Okolju prijazni avtomobili

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.074
2.345
113
Pomurje
Ja, full se je izplačal tistim, ki so plačevali ID3 po 45 jurjev, sedaj so pa 35. Pa tistim, ki so MGja kupili 14 dni nazaj tudi. FuLL.
Saj veš tisti občutek, ko se zjutraj zbudiš, prebereš novico in veš, da je tvoj avto od včeraj na danes izgubil dodatnih nekaj jurčkov. Neprecenljivo, fuLL se je splačalo. Ampak ni panike, nabiješ še par celic gor na SE, da se bo prej izplačalo.
Kako se počutiš ko se zapelješ iz salona z novim avtom?
Užitek ali smrtna rosa, koliko € si zagonil za pleh
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.799
9.448
113
Kako se počutiš ko se zapelješ iz salona z novim avtom?
Užitek ali smrtna rosa, koliko € si zagonil za pleh
Samo zate sem zabil pol minute in ti pobarval pomembno. Saj vem, s peno na ustih je težko razumeti stvari.
Ja, full se je izplačal tistim, ki so plačevali ID3 po 45 jurjev, sedaj so pa 35. Pa tistim, ki so MGja kupili 14 dni nazaj tudi. FuLL.
Saj veš tisti občutek, ko se zjutraj zbudiš, prebereš novico in veš, da je tvoj avto od včeraj na danes izgubil dodatnih nekaj jurčkov. Neprecenljivo, fuLL se je splačalo. Ampak ni panike, nabiješ še par celic gor na SE, da se bo prej izplačalo.
Itak pa so tukaj vsi Alteraši, ki za kosilo zagonijo par jurčkov, tako da je to nepomembno. No, povprečnega Slovenca pa vseeno malo zaboli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
860
275
63
Samo zate sem zabil pol minute in ti pobarval pomembno. Saj vem, s peno na ustih je težko razumeti stvari.

Itak pa so tukaj vsi Alteraši, ki za kosilo zagonijo par jurčkov, tako da je to nepomembno. No, povprečnega Slovenca pa vseeno malo zaboli.
Zakaj bi te bolel? Pač nisi zadel tajminga. V 10 letih si "spusil" glih 300€/leto... Če ti to dela probleme, bolje da kupis golfa za 3 jurje...

Lahk bi pa kupo 1 mesec prepozno in bi bil 10 jurjov drazji...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.112
1.531
113
40
Jaz bi sicer rekel, da je vecina pocenitev ze za nami.. Recimo Tesla Y.. To je ja blo 60.000.

Potej je slo na cca 55.000, recimo zdaj LR RWD peljes za dobrih 50.000.

Se kakih dodatnih 10% je verjetno lufta, kaj vec pa ne.. Sklepam iz Tesline marže... No, to pomeni model 3 SR za kakih 37.000...

Bolj kot cene dol morajo še domet dvignt...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.314
2.381
113
Razlika je samo za tiste, ki menjujejo avte kot gate. Če imaš avto 10-15 let je izguba vrednosti dokaj nepomembna.

Ja, nepomembno je če v šusu 3-5k izgubiš. Da manj boli si to razdeliš na 15 let in rečeš na koncu da to ni nič. Potem pa se še vmes ene 5x najebeš in zopet zaradi blažitve bolečine to razdeliš na 15 let in je še vedno zanemarljivo. Isto kot če ti kdo babo nategne, enkrat. Če to raztegneš na 15 let ti jo je nategnil 0,067x letno in celo zanemarljivo 0,0056x mesečno. Iz tega lahko potegneno da natega sploh ni bilo. Pravi bizgeci ste ja :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sajkek