Okolju prijazni avtomobili

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Sam zgleda da nekateri v teslah si ga pa dvigajo.

Nedolgo nazaj sem lamborginija prehitel , ki se mu očitno ni nikamor mudilo,.....isti dan je teslič na semaforju ob zeleni luči in ful prometa (lj) pospeševal kot da mu gori pod ritjo......prehitel je pa edino samega sebe, ker pred njim je bila kolona.
Menstro je dobil in se mu je mudilo po vloźke. :aplauz:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
Itak te Tesle kupujejo sedaj bemflaši in se prav vidi, ne dajejo žmigavcev, parkirajo na prostorih za invalide, besno kruzajo iz pasu na pas v upanju, da bodo pridobili vsaj kakšno sekundo več kot ostali, ki vozijo umirjeno poleg (da on sploh lahko vozi kot F1 vmes med njimi!), ni da ni :zavijazocmi:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Itak te Tesle kupujejo sedaj bemflaši in se prav vidi, ne dajejo žmigavcev, parkirajo na prostorih za invalide, besno kruzajo iz pasu na pas v upanju, da bodo pridobili vsaj kakšno sekundo več kot ostali, ki vozijo umirjeno poleg (da on sploh lahko vozi kot F1 vmes med njimi!), ni da ni :zavijazocmi:
A
Pa saj je sedaj veliki popust na BMW I4.
Ne vem zakaj menjavo znamko??
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Sem imel en teden nazaj štiri dni na testu BMW i4 in dva dni VW ID7, ker se odločam na prehod na el. vozilo. Oba sta me navdušila, ID7 celo bolj, mogoče zato, ker trenutno vozim aktualno A6ko in je pač iz vidika prostora in voznih lastnosti bolj podoben trenutnemu avtu.

V obeh testnih sem prižigal smernike, v novi tesli pa bi jih sigurno manj, ker sem premalo prilagodljiv za gumbe na volanu.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Si lastil obe znamki, vendar na BMW nikoli več ,izigravajo kupce ,predvsem podjetje MAKOMA , ne me spraševat za podrobnost ,pri tem pa BMW SLO., kot da se nič ne dogaja, skratka , ;potem pa vse tiho je bilo; tako da BMW MAKOMA -VELIK OBVOZ
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
Madžarski Kitajci torej :p

električnih komercialnih vozil kitajske skupine Geely

Madžarski velikan na trgu prodaje vozil bo tako ... v Sloveniji začel prodajati komercialno znamko vozil Farizon.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
203
204
43
Pa to prav tekmujejo, kater EV bo grši al kaj? Sploh tele notranjsti so kar nekaj... no ja, saj tudi pri ICE ni veliko bolje s temi televizijami....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.127
867
113
Ma kasn vodik. Strom tankas doma, na cesti, se mal pa bojo vsi shoping centri mel to v garazah, skratka povsod. K WiFi nekoc in danes. Game over je tole, samo da se avte po izbiri in kupni moci "frajerjev" nardijo pa je veriga sklenjena. Nima veze firma, sam da se enkrat zakljuci s temi pumpami dinozavrskimi. Pa ko bojo tile pobcki 1x vijolce zavohal pa s polnimi pluckami dihal, kako bojo sele pol pametni, ko bo spet kisika polna kri :valjamse: :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in darjan

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
Folk je dejansko šel zares kupovati ta vozila za redne avte? Jst sem pa ves čas mislil, da gre za beta testerje teh testnih vodikovih vozil. No, veliko sreče s tožbami :cowboy:
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
871
868
93
To, da je vodik fail, je jasno že dolgo časa.

To, da je Toyota vztrajala na tem fejlu, je pa fejl na kvadrat.

Vodik je samo poiskus naftne industrije odložiti elektrifikacijo. V resnici, pa na to temo niso naredili nič resnega. Zadeva je fail že pri proizvodnji vodika, tako energetsko, kot denarno, kot ekološko.

Sam avto in proizvodnja slednjega, je pa stroškovno še dodaten fail. Tehnologija baterij se je vmes dramatično pocenila, da je BEV stroškovno bolj optimalna zadeva, kot FCHEV.