovarjajoce scenarije. Kaj te boli krščen duš za to? Furaj dizla, pucaj DPF pa bod vesel v svoji navidezni realnosti kjer si super in perfekten. Al se pa spokaj kot si se s zarovnij, kjer te vec ne morjo poslusat. Jebiga, dosadan si. K bi saj kej povedu, a nc... Nabijanje brezvezno v tri dni. Odpri avtopralnico pa bod vesel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Veš Nemci kar ploskajo od sreče ko jim hočejo še gromozjanske daljnovode zgraditi, da bi lahko poceni elektriko iz vetrnic na severu spravili na Bavarsko kjer je največ rabijo.
Industrija in to.
Včasih so imeli pa jedrske elektrarne na jugu pa niso rabili toliko daljnovodov.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.584
1.387
113
Iskajoč brata
Super. Samo da si zadovoljen. Sej ce bi samo na dnar gledal, bi po tej logiki kupu fickota, tko ga pa nisem. Pa sm se zmeri ultra zadovoljen, tko k ti. Po tej matematki pol tud v Meku pa podobnem jes? Ker v 10 letih ni sans da das tolk kot v pravih ostarijah. Ne vem, ce je to to... Sam preskocim to 'pamet'.
Vsak ima svoje prioritete v življenju.... Zame pleh ni prioriteta. Tudi ne verjamem v zeleno logiko z električnimi vozili...

Dal si slabo primerjavo, ker namesto meka in restavracije si lahko sam kuhal doma, ponavadi še boljše.... Avto je pa nujno zlo za normalno delovanje v življenju. Pa ne komentirati, da imamo javno prevozno sredstvo, ker ga imamo samo na papirju... V realnosti je pa neuporabno
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Rabljen Y je min 40k € in gre proti 55k € na avto.net Izbral Y ker rabim večji družinski avto ter seveda Teslo, da ne bi pomislil na kakšno kitajske polizdelke :)
Za svojega sem dal 20k €. Če prevozim 20k km na leto, me to košta 1400€ za plin, pa recimo dodam še 400€ za servis in pridem na 1800€, še cestnina 100€

1900€ * 10 let = 19 000. Še vedno ne pridem do cene rabljenega Y-lona...

Recimo da sem dodal malo več za servis, pa je notri še kakšna okvarica bencinskih motorjev.... Gume + zavarovanje so pa dražja na električnih avtih...

Ko potegneš črto imam avto o katerem ne razmišljam preveč, lahko tankam kjer želim... me kot celota ne bo koštal toliko kot električni avto.
Se usedem in peljem, brez razmišljanja o filanju doma, ali na poti...


No, no... Ce si badge snob na eni strani, potem bodi tudi na drugi. Ali pa pač nikoli. Kitajski "polizdelek" je primerljiv s tvojim ICEjem, premium wise...

Y je pa nov manj kot 40k€.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.986
6.687
113
Dal si slabo primerjavo, ker namesto meka in restavracije si lahko sam kuhal doma, ponavadi še boljše.... Avto je pa nujno zlo za normalno delovanje v življenju. Pa ne komentirati, da imamo javno prevozno sredstvo, ker ga imamo samo na papirju... V realnosti je pa neuporabno

Tudi EV si lahko polniš doma, ne rabiš se nikam vozit in ga tankat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
krucefiks, ene cevape pa se znamo spect brez da nas fuknejo s teme dol zarad pametovanja kot je tole. Nimas a vse fakin ves, pametujes, isces vesoljske samo tebi odgovarjajoce scenarije. Kaj te boli krščen duš za to? Furaj dizla, pucaj DPF pa bod vesel v svoji navidezni realnosti kjer si super in perfekten. Al se pa spokaj kot si se s zarovnij, kjer te vec ne morjo poslusat. Jebiga, dosadan si. K bi saj kej povedu, a nc... Nabijanje brezvezno v tri dni. Odpri avtopralnico pa bod vesel...
Najjači.... Namest nabijanja povej kje sm mim useku, kle in v žar temi. Ne bo šlo anede? Sam lapanje in petelinjenje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.986
6.687
113
Ti si eden tistih, ki misliš da se zgodijo spremembe čez noč in si zato proti EV.

elektrarne so kakšne so zdaj, ne pomeni da bodo vedno.
omrežje je takšno kakšno je, ne bo takšno vedno.
SE lokalno obremenjujejo trafote, ne bodo jih vedno...
...

ni to primerjava s LCD ali katodnim TVjem.
 
  • Haha
Reactions: jest5

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
Kurimo ga bistveno manj, kot če bi bili brez SE in VE.

A to ni dovolj? Mora biti all or nothing. Velikokrat se tudi meša inštalirano kapaciteto in proizvedeno energije. Nasprotniki velikokrat trdijo da OVE potrebujejo zraven še klasične elektrarne, ja jih, ampak so v uporabi veliko manj kot če bi gradil samo te.

Pod črto je pa vedno samo vprašanje denarja, tehnologija se razvija in je vedno bolj poceni, zakaj tega nebi izkoristil? Seveda se pa ne smemo slepiti da je vsak elektron iz SE porabljen in plačan, ker jasno da ni. Zakaj smo pri HE sprejeli dejstvo da lahko vodo spuščamo mimo brez da generiramo elektriko? Zakaj se tega dejstva ne more prejeti tudi pri SE in VE? Pač v prihodnje ne bo več zagotovljenega odkupa, stare elektrarne pa to imajo, zakaj? Zato da smo sploh prišli do poceni tehnologije, sicer bi še vedno vztrajli na tem kar smo imeli in se še naprej počasi kuhali kot žabe.

Sicer ni rečeno da se ne bomo isto skuhali, ampak pač nekaterim ni vseeno za to in skušajo nekaj naredit glede tega.
 

Priponke

  • Nemčija.png
    Nemčija.png
    37,2 KB · Ogledi: 10
  • Španija.png
    Španija.png
    45,5 KB · Ogledi: 9

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Ti si eden tistih, ki misliš da se zgodijo spremembe čez noč in si zato proti EV.

elektrarne so kakšne so zdaj, ne pomeni da bodo vedno.
omrežje je takšno kakšno je, ne bo takšno vedno.
SE lokalno obremenjujejo trafote, ne bodo jih vedno...
...

ni to primerjava s LCD ali katodnim TVjem.
Vidiš tukaj se motiš. Kje piše da sem proti EV? Tudi primerjavo in razloge z analogno proti digitalni fotografiji imaš.
Kle gre za to, da se imate nekateri za ekologe, v resnici pa tehnologija še ni redy za prehod iz fosilnih goriv in ni EV prav nič bolj ekološki od sodobnega dizla, kar pa ne pomeni da se to v prihodnosti ne bo zgodilo.
Al pa utopija, češ jest svojo energijo sam proizvedem, pozim kurim poletne viške, temu se sam smejim.... kar pa ne pomen da sem proti SE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad