Okolju prijazni avtomobili

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Saj sem... Pokrila bo še avto. Tam tam... Samo Citroen nikakor neče crknit. Takle cajt sem mislila, da bo že...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.232
6.746
113
Pa ni boljse ga zdaj prodat ko se nekaj vreden kot pa potem imet probleme z njim?
Prej ko gres na EV prej se ti bo izplacal, cakanje samo podaljsuje zadeve ker bodo stvari samo drazje v prihodnje
 
  • Haha
Reactions: MrDaco in jest5

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Ne... Berlingo ostaja do konca pri bajti. V vsakem primeru... Za bicikle vozit je odlicen in tale hobi se bo financiral, dokler se dec ne bo na fertik zlamal. Tako, da bomo pol za 3 avte placevali nedolocljivo dolgo :zavijazocmi:


Top-shop prodaja in FOMO pa name ne vplivata. V bistvu se mi je cakanje mocno obrestovalo dosedaj, ker ga bom zdaj kupila na s.p... kaj bo pa nov razpis avgusta prinesel, pa... Ne vem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
860
275
63

MG 4 standard že za 21000€.
Plus eko Kredit z 2,8% obrestmi.

Jabe bo končno lahko nabavla.
Evo končno mal korekcije trga in odgovor na bolda :)

Luxury je zdej pod 35k€ mejo, tko da je isto k bold boost z več opreme...

The heat is on, boys.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam in sad

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
860
275
63
Imam par vprašanj:
- Kako je z dostavljivostjo rezervnih delov?
-Ali je baterija servisabilna?
Imas 7 let garancije na _cel_ avto. Seveda bos dobil rezervne dele.
Koliko je baterija servisibilna, bo pa pokazal čas. Sicer dvomim, da bo kdo razstavljal te baterije, ker bo verjetno zdrzala (vsaj LFP sigurno) dalj, kot preostala sasija. LFP celice kamot zdrzijo 3000-5000 ciklov (se več če jih ne praznes do minimuma in polnes do 100). Pri 5000 ciklih in 300km na cikler je to... 1.5M kilometrov, k pride baterija pod 80%... Yeah...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.799
9.448
113
Prej ko gres na EV prej se ti bo izplacal, cakanje samo podaljsuje zadeve ker bodo stvari samo drazje v prihodnje
Ja, full se je izplačal tistim, ki so plačevali ID3 po 45 jurjev, sedaj so pa 35. Pa tistim, ki so MGja kupili 14 dni nazaj tudi. FuLL.
Saj veš tisti občutek, ko se zjutraj zbudiš, prebereš novico in veš, da je tvoj avto od včeraj na danes izgubil dodatnih nekaj jurčkov. Neprecenljivo, fuLL se je splačalo. Ampak ni panike, nabiješ še par celic gor na SE, da se bo prej izplačalo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.765
3.713
113
Ne... Berlingo ostaja do konca pri bajti. V vsakem primeru... Za bicikle vozit je odlicen in tale hobi se bo financiral, dokler se dec ne bo na fertik zlamal. Tako, da bomo pol za 3 avte placevali nedolocljivo dolgo :zavijazocmi:


Top-shop prodaja in FOMO pa name ne vplivata. V bistvu se mi je cakanje mocno obrestovalo dosedaj, ker ga bom zdaj kupila na s.p... kaj bo pa nov razpis avgusta prinesel, pa... Ne vem...

To je pa že terna zate.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.112
1.531
113
40
Ja, full se je izplačal tistim, ki so plačevali ID3 po 45 jurjev, sedaj so pa 35. Pa tistim, ki so MGja kupili 14 dni nazaj tudi. FuLL.
Saj veš tisti občutek, ko se zjutraj zbudiš, prebereš novico in veš, da je tvoj avto od včeraj na danes izgubil dodatnih nekaj jurčkov. Neprecenljivo, fuLL se je splačalo. Ampak ni panike, nabiješ še par celic gor na SE, da se bo prej izplačalo.
Zato jaz planiram, da ko pride EV k hisi, bo vsaj za 12 let..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113

Hmmm... Berlingo je bil in je se vedno grd kot sam satan. Ampak, svoj cajt je bil res terna za mene. Selitev narodov, samo ko je bilo treba po margarino. Drsna vrata - moji otroci niso zbili nobenega od okoliskih avtov, ko so ven lezli in kaz vedno BP imela dovolj prostora za lupine, pripet jih ipd... Voz je sel brez problema v kufer in brez bilo kakega razstavljanja. Samo not zapeljala...

Zdaj te potrebe ni več, tote prednosti so torej neaktualne za mene, za ajnfah bicikle vozit se mi pa vseeno zdi overkill. Ze sploh imeti oziroma obdrzat starega za to pri bajti, je mal tu mač, ampak OK...

P.s.
Upam da nisem prevec OT. Kdor je kupoval kot pravna oseba. Sicer razpis v avgustu. Ampak ce prav razumem, tu ni bilo subvencij 6500/4500, ampak si lahko odbijal DDV. Ste se posluževali tega in kako vam znese s privat kmji...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.074
2.345
113
Pomurje
Hmmm... Berlingo je bil in je se vedno grd kot sam satan. Ampak, svoj cajt je bil res terna za mene. Selitev narodov, samo ko je bilo treba po margarino. Drsna vrata - moji otroci niso zbili nobenega od okoliskih avtov, ko so ven lezli in kaz vedno BP imela dovolj prostora za lupine, pripet jih ipd... Voz je sel brez problema v kufer in brez bilo kakega razstavljanja. Samo not zapeljala...

Zdaj te potrebe ni več, tote prednosti so torej neaktualne za mene, za ajnfah bicikle vozit se mi pa vseeno zdi overkill. Ze sploh imeti oziroma obdrzat starega za to pri bajti, je mal tu mač, ampak OK...

P.s.
Upam da nisem prevec OT. Kdor je kupoval kot pravna oseba. Sicer razpis v avgustu. Ampak ce prav razumem, tu ni bilo subvencij 6500/4500, ampak si lahko odbijal DDV. Ste se posluževali tega in kako vam znese s privat kmji...
Dobil 4.500 na razpisu, le da malo kdo ve, kako in kje se ga počrpa.
Ostale knjigovodske možnosti so ti znane.
Privat km ne pišem, vem da bi morali, ampak ne pišem. Bomo reševali ko pride do težav
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe