Okolju prijazni avtomobili

kajn

Guru
5. okt 2007
2.584
1.386
113
Iskajoč brata
Rabljen Y je min 40k € in gre proti 55k € na avto.net Izbral Y ker rabim večji družinski avto ter seveda Teslo, da ne bi pomislil na kakšno kitajske polizdelke :)
Za svojega sem dal 20k €. Če prevozim 20k km na leto, me to košta 1400€ za plin, pa recimo dodam še 400€ za servis in pridem na 1800€, še cestnina 100€

1900€ * 10 let = 19 000. Še vedno ne pridem do cene rabljenega Y-lona...

Recimo da sem dodal malo več za servis, pa je notri še kakšna okvarica bencinskih motorjev.... Gume + zavarovanje so pa dražja na električnih avtih...

Ko potegneš črto imam avto o katerem ne razmišljam preveč, lahko tankam kjer želim... me kot celota ne bo koštal toliko kot električni avto.
Se usedem in peljem, brez razmišljanja o filanju doma, ali na poti...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Res je. eTron verjetno pri mestni vožnji verjetno porabi več (gledano v €), kot kak twingo. Ampak primerljivi avti pa je EV cedno cenejši.
 

crunchy

Pripravnik
15. feb 2018
37
7
8
nisi razumel, da od 100ki imajo EV jih je 33 ugotovilo, da ne gre.
Tako kot novinar članka tudi ti ne razumeš. Tisti, ki so kupili EV bodo večinoma ostali na EV in se ne mislijo vrniti nazaj na pogon, ki deluje na principu eksplozij bencina/dizla. In to kljub temu, da ima EV omejen doseg in pomanjkljivo polnilno infrastrukturo. Ali bi kljub vsem pomanjkljivostim bilo moje naslednje vozilo EV? Hell YES! Prvi trenutek, ko sva se s soprogo vsedla v EV sva vedela, da poti nazaj na ICE ni in je ne bo. Enako je bilo tudi s sinom. Ko je imel možnost izbire med rabljenima ICE in EV ni potreboval premišljevati niti eno sekundo. To, da se v 21 stoletju še vedno premikamo s kurjenjem nafte in najbolj uničujemo zrak tam, kjer je največja koncentracija prebivalstva, je nekaj kar prihodnje generacije ne bodo mogle doumeti. Prav zanimivo bo prebirati te prispevke čez kakšnih 10 ali 20 let.

Še nekaj: Možnost, da lahko polniš svoje vozilo tudi s pomočjo lastne "sončnice" je po moje "priceless".
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.268
759
113
Tako kot novinar članka tudi ti ne razumeš. Tisti, ki so kupili EV bodo večinoma ostali na EV in se ne mislijo vrniti nazaj na pogon, ki deluje na principu eksplozij bencina/dizla. In to kljub temu, da ima EV omejen doseg in pomanjkljivo polnilno infrastrukturo. Ali bi kljub vsem pomanjkljivostim bilo moje naslednje vozilo EV? Hell YES! Prvi trenutek, ko sva se s soprogo vsedla v EV sva vedela, da poti nazaj na ICE ni in je ne bo. Enako je bilo tudi s sinom. Ko je imel možnost izbire med rabljenima ICE in EV ni potreboval premišljevati niti eno sekundo. To, da se v 21 stoletju še vedno premikamo s kurjenjem nafte in najbolj uničujemo zrak tam, kjer je največja koncentracija prebivalstva, je nekaj kar prihodnje generacije ne bodo mogle doumeti. Prav zanimivo bo prebirati te prispevke čez kakšnih 10 ali 20 let.

Še nekaj: Možnost, da lahko polniš svoje vozilo tudi s pomočjo lastne "sončnice" je po moje neprecenljivo.
Kaj boš šele rekel na to, da veliko večino elektrike na svetu je in še dolgo bo proizvedel ravno parni stroj (turbina)..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
27. jan 2022
5.159
1.921
113
Rabljen Y je min 40k € in gre proti 55k € na avto.net I
Samo o temle: slovenski avto.net je povsem nemerodajen za ceno rabljenih Tesel. fantje in punce ki prodajajo, živijo še dve leti nazaj - cene novim so ponekod nižje kot bi ga oni radi prodali.
Aja pa še en problem imamo slovenceljni - 3 leta star, manj kot 30.000 km prevoženih, pa za pol cene.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Tako kot novinar članka tudi ti ne razumeš. Tisti, ki so kupili EV bodo večinoma ostali na EV in se ne mislijo vrniti nazaj na pogon, ki deluje na principu eksplozij bencina/dizla. In to kljub temu, da ima EV omejen doseg in pomanjkljivo polnilno infrastrukturo. Ali bi kljub vsem pomanjkljivostim bilo moje naslednje vozilo EV? Hell YES! Prvi trenutek, ko sva se s soprogo vsedla v EV sva vedela, da poti nazaj na ICE ni in je ne bo. Enako je bilo tudi s sinom. Ko je imel možnost izbire med rabljenima ICE in EV ni potreboval premišljevati niti eno sekundo. To, da se v 21 stoletju še vedno premikamo s kurjenjem nafte in najbolj uničujemo zrak tam, kjer je največja koncentracija prebivalstva, je nekaj kar prihodnje generacije ne bodo mogle doumeti. Prav zanimivo bo prebirati te prispevke čez kakšnih 10 ali 20 let.

Še nekaj: Možnost, da lahko polniš svoje vozilo tudi s pomočjo lastne "sončnice" je po moje "priceless".
Ti se veliko premikaš na kurjenje premoga....ups
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
EV lahko polnis doma, to kar spremeni racunico. ICE pa ni variante ceneje, edini na cvicek :)
 

crunchy

Pripravnik
15. feb 2018
37
7
8
Kaj boš šele rekel na to, da veliko večino elektrike na svetu je in še dolgo bo proizvedel ravno parni stroj (turbina)..
Ni treba preusmerjati pogovor na parne stroje. Parni stroj uporabljajo tudi "molten salt" sončne elektrarne, npr. v Španiji (eno sem si prejšnji teden ogledal). Raje se pogovorimo o fosilnih gorivih. Niti slučajno ni večina EE v EU ali SLO proizvedena s pomočjo fosilnih goriv. Malce pogooglaj ali ChatGPTjaj (ne bom izgubljal časa s podajanjem informacij, ti pa se boš lahko nekaj naučil). Pa še eno presenečenje imam za vse, ki podobno mislijo: vsako leto se občutno povečuje delež obnovljivih energij, in to ne malo. Razmerje čez, na primer, 10 let bo popolnoma drugačno (tako kot je današnje precej drugačno od tistega pred 10 leti). Takrat bo razmerje hudo v prid obnovljivim virom. In glej ga zlomka, tudi po 10 letih trend ne bo usahnil, ker so obnovljivi viri postali najcejši vir energije.
 

crunchy

Pripravnik
15. feb 2018
37
7
8
Ti se veliko premikaš na kurjenje premoga....ups
Jaz se ne premikam na premog, morda ti? Proizvedem bolj ali manj toliko elektrike kot jo porabim. Torej, če gledamo s "ptičje perspektive", energijo, ki jo proizvedem s sončnico ne potrebujemo nadomestiti s fosilnimi gorivi. Torej toliko manj potrebujemo pokuriti premoga, nafte ali plina. OK?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Ni treba preusmerjati pogovor na parne stroje. Parni stroj uporabljajo tudi "molten salt" sončne elektrarne, npr. v Španiji (eno sem si prejšnji teden ogledal). Raje se pogovorimo o fosilnih gorivih. Niti slučajno ni večina EE v EU ali SLO proizvedena s pomočjo fosilnih goriv. Malce pogooglaj ali ChatGPTjaj (ne bom izgubljal časa s podajanjem informacij, ti pa se boš lahko nekaj naučil). Pa še eno presenečenje imam za vse, ki podobno mislijo: vsako leto se občutno povečuje delež obnovljivih energij, in to ne malo. Razmerje čez, na primer, 10 let bo popolnoma drugačno (tako kot je današnje precej drugačno od tistega pred 10 leti). Takrat bo razmerje hudo v prid obnovljivim virom. In glej ga zlomka, tudi po 10 letih trend ne bo usahnil, ker so obnovljivi viri postali najcejši vir energije.

Uff to pa so besede enega 100%, v popolnosti opranega vernika.

Glede zadnjega stavka...nemčija in danska imata daleč največ eko propelerskega štroma in najdražjo elektriko v eu. Zakaj, če pa religija pravi da je eko štrom najcenejši?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Jaz se ne premikam na premog, morda ti? Proizvedem bolj ali manj toliko elektrike kot jo porabim. Torej, če gledamo s "ptičje perspektive", energijo, ki jo proizvedem s sončnico ne potrebujemo nadomestiti s fosilnimi gorivi. Torej toliko manj potrebujemo pokuriti premoga, nafte ali plina. OK?

Nekaj bi te samo popravil: sončnica je rastlina, ki raste na polju. Smo se učili mislim da v 3. razredu OŠ.

Ampak ja, panelarji v navezi z ev ste najtrdovratnejši verniki in konzumenti eko pravljic